Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

mrokasia 14:23, 20 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)


Na razie, po krótkiej dyskusji plan jest taki:

wszystkie trzy derenie idą za ławeczkę i tworzą za nią ścianę.
jaśminowiec idzie precz.
w prawy róg, za lipą idzie albo kalina bodnanteńska albo dereń aureus - poszukam, popatrzę i zobaczę co mi się bardziej nada.

A jak to poprzesadzam, to będę się zastanawiała co posadzić na przodzie rabaty obok ławki.


Mnie się ten plan bardzo podoba .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 14:56, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cieszę się niezmiernie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 15:24, 20 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja też popieram Twój plan I myślę, że limelighty, a tym bardziej anabelki dadzą tam radę - one żelazne są. A do podparcia lub podwiązania wykorzystasz ławeczkę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 15:24, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Podglądam i podczytuję plany na przenosiny. Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego
Zastanawiam się zawsze jak to jest, że u kogoś łatwiej nam się planuje niż u siebie samych. Nie wiem czy to dlatego, ze u siebie się naoglądamy namyślamy z 50 razy, a u kogos popatrzę i widze od razy, nie wiem, masz podobnie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 15:28, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Poppy napisał(a)
U mnie w totalnym cieniu bukietowka (limelight) daje rade, i ma sie b dobrze. Tyle ze u mnie glina, co to tez moze miec znaczenie.
coś ty jej robiła, że ci kwitła? Moja limka w cieniu wyglądała tragicznie, wiotka i 3 kwiatki miała po 2 latach. Anula-Zana swoje jeszcze krótko obcinała i podobno trochę ładniejsze były w tym roku ale nie pamiętam, czy to limki czy inne były
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 15:53, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
U Zany anabelki w cieniu pięknie kwitną
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 16:23, 20 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Nie polecam Limek do cienia, kwitną słabo i kwiaty drobnieją z czasem. Doskonale sobie radzą Anabelki,lepiej nawet niż na słońcu.

Ale gdyby ci się nie chciało takiej rewolucji robić, to przecież symetria nie jest obowiązkowa.
Ja bym przesadziła tego derenia zza ławki na lewy róg i resztę bym zostawiła tak jak jest. Byłyby dwa derenie po prawej i jeden po lewej. Ewentualnie dosadziłabym do jaśmimowca - przed nim, właśnie Anabelki, które miałyby zielone tło z jaśminowca.
Ale to takie luźne rozważania, ja nie jestem fachowcem od projektowania.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 16:34, 20 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A czy przypadkiem u Izy nie są przetestowane hortki jakieś do bardziej cienistych miejsc? Silver dollar czy coś?

Choć wydawało mi się, że w ostatecznym rozrachunku Asia o hortkach już nie wspomina
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 16:46, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)
Nie polecam Limek do cienia, kwitną słabo i kwiaty drobnieją z czasem. Doskonale sobie radzą Anabelki,lepiej nawet niż na słońcu.

Ale gdyby ci się nie chciało takiej rewolucji robić, to przecież symetria nie jest obowiązkowa.
Ja bym przesadziła tego derenia zza ławki na lewy róg i resztę bym zostawiła tak jak jest. Byłyby dwa derenie po prawej i jeden po lewej. Ewentualnie dosadziłabym do jaśmimowca - przed nim, właśnie Anabelki, które miałyby zielone tło z jaśminowca.
Ale to takie luźne rozważania, ja nie jestem fachowcem od projektowania.


Wiem, że nie jest obowiązkowa, ale teraz nie jest symetrycznie i wygląda to źle. Przypadkowo. Więc spróbuję symetrii

sylwia_slomczewska napisał(a)
Podglądam i podczytuję plany na przenosiny. Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego
Zastanawiam się zawsze jak to jest, że u kogoś łatwiej nam się planuje niż u siebie samych. Nie wiem czy to dlatego, ze u siebie się naoglądamy namyślamy z 50 razy, a u kogos popatrzę i widze od razy, nie wiem, masz podobnie?


Zdecydowanie tak mam! Przecież komuś w życiu bym nie zaproponowała takiego posadzenia tych dereni, jakie sobie zafundowałam. Ale moim zdaniem, to tylko potwierdza zalety planowania na kartce. Wiele osób tego nie lubi, ja też rabaty przestałam rozrysowywać, bo mi nie wychodziło, ale jednak takie rysowanie na kartce pomaga.

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja też popieram Twój plan I myślę, że limelighty, a tym bardziej anabelki dadzą tam radę - one żelazne są. A do podparcia lub podwiązania wykorzystasz ławeczkę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 16:49, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)
A czy przypadkiem u Izy nie są przetestowane hortki jakieś do bardziej cienistych miejsc? Silver dollar czy coś?

Choć wydawało mi się, że w ostatecznym rozrachunku Asia o hortkach już nie wspomina


tylko dlatego, że mam już te derenie i chcę je zachować. A na derenie i hortensje na tej rabacie nie mia miejsca, bo ona ma 2m głębokości i ok. 4 szerokości

Jolu, Gosiu, Iwonko - ja limkę w cieniu mam pierwszy rok, w dodatku sadzonkę własnej roboty. Na razie zakwitła mi szybciej niż ta w słońcu. Zobaczymy, co będzie dalej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies