Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

tulucy 08:59, 18 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jakby co, to ta limonkowa barbula jest bardziej zwarta a chyba mam sadzonkę jedną, bo mi się gałązka ukorzeniła
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 09:04, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
niee, limonkowa mi tam nie pasuje. właśnie szary kolor liści był jedną z rzeczy które mnie ujęły w tej barbuli
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 10:18, 18 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)
niee, limonkowa mi tam nie pasuje. właśnie szary kolor liści był jedną z rzeczy które mnie ujęły w tej barbuli


Moze jak na nia pokrzyczysz, to sie wezmie i nie rozlezie za bardzo.

Asia, wymieklam przy wspinaczce na tuje. Ale zazdroszcze, tego braku leku i umiejetnosci, no i jakby co, to masz kolejny zawod na wyciagniecie reki, Iwona ma brukarstwo, a Ty wszelakie prace na wysokosciach Oba dobrze platne


co do tematu/ciac nie ciac, to generalnie jesli masz srodki, to podeszlabym do tematu radykalnie, czyli raz a dobrze. Co trzeba won, za jednym zamachem.
A jakie nowe drzewo zamiast tej tuji Ci sie marzy.

A rabaty sie pieknie wypelnily w tym sezonie, mam nadzieje, ze chociaz troche jestes zadowolona. I ja tam wole zamiast floksow rozchodniki, floksy kocham, ale rozchodniki bardziej.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
makadamia 10:36, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Moze jak na nia pokrzyczysz, to sie wezmie i nie rozlezie za bardzo.

Asia, wymieklam przy wspinaczce na tuje. Ale zazdroszcze, tego braku leku i umiejetnosci, no i jakby co, to masz kolejny zawod na wyciagniecie reki, Iwona ma brukarstwo, a Ty wszelakie prace na wysokosciach Oba dobrze platne


co do tematu/ciac nie ciac, to generalnie jesli masz srodki, to podeszlabym do tematu radykalnie, czyli raz a dobrze. Co trzeba won, za jednym zamachem.
A jakie nowe drzewo zamiast tej tuji Ci sie marzy.

A rabaty sie pieknie wypelnily w tym sezonie, mam nadzieje, ze chociaz troche jestes zadowolona. I ja tam wole zamiast floksow rozchodniki, floksy kocham, ale rozchodniki bardziej.


Jeśli na krzyki barbula będzie reagowała tak samo jak moje dzieci, to szkoda gardła

Z rabat trochę jestem zadowolona
Floksy są niewymienne z rozchodnikami
Floksy nadają trochę wysokości, której bardzo potrzeba tym rabatom, a rozchodniki nadają się bardziej na przód rabaty.

Też jestem zdania, że jak robić, to porządnie, dlatego nie zrobiłam pod tymi tujami skrzyń, które proponowała mi tam Iwonka, a które rozwiązałyby problem marnej ziemi i przerastających korzeni.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 13:40, 18 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41825
tulucy napisał(a)
Jakby co, to ta limonkowa barbula jest bardziej zwarta a chyba mam sadzonkę jedną, bo mi się gałązka ukorzeniła

Mi się barbula wysiala i juz kwitnie.... muszę ja szybko wykopać i przesadzić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 22:08, 19 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Aska wariatka jestes i tyle, dobrze ze nie spadlas. Nie wiem czy tak moge z grubej rury ale ja bym wywalila te tuje. Skoro od tamtej strony nic nie ma. I mozna posadzic cos mniejszego zwartego. no chyba, ze masz do nich sentymenty

Barbula rosnie spora chociaz moje oglawiam co wiosne, zostawiam moze 1/6 tego co było, to jesienia potwory rosna. jeden plus oglawiania, sa zwarte i nie rosna na boki. u mnie posadzone w piachu maja sie calkiem dobrze. Do towarzystwa dalam im orliki, odętki, perukowca, trawki i ostrozki. i jakims cudem wyrosly tez tam krwawnice w 2 odcieniach chociaz za chiny nie przypominam sobie bym je kupowala
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Poppy 23:11, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Jeśli na krzyki barbula będzie reagowała tak samo jak moje dzieci, to szkoda gardła

Z rabat trochę jestem zadowolona
Floksy są niewymienne z rozchodnikami
Floksy nadają trochę wysokości, której bardzo potrzeba tym rabatom, a rozchodniki nadają się bardziej na przód rabaty.

Też jestem zdania, że jak robić, to porządnie, dlatego nie zrobiłam pod tymi tujami skrzyń, które proponowała mi tam Iwonka, a które rozwiązałyby problem marnej ziemi i przerastających korzeni.


Uff, nareszcie troche zadowolenia slysze w tonie Rabaty zasluzyly!
Co do krzykow, to mozesz jeszcze postraszyc nozycami/sekatorem. Barbule, nie dzieci
Mam nadzieje, ze przekonasz M do wyciecia, szkoda czasu tak po drzewach skakac i czekac na efekt, skoro mozna go wykorzystac na przesadzanki tu i owdzie

Przpraszam, ze planu nie podeslalam, ale nie zdazylam, a pozniej byl dol ogorodowy i te sprawy. Ale plan jest, zdjecia sa, tyle ze warunki po rozbudowie troche mna trzasnely (stad dol, niezmiennie) i jakos poprzednie pomysly nie pasuja do nowych warunkow. I nie wiem, mysle.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
makadamia 07:59, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny, ja bym bardzo chętnie wyciepała te tuje, ale niestety - sama tego nie załatwię, a wszystkie roboty, które wymagają współpracy eMa ciągną się u nas latami:/
Ale jest jedna robota, za którą też muszę się zabrać i powinnam to ogarnąć sama:



Muszę poprzesadzać te krzaczory w okolicach ławeczki, żeby ją ładnie wyeksponować.
Nie wiem, co widzicie na tych zdjęciach ale od prawej strony rosną tam:
- kalina kilimandżaro (to ta na tle ściany), tegoroczny podarunek, na razie radzi sobie świetnie, ale co będzie za dwa, trzy lata?
- jaśminowiec wonny (krzaczor rosnący w połowie za ławką) rośnie tu drugi rok i kwitnie; mniej ładny od kaliny ale za to pewniejszy
- trzy derenie sibirica variegata (jeden za ławką, dwa przy lipie).

Sadziłam w ten sposób, żeby jaśminowiec miał trochę słońca, a derenie żeby rozjaśniały cień pod lipą. Ale potem doszła kalina i ławeczka i plan się rozjechał.

W tej chwili najbardziej by mi pasowało, żeby derenie posadzić symetrycznie za ławeczką, a tego jaśminowca dać w róg, na prawo od lipy.
Tylko kurczę blade - nie dość że tam ciemno i pewnie przestanie kwitnąć, to jeszcze za duży jest na ten kąt. Szkoda mi go ale chyba będę go musiała wywalić. A w ten róg może fotergilę, o której niedawno rozmiawiałyśmy?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 08:20, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Derenie ładne są cały sezon, fotergilla potrzebuje czasu by urosnąć i efektowna jest wiosną i jesienią.


Derenie jak urosną, na dodatek 3 sztuki większe będą od tego jaśminowca, tyle, że jednolite tło osiągniesz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
AnnaCh 08:22, 20 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Może to głupie, ale jak chcesz symetrycznie z dereniami przy ławeczce, to nie możesz dosadzić dereni po lewej?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies