Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 23:03, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)


I nie tylko dla nich

Współczuję gipsu i Kubie i tobie.

U nas wszyscy zdrowi ale ciii.

Mi czołówka nie pomoże bo ciągle pada, najczęściej tylko mżawka ale i tak wszystko się klei. Mam nadzieję że prognoza na jutro się nie sprawdzi i ogarnę warzywnik.

uu to trzymam kciuki, żeby jak najdłużej ten zdrowy stan trwał!ja już miałam nadzieję, że Kaja po antybiotyku jeszcze tydzien w domu trzymana, to już będzie całkiem nieźle, a tu już 3 dnia w żłobku zaczął się zjazd formy.

Kuba z gipsem z jednej strony szaleje na czworakach, zapomina i tym gipsem uderzy gdzieś. Ale jednocześnie w miarę uważa - gips jeszcze nie pękł na pół

Ja jeszcze mam masę cebul do wsadzenia i liczę na ciepłe dni i szansę wyjścia do ogródka na dłużej niż 15-30 min
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:37, 09 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ułomności ogródka mego wczoraj odczułam wsadzając różę Herkules w donicy - to największy minus donicowych roślin - nie byłam w stanie swobodnie zakopać sadzonki na pożądaną głębokość - żeby było na maksa poprawnie, musiałabym wsadzić donicę wprost na agrowłókninie, która oddziela ziemię od drenażu na wylanej betonowej płycie garażu. No w tym miejscu wyjątkowo marnie z ilością ziemi... Jak sadzę goły korzeń, to mogę te korzenie w miarę na boki porozkładać, bo wgłąb i tak nie ma gdzie

Dziś Kuba pojechał do dziadków, więc liczę na to, że uda mi się cokolwiek porobić jak Kajka uśnie Zostały mi 3 róże w donicach, z czego jedną chyba po prostu zadołuję, bo nie wiem gdzie ją dać... ach łakomstwo różane!

No i fajnie jakbym trochę cebul wsadziła, choćby do donic częściowo, bo mam nieco takich nieoznaczonych - och ja głupia myślałam, że będę pamiętać skąd je wykopałam...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 11:58, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ułomności ogródka mego wczoraj odczułam wsadzając różę Herkules w donicy - to największy minus donicowych roślin - nie byłam w stanie swobodnie zakopać sadzonki na pożądaną głębokość - żeby było na maksa poprawnie, musiałabym wsadzić donicę wprost na agrowłókninie, która oddziela ziemię od drenażu na wylanej betonowej płycie garażu. No w tym miejscu wyjątkowo marnie z ilością ziemi... Jak sadzę goły korzeń, to mogę te korzenie w miarę na boki porozkładać, bo wgłąb i tak nie ma gdzie

Dziś Kuba pojechał do dziadków, więc liczę na to, że uda mi się cokolwiek porobić jak Kajka uśnie Zostały mi 3 róże w donicach, z czego jedną chyba po prostu zadołuję, bo nie wiem gdzie ją dać... ach łakomstwo różane!

No i fajnie jakbym trochę cebul wsadziła, choćby do donic częściowo, bo mam nieco takich nieoznaczonych - och ja głupia myślałam, że będę pamiętać skąd je wykopałam...

To rzeczywiście mało tam jest ziemi ale w ogóle nie widać tego po Twoim ogrodzie Można powiedzieć że to taka duża donica
____________________
Margo2 20:39, 11 lis 2019


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 738
W takim wypadku najlepsze byłyby podwyższone rabaty. Nie byłyby za ciężkie? Może trzeba o takich pomyśleć.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Poppy 16:05, 15 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasiu, podczas szukania informacji o roznych roslinach na forum doczytalam, ze Ty masz tylko 30cm ziemi.
Jak Ty to robisz, ze tak Ci wszystko pieknie rosnie! TWoj ogrod jest wielka dosc plytka donica, jestem pod wielkim wrazeniem!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Pszczelarnia 16:08, 15 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja tak posadziłąm cisy na płycie szamba zakopanej - 2 rok rosną ale nie wiem jak dalej. 20-30 cm gleby. Z różami gorzej, bo one mają korzenie w dół głęboko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 16:34, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiu, a jak tam Kubuś? te 2 tyg. to jakoś już, prawda?!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 18:53, 15 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

To rzeczywiście mało tam jest ziemi ale w ogóle nie widać tego po Twoim ogrodzie Można powiedzieć że to taka duża donica


no tak wypada - donica z drenażem dodatkowy minus jest taki, że wszystko mi szybko paruje i jak podlewam, to też szybko ta woda ucieka. Rośliny są najwyraźniej silniejsze niż nam się wydaje, że w takiej donicy sobie radzą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 17:51, 21 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiu, życzę zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasiolaaa 06:56, 22 gru 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Wesolych zdrowych pogodnych Świąt Kasieńko
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies