Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AngelikaX 14:09, 09 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
I dojrzałam nowego mieszkańca donic od frontu były sosnowe kulki co nie?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makusia 14:12, 09 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AngelikaX napisał(a)
I dojrzałam nowego mieszkańca donic od frontu były sosnowe kulki co nie?


Yhm Moje własne cisowe stożki z mojej własnej szkółki z mojej własnej półki
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:21, 09 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Okularowa.

Z tej odległości i perspektywy nie wygląda bardzo źle...ale dobrze nie jest wcale..




I jesienna rabata- rozpierducha, bo to w rejonie rażenia tarasu i poszerzanej ścieżki (przy okazji panowie robią mi tu obrzeże rabaty i będą robić ścieżkę z płyt- co widac nawet po próbach schematu ułożenia i zupełnie odleżanej w tych miejscach trawie...))

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:26, 09 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kamila- stwierdzam, ze na moja też się nie nadaje A rabaty dziękują


No i da się schodek jeden będzie ok
Co do rabaty wokół tarasu to moim zdaniem szkoda przykrywać roślinami tak piękne donice jeśli miałabym zaproponować to tylko jako forma "opaski" np. równo z tym stopniem co będzie (i po bokach szerzej) posadzić hakonki, które dodadzą lekkości tym donicom taras będzie fajnie pływał w nich i mam nadzieję, że tylko w nich, a nie w wodzie z rynien
A co do rynny to innej możliwości założenia sensownego jej nie ma jak na słupie... swoją drogą nie było by problemu "belkowego" gdyby te słupy były zaledwie po 60cm przesunięte do środka, Ty tak chciałaś czy fachowcy zrobili tak bez namysłu, są ewidentnie za bardzo po zewnętrznej... czasem mam wrażenie że zwykły laik wie więcej niż "fachowiec" niektórzy to byle zrobić dosłownie na odwal się, skasować i część...


Angi tez miałam taki pomysł, choć myślałam o czymś zimozielonym po bokach tego schodu, co go nie ma jeszcze (konkretnie myślałam o żywopłocie z cisa). Pamiętaj, że pozostała część wału zostaje, więc jak będą trawy, to wały od jesieni do wiosny będę wiedziesz i mnie serce będzie bolało i zęby zgrzytały
Po bokach tarasu i tak muszę dowieźć ziemi, więc wały zakryję i tam na pewno będę prosić o pomoc w obsadzeniu, bo jedna strona wałów do południe, a druga strona jest od północy.


Co do rynien i słupów- mądry Polak po szkodzie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 14:33, 09 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)

Makadamia- widzę, że w miedzy czasie dotarło do Ciebie, że muszą jakoś się wydostać z tego tarasu na ogród


Nie dotarło, nie dotarło
wiedziałam od samego początku, tylko się nieprecyzyjnie wyrażam. dlatego nauczyłam się rysować.

spodziewałam się komplikacji z realizacją tego planu, bo widziałam jakieś dziwne kawałki różnych "cosiów", tylko nie wiedziałam co to jest i po co. Gdybyś szerzej objaśniła i pokazała, to może udałoby się to wszystko jakoś zgrać.

60 cm spokojnie wystarczy nawet na dwa stopnie. Jeżeli stopnień miałby być wyższy niż 20 cm, to bym go podzieliła na dwa.

Front prezentuje się całkiem, całkiem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 14:39, 09 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Juzia!
Ależ dziękuję Ci bardzo za wszystkie mające spłynąć na mnie komplementy
Nie trzeba było
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Juzia 15:22, 09 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Jak ja mogłam zgubić Twój wątek???
No jak się pytam? Jak tu tak wesoło od zawsze było!!!
Pamiętam początki. Podglądałam i podczytywałam i śmiałam się jak gupia z robota kuchennego, z hełmów ogrodowych i innych kurzych łapek
No i nie zostaje mi nic innego jak przeczytać wszystko przynajmniej od momentu jak straciłam kontakt z bazą

No to lecę czytać... bo jestem ciekawa też efektów w ogrodzie... żeby nie było

Odezwę się jeszcze
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
wiklasia 20:33, 09 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Może rysunek coś rozjaśni w zrozumieniu mego słowa pisanego:


A w ogóle i w szczególe wypaśny Ci się robi Twój ogród.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 21:07, 09 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wiklasiu już rozumiem. Tylko myślisz, że ten kątownik da się podłożyć pod belkę pionowa? Tzn między belkę pionowa, a pozioma?
O tu:



EDIT. I jesCze pytanie. Rozumiem, że te kątowniki mają powstrzymać dalsze uginanie, a nie wyprostować ugięte?
I te boczne belki też należy tymi kątownikami umocnić, czy tylko ta górna pozioma do gruntu?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Magleska 21:14, 09 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Marta jak się cieszę ,że wróciłaś ..... nie pomogę w tych rozważaniach belkowo -wylotowych -nie znam się ….

ale pozachwycałam się nowym tarasem-donice przy nim wyglądają świetnie i podokienna super i cały bok z półką ….-pięknie masz i upiększasz dalej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies