Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

mrokasia 21:01, 17 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kupiona w tym roku świdosliwa Ballerina była pięknie czerwona, niestety już straciła liście. Natomiast Obeliski kupiłam już w stanie bezlistnym, ciekawa jestem czy się przebarwiają jakoś?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:06, 17 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Taras w jesiennych okolicznościach przyrody wciąż zachęca do odpoczynku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 21:06, 17 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Hosty jeszcze u ciebie zielone? Kokoryczkę muszę u siebie zobaczyć. A zdjęcie na zakończenie - piękne!!!
Wilczomlecz to ten purpurowy? Ciekawe czy zimę poczuł czy coś mu dolega...


Wiesz co, część host jeszcze trochę koloru trzyma tylko włąsnie końcówki na żółto się przebarwiają - np te ze zdjęcia albo praying hands też tylko taką żółtą smugę mają na końcu.

Ale zaskoczeniem są takie hosty miniatury - one są tak mocne w kolorze - taki aż pomarańcz niczym zachód słońca, że aż szokują barwą - może jutro fotkę trzasnę, jeśli się nie zbiesiły i dziś nie padły

Kokoryczka mnie naprawdę urzekła, bo wyjątkowo ciekawie się zmiksowała kolorystycznie

Wilczomlecz to odmiana Bonfire - myślę, że może się słabo zadomowił zwyczajnie, bo tracił liście już od lata. April też mówiła, że u niej słabo.

I tak patrząc na to ostatnie zdjęcie po raz kolejny dochodzę do wniosku, że dosadzenie trzcinnika krótkowłosego to konieczność - no uwielbiam tę trawę... dosadziłam pod LO, ale chyba znajdę jeszcze ze 2 lokalizacje, żeby powtarzał się w różnych miejscach ogródka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:23, 17 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
Kasiu Maria Teresa jest przepiekna tez ją mam oczywiscie a czekam na Baronesse z golym korzeniem co do Auchan i rosliny nie jestem zwolenniczka kupowania krzewow tam chociaz pamietam z jakies 20 lat temu moi rodzice kupili 3 sadzonki roż rozowych jasnych boze jakie one byly piekne niestety juz ich dawno niema sa tylko w mej pamieci niestety przez niewiedze zostaly przemrozone i obumarly nieznam ich nazwy a szkoda bo byly obficie i kwitnace cale lato


Hej Kasieńko! Zestaw Maria + Baronesska to piekny pewniak

Ja w A. w sumie nie kupowałam do tej pory zbyt wielu roślin - ale moja mama z wyprzedaży zawsze coś dorwała za grosze i potem jej się pięknie roślinki odwdzięczały.

Ja tą moją magnolię tam za 20 parę zł kupiłam, a zmarniała raczej dlatego, że w czasie suszy aż tyle jej nie pilnowałam z podlewaniem (była tylko wsadzona do większej doniczki i zadołowana).

Ja czasem sobie myślę, że jest tyle róż, które znakomicie kwitną, są mało znane, a kwitną lepiej i są zdrowsze niż niejedna licencjonowana róża. Tylko, że nie wiem, które to i nie umiem kupić tak w ciemno
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:32, 17 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Kupiona w tym roku świdosliwa Ballerina była pięknie czerwona, niestety już straciła liście. Natomiast Obeliski kupiłam już w stanie bezlistnym, ciekawa jestem czy się przebarwiają jakoś?


Za rok to u Ciebie bedzie już mega pokaz przebarwień, bo przecież nie tylko ŚŚ zawitały do ogrodu, ale też klony O Obelisk to trzeba by było Ewy0Andy zapytać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:33, 17 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Taras w jesiennych okolicznościach przyrody wciąż zachęca do odpoczynku.


a u mnie wciąż on jakiś taki nieużywany jest.. może w przyszłym sezonie w koncu, jak już mniej się bedzie za Młodą biegać, gdzie tam włazi, co zjada i co próbuje wyrwać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:47, 17 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
a w ogóle to chciałam się z Wami podzielić moją mega radochą!

W sezonie zaczęłam do worka wrzucać różne resztki kuchenne, trochę ogrodowych odpadków zielonych, wytłoczki od jajek itd itp, sporadycznie podlewałam, bo postawiłam ten worek za czerpnią i mi tam nie po drodze było za bardzo.

Dziś stwierdziłam, że raz kozie śmierć i mimo, że na wierzchu były nietknięte odpadki, to uznałam, że wywalę wszystko z tego worka na ziemię.. moim oczom ukazała się czarniutka ziemia Magia!

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasiolaaa 03:52, 18 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
super przekompostowane kuchenne odpadki te wytlaczanki od jajek to i genialna rozpalka na grilla czy w kominku
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
inka74 07:47, 18 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasia_CS napisał(a)


Wiesz co, część host jeszcze trochę koloru trzyma tylko włąsnie końcówki na żółto się przebarwiają - np te ze zdjęcia albo praying hands też tylko taką żółtą smugę mają na końcu.

Ale zaskoczeniem są takie hosty miniatury - one są tak mocne w kolorze - taki aż pomarańcz niczym zachód słońca, że aż szokują barwą - może jutro fotkę trzasnę, jeśli się nie zbiesiły i dziś nie padły

Kokoryczka mnie naprawdę urzekła, bo wyjątkowo ciekawie się zmiksowała kolorystycznie

Wilczomlecz to odmiana Bonfire - myślę, że może się słabo zadomowił zwyczajnie, bo tracił liście już od lata. April też mówiła, że u niej słabo.

I tak patrząc na to ostatnie zdjęcie po raz kolejny dochodzę do wniosku, że dosadzenie trzcinnika krótkowłosego to konieczność - no uwielbiam tę trawę... dosadziłam pod LO, ale chyba znajdę jeszcze ze 2 lokalizacje, żeby powtarzał się w różnych miejscach ogródka

U mnie na froncie hosty padły. W sensie zrobiły się żółte ale klapłe. Wycięłam część. Reszta zielonkawa lub żółta.

Zrób zdjęcie tych miniaturek host. Ciekawa ich jestem. Ten trzcinnik u ciebie robi dobrą robotę. Dobry pomysł z tym powtarzaniem go w innych miejscach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:49, 18 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasia_CS napisał(a)
a w ogóle to chciałam się z Wami podzielić moją mega radochą!

W sezonie zaczęłam do worka wrzucać różne resztki kuchenne, trochę ogrodowych odpadków zielonych, wytłoczki od jajek itd itp, sporadycznie podlewałam, bo postawiłam ten worek za czerpnią i mi tam nie po drodze było za bardzo.

Dziś stwierdziłam, że raz kozie śmierć i mimo, że na wierzchu były nietknięte odpadki, to uznałam, że wywalę wszystko z tego worka na ziemię.. moim oczom ukazała się czarniutka ziemia Magia!

ooo, super!!! W ten sposób masz workowy kompostownik dziurkowałaś worek czy po prostu otwarty zostawiałaś?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies