Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 21:07, 14 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu - dobrze, że jesteś i to najważniejsze.

Pytanie mam bo nadal za mną chodzą róże i zmiany na rabatach. Jakbyś miała wybierać to która zdrowsza i więcej, dłużej kwitnie - Home&garden czy Kimono byś wybrała?


Jestem jestem nigdzie nie uciekłam Hm... wydaje mi się, że Kimono jednak będzie bardziej cieszyła długim kwitnięciem. Bukiety Home and Garden spektakularne, ale jednak kwitnienie rzadsze miała. Zdrowotność chyba zbliżona - obie mają całkiem niezłą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 21:10, 14 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Hej kochana, dawno Cię nie było, dobrze że jesteś z powrotem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 21:52, 14 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cześć Kasiu, witaj w klubie nieogarniajacych wątków Mam takie tyły, że nawet nie próbuje udawać, że wiem co się dzieje. Zaczynam od teraz, bo nadrobić do tyłu się nie da

Jak Dzieciaczki?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kasia_CS 10:22, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Hej kochana, dawno Cię nie było, dobrze że jesteś z powrotem .


Jestem jestem Nawet podglądałam niedawno u CIebie foteczki z mega wyjazdu zazdraszczam !

Makusia napisał(a)
Cześć Kasiu, witaj w klubie nieogarniajacych wątków Mam takie tyły, że nawet nie próbuje udawać, że wiem co się dzieje. Zaczynam od teraz, bo nadrobić do tyłu się nie da

Jak Dzieciaczki?


No tyły to masz, nie przeczę sama pamiętam, że CIe nawoływałam do powrotu u Ciebie to już nawet zdążyłam przed chwilką nadrobić wątek haha!

Dzieciaczki super, Kuba chodzi regularnie do przedszkola i zadowolony jest, nawet szybko się przestał przeziębiać i całą zimę chodzi bez przerwy w sumie(tfu tfu), Kajka rośnie, wszędzie się pcha, zagląda mi ciągle do doniczki z zamioculcasem - chyba będzie z niej ogrodniczka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:24, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zanim wbiję się w forum, czy ktoś mnie może oświecić, czy idzie wiosna i szykować miedzian i promalan, których bym chciała użyć na start? Czy jeszcze nie, bo wraca zima ? jestem totalnie w tyle jeśli o ogród chodzi na początku roku

Przeraża mnie ilość wychodzących z ziemi kiełków tulipanów - gdzie ja będę nogę stawiać ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:30, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasiu - z miedzianem chcesz biegać, matko i córko, dzieciaków ci nie szkoda? On nie jest taki zupełnie obojętny i dla gleby i dla nas samych. Jak ci róże nie chorują - nie pryskaj nim w ramach profilaktyki, nie warto się truć. U ciebie krzaczki spore, powinny sobie poradzić same z grzybami jak je odpowiednio zasilisz.

Wg prognoz od 15 marca ma być wiosna na całego, na razie w naszym rejonie ciepło, coś nawet o 12 stopniach pisali w weekend. Trzeba obserwować roślinki niestety. Ja cięcia pierwsze drzew zaczęłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MalgosiaW 11:09, 15 lut 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Hej, hej Też czekam na wiosnę. Muszę drzewa owocowe najpierw przyciąć. Na razie z chorym synkiem w domku siedzę i mimo ferii nadrabiam ze starszakami naukę i pomagam przy pracach konkursowych: śpiew, rysunek i wiersze... Już mi samej wydaje się, że do podstawówki chodzę
Kasya 11:21, 15 lut 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Kasia_CS napisał(a)
Zanim wbiję się w forum, czy ktoś mnie może oświecić, czy idzie wiosna i szykować miedzian i promalan, których bym chciała użyć na start? Czy jeszcze nie, bo wraca zima ? jestem totalnie w tyle jeśli o ogród chodzi na początku roku

Przeraża mnie ilość wychodzących z ziemi kiełków tulipanów - gdzie ja będę nogę stawiać ?


Ja tylko nieśmiało wspomnę ze mamy polowe lutego
Twoje dziecię najmłodsze to juz pewnie prawie chodzi ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 11:34, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu - z miedzianem chcesz biegać, matko i córko, dzieciaków ci nie szkoda? On nie jest taki zupełnie obojętny i dla gleby i dla nas samych. Jak ci róże nie chorują - nie pryskaj nim w ramach profilaktyki, nie warto się truć. U ciebie krzaczki spore, powinny sobie poradzić same z grzybami jak je odpowiednio zasilisz.


Wg prognoz od 15 marca ma być wiosna na całego, na razie w naszym rejonie ciepło, coś nawet o 12 stopniach pisali w weekend. Trzeba obserwować roślinki niestety. Ja cięcia pierwsze drzew zaczęłam




róże chorowały mocno w tym sezonie, rdza okrutna je opanowała, czarna plamistość niby też, ale mniej


Na razie nie korzystamy w ogóle z ogródka - Kuba jak chodzi do przedszkola, to wraca jak juz się ściemnia - ogródek zamknięty na 4 spusty. Kaja póki się tak prawdziwie ciepło nie zrobi to też pewbie będzie go tylko oglądać zza szyby - na razie nie chcę, żeby w kurtce na czworakach po trawie łaziła

myślisz, że do tego czasu aż "otworze drzwi na świat" nadal będzie straszył miedzian? Miałam nadzieję, ze od pryskania do rozpoczęcia wychodzenia to mini na tyle dużo czasu, że nie będzie obaw
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:38, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Hej, hej Też czekam na wiosnę. Muszę drzewa owocowe najpierw przyciąć. Na razie z chorym synkiem w domku siedzę i mimo ferii nadrabiam ze starszakami naukę i pomagam przy pracach konkursowych: śpiew, rysunek i wiersze... Już mi samej wydaje się, że do podstawówki chodzę


no tak, z dziećmi to zawsze huk roboty..

A propo owocowych - zastanawiam się czy agrestu po raz pierwszy nie powinnam ciut prześwietlić, ale nawet nie wiem, jak się do tematu zabrać Muszę gdzieś poczytać, czy powinno się strasze gałązki całkiem wycinać, czy w ogóle nie ma to znaczenia do owocowania itd.. czarna magia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies