Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:23, 18 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
super przekompostowane kuchenne odpadki te wytlaczanki od jajek to i genialna rozpalka na grilla czy w kominku


No tak mi się buzia do wieczora śmiała
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 10:29, 18 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


zaraz do Ciebie zajrzę, bo fajną falą fot nas zalewasz i się przyjemnie na zdjęciach można zawiesić Ja jak decydowałam się na świdośliwę, to nawet nie wiedziałam, że takie miłe zaskoczenie jesienią mnie spotka

Hortki dziękują za uznanie!


A mnie bardzo skusiło to jesienne przebarwianie, warto było
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 10:48, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A moje świdośliwy - Lamarcka i Ballerina - już łyse obie , czekają na wsadzenie. Mam nadzieję na przyszłojesienny show
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 11:59, 18 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)
a w ogóle to chciałam się z Wami podzielić moją mega radochą!

W sezonie zaczęłam do worka wrzucać różne resztki kuchenne, trochę ogrodowych odpadków zielonych, wytłoczki od jajek itd itp, sporadycznie podlewałam, bo postawiłam ten worek za czerpnią i mi tam nie po drodze było za bardzo.

Dziś stwierdziłam, że raz kozie śmierć i mimo, że na wierzchu były nietknięte odpadki, to uznałam, że wywalę wszystko z tego worka na ziemię.. moim oczom ukazała się czarniutka ziemia Magia!



Też tak powstał mój pierwszy kompost. W worku. eM jak wrzucalam odpadki marudził, a jak zobaczyl czarniutką ziemię, to zaraz zrobił mi z desek dwa
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mrokasia 12:16, 18 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia_CS napisał(a)


Za rok to u Ciebie bedzie już mega pokaz przebarwień, bo przecież nie tylko ŚŚ zawitały do ogrodu, ale też klony O Obelisk to trzeba by było Ewy0Andy zapytać


O, właśnie, idę ją podpytać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 14:27, 18 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)

U mnie na froncie hosty padły. W sensie zrobiły się żółte ale klapłe. Wycięłam część. Reszta zielonkawa lub żółta.

Zrób zdjęcie tych miniaturek host. Ciekawa ich jestem. Ten trzcinnik u ciebie robi dobrą robotę. Dobry pomysł z tym powtarzaniem go w innych miejscach.


Postaram się cyknąć jak wrócę do domu

Już wymyśliłam w sumie jedno miejsce, a teraz jak tak sobie rozkminiam temat, to równie dobrze możnaby zrezygnować z rozplenic na rzecz tych trzcinnikow i jest podobny (przynajmniej dla mnie) poziom ich atrakcyjności

inka74 napisał(a)
ooo, super!!! W ten sposób masz workowy kompostownik dziurkowałaś worek czy po prostu otwarty zostawiałaś?


Worek podziurkowałam od dołu, a od góry worek zostawiałam otwarty, żeby był jakiś dostęp powietrza i żeby naturalnie go deszcz mógł podlać jestem happy i zacznę od nowa napełniać worek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:29, 18 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


A mnie bardzo skusiło to jesienne przebarwianie, warto było


Ano widzisz ważne, że efekt jest zadowalający - czy spodziewany czy nie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:30, 18 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
A moje świdośliwy - Lamarcka i Ballerina - już łyse obie , czekają na wsadzenie. Mam nadzieję na przyszłojesienny show


Może dlatego, że nie w ziemi to tak szybko tracą liście? Za rok powinnaś być usatysfakcjonowana
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:37, 18 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)


Też tak powstał mój pierwszy kompost. W worku. eM jak wrzucalam odpadki marudził, a jak zobaczyl czarniutką ziemię, to zaraz zrobił mi z desek dwa


Hihi, dużo radochy to daje, naprawdę! U mnie to mikro ilości, a jak wiele z Was ma kompostownik z prawdziwego zdarzenia, to taki komposcik jak złoto!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 16:41, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia - especially for you, świeżo przesiany , później usunę

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies