Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

galgAsia 08:51, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)


No to masz do mnie ok. 900 km.


Upsss to stosunkowo daleko. Może kiedyś, przy okazji
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
jolanka 09:00, 14 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
Asia, dąbek wybrany super, pieniek prosty, upakowana korona, wart ceny
Pieniek koniecznie, jak będą poruszane korzenie to wolniej się będzie ukorzeniał. Ja daję na początku nawet trzy ale u mnie wieje. Masz go za murkiem to może jeden wystarczy. Mam taki fajny sklepik ogrodniczy gdzie są bardzo fajne, długie na 2,5 metra i taaanie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
makadamia 09:03, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)
Drzewko wpasowało się super Piękne.
Ładnie zapakowane
Ale do mnie nie zajrzałaś, chlip, chlip...
Paliki daj koniecznie, bo mimo że za murkiem to jednak wiatr targa koroną a nie pniem więc... trzeba umocnić żeby nie zrywało świeżych korzonków. Chyba że mężaty wymyśli jakieś dyskretne mocowanie do murka.

Przy okazji zdjęć popatrzyłam sobie na moje dawne okna nie to żebym tęskniła, ot tak, nostalgia mnie wzięła


Jolciu, ale ja tam byłam w poniedziałek. Bałam się że jak to zostawię na wtorek, to się nie wyrobię, a czekać z zakupem nie chciałam, bo jeszcze by mi wykupili.
Miałam wczoraj napisać, żebyś się nie nastawiała, ale miałam taką kołomyję, że na forum nawet nie zajrzałam. A wieczorem wsadzałam jeszcze w wielkim pędzie pozostałe doniczki, podlewałam na zapas (zostawiam świeżo wsadzone rośliny na 5 dni, a eM jeszcze nigdy nie podlewał ogrodu (!) i nie do końca wierzę, że zapamięta, co mu pokazywałam).
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:07, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Heh, do tanich drzew paliki musowo właściwie, bo tam to dopiero pieńki cieniutkie.


Z czterech drzewek, ten mój miał i tak najgrubszy

mrokasia napisał(a)
No proszę, dąbek na schwał!!! Niech Ci pięknie rośnie .
Też sobię kupię. Kiedyś .


I też będziemy podziwiać

jolanka napisał(a)
Asia, dąbek wybrany super, pieniek prosty, upakowana korona, wart ceny
Pieniek koniecznie, jak będą poruszane korzenie to wolniej się będzie ukorzeniał. Ja daję na początku nawet trzy ale u mnie wieje. Masz go za murkiem to może jeden wystarczy. Mam taki fajny sklepik ogrodniczy gdzie są bardzo fajne, długie na 2,5 metra i taaanie


Złamania się jakoś nie boję, ale z tymi korzeniami mnie przekonałyście.
W Twoje okolice trochę mi nie po drodze (jak na zakup jednego palika), ale wybieram się do Danusi, więc nie wykluczam że przy okazji zajadę i do sklepu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 09:08, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jak wyjeżdżam na dłużej, to zostawiam rozpisany grafik - kiedy/ile/jak . A potem monitoruję telefonicznie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 09:08, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Proso zaczyna kwitnąć.

Które zdjęcie ładniejsze?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:09, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Jak wyjeżdżam na dłużej, to zostawiam rozpisany grafik - kiedy/ile/jak . A potem monitoruję telefonicznie


Pewnie i ja powinnam wdrożyć taką procedurę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 09:23, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18022
makadamia napisał(a)


...A wieczorem wsadzałam jeszcze w wielkim pędzie pozostałe doniczki, podlewałam na zapas (zostawiam świeżo wsadzone rośliny na 5 dni, a eM jeszcze nigdy nie podlewał ogrodu (!) i nie do końca wierzę, że zapamięta, co mu pokazywałam).



Chociaż w sumie to nie ma tu nic śmiesznego... a najbardziej dramatyczne jest to, że tak się upiera przy tym świerku...
Nie ufaj, ze zapamięta i nie pomyli. Zrób rozpiskę i powieś na lodówce. I na telewizorze .

Mój eM wielce zadowolony z siebie, bo urosły nam pomidorki koktajlowe wdeptane przez niego specjalnie w żwir między tujami. Myślisz, że podlał je choć raz albo zadbał o ich przywiązanie do płotu??? Dla ułatwienia dodam, że było to pytanie retoryczne...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kim 09:31, 14 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
makadamia napisał(a)
Uprzejmie informuję, że dąbek green dwarf pojawił się u mnie w ogródku i bardzo mi się podoba




Wiszę Iwonce wielkie piwo, bo nie dość że doradziła, to jeszcze znalazła odpowiednią sztukę w szkółce.
Powiem Wam, że ta dziewczyna lepiej zna aktualną ofertę wszystkich szkółek i sklepów w promieniu 50 km, niż ja zawartość własnej szafy

Teraz trzeba pomyśleć, co zrobić na dole. Pamiętając przy tym, że na ścianie będzie piął się busz.
Drugie drzewko na pniu to będzie chyba jednak przesada.
Pasuje mi coś zwiewnego, wysokiego a wąskiego, do cienia.
Wychodzi mi: parzydło leśne


Asiu to ja tu szukam info i dopytuję się o Dąbku a u Ciebie już wsadzony
To teraz mam pewność że mogę śmiało kupić

Pasuje w tym miejscu jak ulał zresztą co się dziwić jak u Ciebie wszysto pasuje
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
makadamia 09:34, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)



Chociaż w sumie to nie ma tu nic śmiesznego... a najbardziej dramatyczne jest to, że tak się upiera przy tym świerku...
Nie ufaj, ze zapamięta i nie pomyli. Zrób rozpiskę i powieś na lodówce. I na telewizorze .

Mój eM wielce zadowolony z siebie, bo urosły nam pomidorki koktajlowe wdeptane przez niego specjalnie w żwir między tujami. Myślisz, że podlał je choć raz albo zadbał o ich przywiązanie do płotu??? Dla ułatwienia dodam, że było to pytanie retoryczne...


Zatem nie nawet nie odpowiem

Czy Ty przypadkiem nie przejeżdżałaś koło naszego płotu? Właśnie rozmawialiśmy o tym świerku i zapowiedział, że w razie potrzeby przywiąże się do niego łańcuchami, jak ekolodzy w Rozpudzie.

Dobrze że ten lilaczek jeszcze mały, mam czas na rozmiękczenie go
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies