Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Dorii 22:56, 28 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Żeby nie było to swoje dzieci szczepię, obowiązkowe i niektóre dodatkowe, nie wszystkie dostępne, to co nasza pani doktor zaleca.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
inka74 23:16, 28 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Haniu, cenię twoje wypowiedzi i porady ponieważ opierasz je na swoich doświadczeniach. Czytasz, próbujesz, dzielisz się wiedzą. Jak czegoś nie wiesz - też to mówisz. Z przyjemnością wymienia się z tobą doświadczenia i rozmawia. Więcej wyciągam cennych informacji z twoich ogrodowych opowieści niż z naukowych elaboratów ściąganych przez innych z netu.

Z mocznikiem wcześniejsze jesienne cięcie róż bardzo wiele wyjaśnia. Drobny szczegół a tak wiele zmienia.

A co do weterynarza - to mam nadzieję że mając grypę lub zapalenie płuc jednak udajesz się do lekarza
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 15:35, 29 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kasia_CS napisał(a)


Ewo, a u Was w szkółce jakieś działania na różach jesienią się przeprowadza? Bo to też interesujące co robi się na większą skalę.



Nie, mój szef robi opryski dopiero, gdy coś róże atakuje. Jesienią takie opryski to jedynie wydana kasa, bo róże i tak się potem obcina.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:41, 29 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kasia_CS napisał(a)


Ewo, dziękuję :*

a może masz jakieś fajne pomysły do tej mojej różanki - coś ciekawego do głowy Ci przychodzi? na to miejsce na froncie już sporo ciekawych propozycji, więc może jeszcze pokażę zdjęcie tej drugiej miejscówki, gdzie rozważam poleconą mi przez Iwonkę różę Irinę - może coś ciekawego, wyższego od Marii byś zasugerowała pasującego do sąsiadujących róż? chodzi o miejsce zaznaczone na fioletowo


Kasiu, oj trudno mi coś doradzić, bo tyle nowych róż się znów pojawiło na rynku. Kordes znów powiększył serię Parfuma. No zgłupieć można. Za dużo tego
Może Aprikola? Nie jest wysoka, ale wprowadziłaby kontrast i podbiła kolory pozostałych róż. Zdrowiutka i kwitnie prawie non stop. Pasowałaby do trawki obok Stephanie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 21:25, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)
Kasiu, pamiętaj aby Eisvogel nie sadzić na pełnej patelni, nie lubi tego. Ja muszę przesadzać dwa krzaki bo nie nacieszyłam się w tym roku kwiatami właśnie z tego powodu.


no to mnie zmartwiłaś, bo planowane miejsce było mocno nasłonecznione - Goethego zawsze przypala, to na pewno Eisvogel tak samo będzie marnie sie prezentował.. wstępnie już inne miejsce szykuję w takim razie, a miejscówka pozostaje wolna i czeka na pomysł. Dzięki Jolu za podpowiedź :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 21:48, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Kasia a ja nie mam Eisvogel, to się o dopasowaniu nie wypowiem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 22:09, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
U mnie Eisy mają słońce pełne przez 3-4 godziny. Potem cień. Jeden rano i po 14-tej a drugi od 10 do 14. Ładnie kwitną. Nie przypala ich. Jedna sadzonka z tej samej dostawy co Joli.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 22:11, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A propo dyskusji różanej - mam nadzieję, że wszyscy wynieśli z niej to co dla nich najistotniejsze.

ja może spróbuję na części róż zrobić cięcie jesienne..?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:21, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To zwykle suma różnych działań i nigdy tak do końca nie będziemy wiedzieli, co zadecydowało najbardziej o zdrowotności.

To z kolei trochę tak jak zaczęłam na rdzę stosować wiosną opryski wodą z mlekiem, a po 3 dniach oprysków doczytałam, że to na mączniaka, a nie rdzę.. dorzuciłam jeszcze 4 oprysk, okazało się, że i na rdzę pomogło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 22:29, 29 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, znalazłam coś o rdzy.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies