Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

DorKa 08:04, 12 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Czy Ty powiedziałaś wiosenna ? Miód na moje uszy Więcej takich zajawek poproszę Będzie cudnie!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 08:19, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kły wiosenne całkiem spore. A przepis na pomidorki skopiowałam sobie. Zawsze kupuję bo jakoś nie przyszło mi do głowy, że suszyć można


Tulipanki o ile dobrze pamiętam są z poprzedniej jesien, więc i szybciej wylazly mam miejsca, gdzie nawet czubka nie wystawily, ale sadzone tej jesieni.w sumie fajnie, dłużej się będzie coś działo

Kasya napisał(a)
Cofnęłam się do pomidorków
Ja susze a potem mrożę, zajmują mało miejsca
A dzień przed użyciem wrzucam w słoik z oliwą


Jeszcze inna metoda ale brakowałoby mi aromatu ziół w pomidorach, jak się trak dobrze przegryzą.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:28, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Kasiu, a w czym suszysz pomidorki, w piekarniku?
Takie kły u mnie też już są, były już przed tymi mrozami teraz tylko będę coraz większe


Zwykle susze pod darmowym piecykiem, czyli na słoneczku. Ale jak zabraknie słonecznego dnia, to idą do piekarnika ostatnio wypróbowalismy też suszarkę do grzybów i tez jest ok

Cześć kłów też już miałam w styczniu jak były cieplejsze dni. Kilka hiacyntow mi z kolei teraz zmarzlo, bo za bardzo wystawiły lepki juz z takimi nierozeiniętymi kwiatkami i się tak niestety rozmiękły
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:33, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Aaale kły! No niech to tylko zakwitnie...


Oj czekam na to! Bardzo jestem ciekawa jak poradzą sobie zeszłoroczne cebule, bo nowe to wiadomo, że siły dużo mają. A u mnie na garazu ogródek i dookola ogrodzone szczelnie, to nornice nie istnieją dla mnie i tyle szczęścia, ze mi cebul nie zeżrą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:35, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Czy Ty powiedziałaś wiosenna ? Miód na moje uszy Więcej takich zajawek poproszę Będzie cudnie!


Jeszcze ciut poczekamy i wszystko buchnie! Ja już zauwazylam, ze powoli peonie wyłażą spod opadlych lisci, takie świeżutkie limonkowozielone listeczki floksów wyszły. Sama radość
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anulajda 09:11, 12 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Kasia_CS napisał(a)


Oj czekam na to! Bardzo jestem ciekawa jak poradzą sobie zeszłoroczne cebule, bo nowe to wiadomo, że siły dużo mają. A u mnie na garazu ogródek i dookola ogrodzone szczelnie, to nornice nie istnieją dla mnie i tyle szczęścia, ze mi cebul nie zeżrą


Ale masz fajnie zero nornic o jak ja bym tak chciała. eM wykopał mi w sobotę wielkiego miskanta od strony ugoru i było pełno korytarzy z boków.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
mrokasia 09:33, 12 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Kasia_CS napisał(a)


Tulipanki o ile dobrze pamiętam są z poprzedniej jesien, więc i szybciej wylazly mam miejsca, gdzie nawet czubka nie wystawily, ale sadzone tej jesieni.w sumie fajnie, dłużej się będzie coś działo



U mnie wszystkie tulipany to nówki z ostatniej jesieni, wczoraj wypatrzyłam, że część już wystawiła kły ale części ani widu ani słychu. Może te ociągające się są późniejsze...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Annak 14:28, 12 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Będą pięknie kwitły. U mnie większość cebul wyszła przed mrozami Nie byłam w weekend, więc oszczędziłam sobie widoku, bo sądzę, że wszystkie padły przy tej pogodzie
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 18:28, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anulajda napisał(a)


Ale masz fajnie zero nornic o jak ja bym tak chciała. eM wykopał mi w sobotę wielkiego miskanta od strony ugoru i było pełno korytarzy z boków.


Nornice to niezła zmora większosci ogrodników.. z drugiej strony wolalabym "pelnowartosciowy" ogród, gdzie mogę sadzić drzewa, krzewy jakie chcę.. więc wiadomo-u każdego coś dobrego i zawsze chciałoby się tego, czego nie mamy moze Twoja nornica udławila się i więcej nie dała rady zjeść.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:34, 12 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


U mnie wszystkie tulipany to nówki z ostatniej jesieni, wczoraj wypatrzyłam, że część już wystawiła kły ale części ani widu ani słychu. Może te ociągające się są późniejsze...


No to prawda, ze tak nierówno wychodzą. Ja dziś zauważyłam, ze w miejscu gdzie miałam tulipany van Eijk to kiełki powyłaziły podwójne, więc chyba znak, ze cebule się podzieliły. Teraz tylko czekać i zobaczymy na ile dorodne będą po tym podziale

Z kolei czytam w różnych wątkach, ze czosnki się pokazuj, a u mnie poza ledwo wystającymi główkowatymi ani widu ani słuchu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies