Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gruszka_na_w... 23:25, 19 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Też mam u siebie te ekobordy z odcinków. Bardzo przyjemnie się je montuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 09:36, 20 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Wzdłuż ścieżki i rondka będziesz coś obsadzać, czy trawnik zostaje?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 09:37, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gosiek- dziękuję. Powiem szczerze, że już ręce załamuję, ale nic więcej zrobić nie mogę. Dostają pić i potrzebują czasu

Kasiu- zdecydowanie

Anbu, no czytam właśnie, że hortki masz pomylone, jedną koza zjadła Uwielbiam takie ogrodowe opowieści Powiem Ci tylko, że chyba wolałabym pomylone, niż zdechnięte na śmierć
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:37, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
DorKa napisał(a)
Nie ma mnie 2 tydnie jak mawiała moja Babcia a brzozowy temat nadal aktualny Za to hortki piętrowe masz extra. Jak buchną kwiatami to będzie szał.


Temat żywy w sposób odwrotnie proporcjonalny do żywotności brzóz
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:47, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwonka- Kawa- Pan mi przywiózł- 20 worów kory, 15 tuj i jeżówkę Jeżówek Pan miał sporo różnych odmian i wybrał mi taką, której ja bym sama nie wybrała Ale! Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby

Dorka, no zamierzam w ogrodzie odpoczywać od lekcji, sprawdzianów, kanapek do szkoły, budzenia, prasowania mundurków itp


Kawuś- dziękuję, zobaczymy, jak zakwitnie, bo pączki ma

Zana, masz rację. Ja tylko dawkują środki finansowe Zobaczę jak to wyjdzie i na ile starczy. Pan na szczęście blisko ma szkółkę i z dowozem nie ma problemu, a niech zapamięta Klienta

Mirko bukietówki rzeczywiście nie wyglądają źle, choć bardzo mnie drażni to, że są nierówne wielkościową i ten szpaler taki "wybrakowany". Ze dwie też mają od dołu liście przyżółknięte. Nawoziłam, ale rozważam, czy to nie brak wody, bo akurat te krańcowe takie żółtawe ....

Dziękuję bardzo!

Edytko no właśnie- świetnie to ujęłaś!!!! Zrywu ogrodowego nie mogę się doczekać. jak analizuję kolejny już tydzień, to co dzień "coś" wypada, co przeszkadza mi się skupić na ogrodzie, lub wręcz mi to uniemożliwia. Może wreszcie! Może już nie długo

Wiklasiu no dziękuję Ci uprzejmie Znowu wolne skojarzenie- Pan korę przywiózł i tak się rozgląda, rozgląda, poprosił, czy może wkoło domu przejść ogród zobaczyć (mieszkam tam od 5 lat i każdego roku coś u niego kupuję- głównie tuje, korę i cisy)....przeszedł i rzekł "Pani to chyba lubi w ogrodzie pracować????" No k....! Powalił mnie swoją logiką

Blachy to eko bordy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:49, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Też mam u siebie te ekobordy z odcinków. Bardzo przyjemnie się je montuje.


HAniu to podpowiedź mi- cięłaś kiedyś metrowy odcinek na krótszy? Potrzebuję ostry szpic stworzyć przed dębem (powiedzmy, ze ostry kąt trójkąta), nie zejdą mi się dwa, z dwóch stron, bo za długie i nie wiem, jak to technicznie wykonać.

Pisałaś u Asi, ze kosiarką po nich jedziesz- masz je na równo z trawą? Ja montuję wyżej niż trawnik, żeby mi korę trzymały, i własnie się zastanawiam, czy będę musiała na długości trawę przycinać, jak kosiarka nie dojedzie...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:50, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
wiklasia napisał(a)
Wzdłuż ścieżki i rondka będziesz coś obsadzać, czy trawnik zostaje?


Póki co trawa. Robię podchody do eMa, żeby pod wiązem większe kółko zrobić, trochę trawska zerwać i jakieś ze trzy kulki podsadzić, ale póki co beton!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 10:33, 20 cze 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak dla mnie śliczna te jeżówka Ale ja lubię różowy kolor
Fajnie, że popracujesz sobie w ogrodzie, jak już Cię nawiedzę, to zrobię odbiór techniczny Gdzie będziesz tuje sadzić?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_t 10:48, 20 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Marta mi M przecinał takim czymś elektrycznym..takie kółko z rączką..coś jak szlifierka ale w pionie.. tłumaczę jak blondyna ale na śmierć nie pamiętam czy znam tego nazwę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:49, 20 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kurcze a może to piła elektryczna?!
no masakra...na kawę idę...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies