Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 11:27, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AniaCh tuje nadal wzdłuż ogrodzenia sąsiadów. Od strony ich basenu

Anka Różanka - dla mnie to "bosz". Pod taką nazwa (zapewne od nazwy firmy wziętą) funkcjonuje to w Małopolsce Wiem o co chodzi, nie mam na stanie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
iwonkap 11:47, 20 cze 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Makusia napisał(a)

Anka Różanka - dla mnie to "bosz". Pod taką nazwa (zapewne od nazwy firmy wziętą) funkcjonuje to w Małopolsce Wiem o co chodzi, nie mam na stanie


Moza normalną piłką ręczna/ brzeszczotem uciąć. W drodze wyjątką jakimiis nożycami do blachy/kleszczykami do kabla...można pokombinować bo już rożnymi cięłam
Zana 11:50, 20 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja też obrzeża docinałam piłką ręczną.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makusia 12:02, 20 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwonka, Anula- cwaniaczki Wy jedne To jeszcze powiedzcie, jak kąt zrobić piękny, żeby się dwa końce obrzeży cudnie zlazły ku sobie
Mam piłkę do drewna w kilku wariantach- myślicie, że da radę?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zana 12:09, 20 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja tam nie wiem jaka to jest piłka do drewna, mam taką normalną piłkę ręczną, może on i do drewna jest. A kąt to może pilnikiem do drewna wyszlifować? Wiesz, te babskie pomysły kreatywnego wykorzystania różnych męskich zabawek...
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 12:56, 20 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Makusia napisał(a)
To jeszcze powiedzcie, jak kąt zrobić piękny, żeby się dwa końce obrzeży cudnie zlazły ku sobie


Są takie drewniane rynienki z nacięciami na bokach pod różnymi kątami, jak nie masz to popytaj np. sąsiadów, pewnie ktoś ma. Wkładasz coś co chcesz uciąć do tej rynienki, znajdujesz nacięcie jakie chcesz (np. pod katem 45st) , wkładasz w nacięcie piłkę i rżniesz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anna_t 13:09, 20 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)
Iwonka, Anula- cwaniaczki Wy jedne To jeszcze powiedzcie, jak kąt zrobić piękny, żeby się dwa końce obrzeży cudnie zlazły ku sobie
Mam piłkę do drewna w kilku wariantach- myślicie, że da radę?

to już chyba z twierdzenia Pitagorasa
jak nie masz maszynki o której wspomniała koleżanka to odmierz taką samą długość jaka ma szerokość listwy i ten punkt połacz z poczatkiem listwy na przeciwległym kącie i wyjdzie Ci przekatna kwadratu. Kiepsko umiem opisać co mam w głowie
gdzie
a - szerokość listwy czyli chyba pisałaś 45mm
b - ta odmierzona długość czyli też 45 mm
c - przekątna wyszło mi 40,5mm


matme miałam ostatni raz 15 lat temu więc może ktoś mnie skoryguje
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
inka74 13:12, 20 cze 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
hmm... a te obrzeża nie są z takiego twardszego plastiku??? ja nożyczkami cięłam a te środki żeby się w łuki zaginały sekatorem po prostu wycinałam. Potem to i tak trawą zarasta. Tak w ogóle to umknęło mi gdzie ty te obrzeża chcesz dać bo jak na oddzielenie rabaty od trawy to ja tak mam i klęłam bo nie dało się kosić bo dałam obrzeże takie wystające nad trawę aby mi kora z rabat nie wypływała. Musiałam kostkę dodać przed obrzeżem by kółka kosiarki mogły podjechać. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. W kole pod palenisko zrobiłam inaczej i są obrzeża lekko wkopane tak, że rant obrzeża jest na wysokości do ok. 1 cm od ziemi (3,5 cm jest wkopane niżej. Kosi się elegancko ale chwasty robią wąsy i trzeba przycinać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:15, 20 cze 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jeszcze jedno - Marta a ty tych obrzeży nie masz spinanych ze sobą bo te spinane mają już fabrycznie ścięte końcówki pod kątem 45 stopni tak, aby właśnie ładnie się ze sobą łączyły...

EDIT - Martek wróciłam do zdjęcia, ty masz spinane ze sobą, z jednej strony są wypustki, z drugiej strony szczeliny, wkłada się jedno w drugie. Na marginesie - ile szpilek i jakich do tego wzięłaś? min. 3 na prostych do 4-5 przy łukach wychodzi, lepsze są takie grubsze po całości szpilki z grubszymi łebkami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BasiaLT 13:57, 20 cze 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Znowu wolne skojarzenie- Pan korę przywiózł i tak się rozgląda, rozgląda, poprosił, czy może wkoło domu przejść ogród zobaczyć (mieszkam tam od 5 lat i każdego roku coś u niego kupuję- głównie tuje, korę i cisy)....przeszedł i rzekł "Pani to chyba lubi w ogrodzie pracować????" No k....! Powalił mnie swoją logiką

Tia... tak to jest jak się dwie samotne komórki mózgowe niespodziewanie zderzą pod czaszką i powstaje lotna myśl...
Jakby to na mnie trafiło i na mój złośliwy jęzor to by zaraz usłyszał że k... krasnoludki mi działkę obrabiają
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies