Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 08:34, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AnnaCh napisał(a)
Może to głupie, ale jak chcesz symetrycznie z dereniami przy ławeczce, to nie możesz dosadzić dereni po lewej?


A wiesz, że na tak rewolucyjny pomysł nie wpadłam?

Ale troche za dużo by było tych dereni. Mam je jeszcze po drugiej stronie rabaty, a nie chciałabym w ogrodzie mieć samych variegata.

Wolałabym żeby ta ławeczka jednak trochę wyróżniona była.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:37, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)
Derenie ładne są cały sezon, fotergilla potrzebuje czasu by urosnąć i efektowna jest wiosną i jesienią.


Pasuje mi taki układ

Gosiek33 napisał(a)
Derenie jak urosną, na dodatek 3 sztuki większe będą od tego jaśminowca, tyle, że jednolite tło osiągniesz


No co Ty?! Nie przewiduję ich w takiej wielkości.
Derenie mają tą zaletę, że nadają się do cięcia formującego, a jaśminowiec - tylko do pielęgnacyjnego.

Naprawdę, szkoda mi tego jaśminowca wywalać...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 08:49, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nie masz gdzie go przenieść?

A myślałaś o jakiś trawach? Tu trochę takich do cienia można znaleźć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 09:01, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No nie mam. Gdybym miała, to bym Wam nie płakała tutaj od dwóch lat

W tym rogu potrzeba czegoś masywnego. Dla wysokich traw tutaj jest za ciemno (próbowałam już z miskantem variegata - wegetował), a niskie są za małe.

Tak sobie jeszcze myślę, że ten dereń świdwa compressa, co go widziałam u Mrokasi, bardzo dobrze wpasowałby się tu rozmiarami. Tylko będzie się zlewał z ciemnym cisem...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 09:21, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Na świdwa compressa też poczekasz by ładnie urósł. Ciemne to chyba nie szkodzi, będzie mieć mocne tło dla tego co z przodu posadzisz. Masz płot zasłonięty matami, kiedyś się zniszczą a posadzone duże krzewy zostaną. Wiem, że wiekszość pęcherznic nie lubi ale taka np. Andre - czerwono-bordowe liście wzrost do 150, bezobsługowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 09:40, 20 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A nie chciałabyś tak ławeczki hortensjami bukietowymi otulić jak Agatka? Może tam na nie za mało słonka.. ale na tyle białych kwiatostanów ławka by się wybijala, a za hotelami hortkami jakieś ciemne tło..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 09:48, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiu...
W tym roku właśnie z tego miejsca wyeksmitowałam pęcherznicę lady in red.
W cieniu nie wybarwiała się na brązowo, tylko na taki brzydki brązowo-zielony kolor, Zresztą, brąz mi nie pasował w tym miejscu.

Tak sobie myślę... w tym roku posadziłam bliżej podjazdu kalinę bodnanteńską charles lamont - może warto by powtórzyć?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:54, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)
A nie chciałabyś tak ławeczki hortensjami bukietowymi otulić jak Agatka? Może tam na nie za mało słonka.. ale na tyle białych kwiatostanów ławka by się wybijala, a za hotelami hortkami jakieś ciemne tło..


To nie byłby zły pomysł...
Tylko wtedy nie mam co zrobić z tymi dereniami, które już mam. Chyba, żeby hortensje posadzić przed dereniami. Musiałabym wtedy wybrać jakieś mniejsze odmiany, typu little lime...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia1 10:08, 20 wrz 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, ja też tam widzę hortensje. Bardzo Ci zazdroszczę takiej ławeczki, jak w tajemniczym ogrodzie
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gosiek33 10:16, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kalina bodnanteńska jak dla mnie ładna przez chwilę, szczególnie w czasie gdy kwitnie. Potem pokrój taki sobie. To już ładniejsza jest Onondaga, buduje ładny krzaczek i pięknie kwitnie pod warunkiem, że dużo wody dostanie w czasie kwitnienia.
Lady in Red idzie bardzej w bursztynowe kolory stąd brąz. Andree jest bordowo czerwony. Jakiś krzaczek mogę Ci sprezentować na próbę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies