Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:32, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AnnaCh napisał(a)
Oczywiście, że działają, dzięki szczepieniom nie mamy większości chorób, które kiedyś dziesiątkowały ludzkość.
Mój tata urodził się troszkę przed wprowadzeniem szczepionki na polio, niestety zachorował jako 7 miesięczne dziecko

przykre, że Twój Tata odczuł na sobie niestety brak szczepionki..

z kolei ja oprócz tego, że wspomagam zdrowie dzieci, to częściowo dzięki szczepieniom Kaja się dostała do żłobka- to było dodatkowo punktowane kryterium do przyjęcia - nagle z odległego miejsca przeskoczyliśmy tyle, że teraz państwowo możemy chodzić.

Dorii napisał(a)
Żeby nie było to swoje dzieci szczepię, obowiązkowe i niektóre dodatkowe, nie wszystkie dostępne, to co nasza pani doktor zaleca.

to podobnie jak ja jeszcze mam w planach ospę dla Kai - w związku z tym, że chodzi do żłobkach przysługuje jej darmowe szczepienie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:54, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)


Kasiu, oj trudno mi coś doradzić, bo tyle nowych róż się znów pojawiło na rynku. Kordes znów powiększył serię Parfuma. No zgłupieć można. Za dużo tego
Może Aprikola? Nie jest wysoka, ale wprowadziłaby kontrast i podbiła kolory pozostałych róż. Zdrowiutka i kwitnie prawie non stop. Pasowałaby do trawki obok Stephanie


Poza tym, że kolor Aprikoli do mnie nie przemawia za bardzo, to różyczkę potrzebuję wyższą - coś wyższego od Mariitheresii, bo inaczej będzie za nią schowana. Ale cechy zdrowotności i ciągłego kwitnienia to bardzo wskazane zalety może coś jeszcze ciekawego Ci przyjdzie do głowy to się polecam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:55, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasia a ja nie mam Eisvogel, to się o dopasowaniu nie wypowiem


cóż poradzić.. musisz wskazać coś w zamian na to miejsce ze zdjęcia

inka74 napisał(a)
U mnie Eisy mają słońce pełne przez 3-4 godziny. Potem cień. Jeden rano i po 14-tej a drugi od 10 do 14. Ładnie kwitną. Nie przypala ich. Jedna sadzonka z tej samej dostawy co Joli.

u mnie tego słońca chyba nieco więcej się zapowiada - w sumie muszę podejrzeć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 23:00, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wiesz co, ja bym dała Hermitage (nie mylić z Heritage ) o a jest taka w typie kwiatów Mariitheresii trochę, trochę Edenki... U mnie się gdzieś zdjęcie pojawiało ostatnio. Ładnie kwitnie, jest trochę wyższa niż Mariath. Jakby co, to pewnie mają ją w mojej szkółce, więc mogę ją Ci kupić
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 23:35, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Wiesz co, ja bym dała Hermitage (nie mylić z Hermitage ) o a jest taka w typie kwiatów Mariitheresii trochę, trochę Edenki... U mnie się gdzieś zdjęcie pojawiało ostatnio. Ładnie kwitnie, jest trochę wyższa niż Mariath. Jakby co, to pewnie mają ją w mojej szkółce, więc mogę ją Ci kupić


Nie mylić z czym? bo 2 razy to samo napisałaś a różyczka ciekawa, wchodzi na listę z Iriną
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:48, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
Kasia, znalazłam coś o rdzy.


Dzięki Asiu szkoda, że nie mam tyle czasu, żeby poobrywać zainfekoiwane listki, bo na New dawn zauważyłam, że jest sporo już z rdzą.. a za bardzo chemii używać nie chcę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:27, 30 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na razie na to miejsce wymyśliłam jeszcze Olivię rose - ogólnie za plecami i w głębi będzie purpura, więc może nie będzie tak blado, ale chyba w chwili obecnej najbardziej mnie kusi.


a w ogóle to wczoraj byliśmy na ge-nial-nym koncercie na stadionie narodowym To między innymi nie pozwoliło mi odwiedzić Ani-Kwartet, ale bilety kupione były już dawno..

Dawid Podsiadło rulezzzz


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 01:10, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Właśnie przed chwilą o nim czytałam i o jego apelu klimatycznym w trakcie koncertu

Kasia, wrzuciłam u siebie informacje o rdzy. Rzetelne. Praca zbiorowa 3 prof. i 1 doc. Być może to cięcie późną jesienią, które robi Hania, może sporo chorób już występujących ograniczyć. Tyle tylko, że 2 razy tniesz i musisz wiedzieć jak ciąć. Raczej mocniej niż po pierwszym kwitnieniu a słabiej niż na wiosnę. Jak podmarzną żeby miały z czego odbić. Ryzyko - mniejszy, mniej rozkrzewiony krzaczek. Ja przycinałam do tej pory tylko 1,5 metrowe baty bo mnie wnerwiały ale... Temat do zastanowienia. Być może wypróbuję na różach z mączniakiem (pokazał się na kilku młodych listkach).
Zresztą sama poczytaj i oceń. O mączniaku też wrzuciłam. Jakby coś ci jeszcze było potrzebne - daj znać. Książka jest tania. Można kupić za 22 zł z przesyłką. Mam tę pracę zbiorową.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 05:47, 30 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Kasia_CS napisał(a)

To z kolei trochę tak jak zaczęłam na rdzę stosować wiosną opryski wodą z mlekiem, a po 3 dniach oprysków doczytałam, że to na mączniaka, a nie rdzę.. dorzuciłam jeszcze 4 oprysk, okazało się, że i na rdzę pomogło

Kasia, czyli na mączniaka należy stosować wodę z mlekiem? W jakiej proporcji?
____________________
Helen - Hortensjowo
tulucy 06:50, 30 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Poprawiłam telefon chciał być dowcipny chyba
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies