Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

TAR 15:13, 12 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
mnie sie zdaje jakby ten floks mial 2 rozne odcienie. ten z prawej jakby jasniejszy róż
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 15:16, 12 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
KasiaLangier napisał(a)


Ja tak twierdzę do wybranych tematów podchodzisz w perfekcyjny sposób
Bardzo lubię wszelkie rozkminy i Twoje rozważania o kolorach, kompozycjach, dużo się od Ciebie nauczyłam Dawno chyba nie pisałam, że rabatki masz bardzo ładne i coraz bujniejsze

PS.Zapomniałam dodać, że napatrzyłam się na Twoje zawilce i nie mogłam się oprzeć zakupowi. Trochę mnie martwi, że lubią zasadową glebę, a u mnie wszędzie raczej kwaśno..na razie dałam im dawkę rozkruszonych skorupek, zobaczymy czy będzie się im u mnie podobać..Mam jeszcze pytanie, czy są jakieś tajniki, żeby ładnie rosły i czy trzeba je okrywać na zimę ?


Do bardzo wybranych

Ja ze zdziwieniem dowiedziałam się, że trzeba okrywać - nigdy tego nie robiłam i strat nie odnotowałam. Ale u mnie mało co przemarza.

Ale z tą kwaśną ziemią to chyba się zgadza - honorine jobert rosną na krawędzi kwaśnej rabaty i jakoś słabo im tam się wiedzie.

Poza tym - u mnie są bezproblemowe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:18, 12 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
mnie sie zdaje jakby ten floks mial 2 rozne odcienie. ten z prawej jakby jasniejszy róż


Dobre oko masz! Ten z prawej jest trochę bardziej malinowy, ten z lewej - ma trochę chłodniejszy róż. Różnica jest minimalna, ale przepadło - wystarczy że o niej wiem, żeby mi przeszkadzała
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:19, 12 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


nie jestes jedyna, chwast na rabacie mnie nie boli, kancikow nie robie, mam obrzeza. to co dzieje sie w przechowalniku albo czekajace na wyrzucenie posciagane z rabat szmaty upchniete gdzies w donicach równiez nie. ale jak kompozycja nie pasuje to wkurza i irytuje straszliwie. i dlatego moj ogrod to wieczna rozpizdziucha.


Siostro!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:24, 12 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Byłam tam dziś i nawet ją oglądałam . Nie wzięłam (na razie) z dwóch powodów - po pierwsze ze względu na termin kwitnienia a po drugie ze względu na brak pewności czy będzie tam pasować.
W wolnej chwili zajrzyj proszę do mnie - zaraz wstawię zdjęcia poglądowe .


Za wcześnie? Do tej pory zupełnie mnie nie kręciły te bardzo wczesne krzewy. W tym roku zakwitły mi ciemierniki, przekonałam się, jaka to radość i się zaczęło szaleństwo

Gosiek33 napisał(a)
Skupiasz się w temacie, jednym jak mężczyzna prawdziwy. Lewy mniej różowy? Oba doskonale uzupełniają się z zawilcem


To fakt, nie mam podzielnej uwagi Za to z logiką - zupełnie po kobiecemu - jestem na bakier

jolanka napisał(a)

To pierwsze to się nazywa swobodna aranżacja przestrzeni
A dżażnienie kolorystyczne to podobno dobry gust. Wszystko więc w porządku


Naprawdę? To byłoby super, bo to byłby dowód, że gust można sobie wyrobić. Z całą pewnością mój gust wrodzony nie był dobry
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 18:05, 12 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
makadamia napisał(a)


Za wcześnie? Do tej pory zupełnie mnie nie kręciły te bardzo wczesne krzewy. W tym roku zakwitły mi ciemierniki, przekonałam się, jaka to radość i się zaczęło szaleństwo


Dokładnie tak, podobnie jak Ciebie (do tej pory ) nie kręcą mnie rośliny kwitnące zimą . Zawsze szkoda mi było miejsca na takie rośliny, zimą ogród śpi.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:48, 12 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mnie najbardziej urzeka na tej Twojej ukochanej rabacie trio z zawilca, żurawki i bodziszka.
Fajne macie te trasy rowerowe. Takie płaskie, akuratne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:41, 12 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
makadamia napisał(a)


Taak?
W takim razie test na cierpliwość:
Ile zdjęć z jednej rabaty jesteście w stanie znieść






Ile jesteśmy w stanie znieść - myślę, że dużo więcej

Asia, pokażesz swoją rabatkę ze szpalerem cisów? Plizzz
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 08:07, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)

Ile jesteśmy w stanie znieść - myślę, że dużo więcej

Asia, pokażesz swoją rabatkę ze szpalerem cisów? Plizzz


Masz na myśli tą południową?

Z niedawnych zdjęć to jest najlepsze:

Jeśli potrzebujesz zdjęcia od frontu, to musiałabym się dalej cofnąć, jeśli chcesz nowe, to dopiero we wtorek

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie najbardziej urzeka na tej Twojej ukochanej rabacie trio z zawilca, żurawki i bodziszka.
Fajne macie te trasy rowerowe. Takie płaskie, akuratne.


Ale 50km jednak dało mi w kość
Dziękuję.

mrokasia napisał(a)


Dokładnie tak, podobnie jak Ciebie (do tej pory ) nie kręcą mnie rośliny kwitnące zimą . Zawsze szkoda mi było miejsca na takie rośliny, zimą ogród śpi.


Mnie się zmieniło po ciemiernikach.
A u Ciebie, przy samym wejściu - myślę że widok nie byłby zmarnowany.
Ale już wyczytałam, że krzaczek na pniu nieaktualny.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:13, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Uprzejmie informuję, że dąbek green dwarf pojawił się u mnie w ogródku i bardzo mi się podoba




Wiszę Iwonce wielkie piwo, bo nie dość że doradziła, to jeszcze znalazła odpowiednią sztukę w szkółce.
Powiem Wam, że ta dziewczyna lepiej zna aktualną ofertę wszystkich szkółek i sklepów w promieniu 50 km, niż ja zawartość własnej szafy

Teraz trzeba pomyśleć, co zrobić na dole. Pamiętając przy tym, że na ścianie będzie piął się busz.
Drugie drzewko na pniu to będzie chyba jednak przesada.
Pasuje mi coś zwiewnego, wysokiego a wąskiego, do cienia.
Wychodzi mi: parzydło leśne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies