Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Monia81 21:34, 09 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Martuś jak się cieszę kobieto, że wróciłaś, ależ brakowało Twego słowa pisanego
rabatki ci się pięknie rozbujały, hakonki to niezłe misiaczki, co tym im dajesz jeść? a tarasik zadaszony fajny i widzę, że Asia już świetną propozycję rabaty malnęła tylko nam znowu nie znikaj... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 22:00, 09 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Ależ miło się ogląda wszystkie rabaty. Bardzo się rozrosły. Jest na czym oko zawiesić.
Selery delikatnie pazurkami oczyść z tych mrówek i ziemi. Dobrze wzrusz ziemię wokół korzeni i posyp sodą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kaz742011 22:00, 09 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Burza mózgów w sprawie wału widzę że się odbywa. Tyle pomysłów że na pewno uda się to fajnie ukryć i zapomnisz o nim niedługo .
Ogrodowe obrazki piękniusie, wszystko fajnie urosło. Niwaki mnie się podoba .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Johanka77 22:18, 09 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AngelikaX napisał(a)
No i da się schodek jeden będzie ok
Co do rabaty wokół tarasu to moim zdaniem szkoda przykrywać roślinami tak piękne donice jeśli miałabym zaproponować to tylko jako forma "opaski" np. równo z tym stopniem co będzie (i po bokach szerzej) posadzić hakonki, które dodadzą lekkości tym donicom taras będzie fajnie pływał w nich i mam nadzieję, że tylko w nich, a nie w wodzie z rynien


To samo od razu pomyślałam, ale gupio mi było napisać.
Ja marzę o takich donicach i w życiu bym ich rabatami nie zakryła.
Posadziłą bym pod nimi coś niższego
Hakonki albo stipę, bo ta fajnie ażurowo by prześwitywała. I w niej czosnki Do białych donic ślicznie by było...

Jedno i drugie by korespondowało z inną częścią ogrodu.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
wiklasia 23:59, 09 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Martuś
na całej długości bym wzmocniła tę poziomą belkę, myślę, że da się wciąć w słup, tak, by kątownik oparł się na słupach. Ale ...
Ale zapytaj tych cieśli co i jak. Bo ja to teoretyk jestem, a oni praktycy.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magara 00:04, 10 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Marta, na belki nie pomogę, na plany nie pomogę, ale co sobie popatrzę jak Ci wszystko rośnie - to moje Optymizmem napawa - w to wiele znaczy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Juzia 12:31, 10 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Dotarłam do końca!
No nie zawsze było wesoło... ale na ogół było

Zmiany duże.
Jak zobaczyłam aktualną rabatę z hortkami to mi ciut szczęka opadła
Ja takich wielkich uhodować nie mogę! No ale ja mam piach...ty glinę. Czy nie można by tak wszystkim wypośrodkować?
Rabata pod oknem jakoś bardziej mi leży bez klona.
Bonzai cisowy wyszedł ci perfecto! Reszta musi podrosnąć
Derenie śliczne. Sama na nie chorowałam kiedyś
Kulkowisko jak urośnie będzie cudne - teraz jest ok
Półka... mam niedosyt zdjęć.
Okularowa ci nie leży, a mi się ostatnie fotki podobają. Nie wiem co ty od niej chcesz.
NO i czekam z niecierpliwością na dalsze prace na tyłach. Tam to jest potencjał

A tak ogólnie to.. MAŁO ZDJĘĆ!!!


Trzymaj się ciepło!


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gosialuk 16:35, 10 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
mrokasia napisał(a)


No. I tyle w temacie .

Dokładnie. Świetnie wygląda ten projekt. Brawo.
Edytuję, bo już doczytałam dalszy ciąg, że przeszkody nie pozwalają. Ale i tak taras z donicami bardzo ładnie wyglądają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
AnnaCh 16:50, 10 cze 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No w końcu mogę się dziś odezwać i skomentować. Robota skończona, głowa dziś wyjątkowo od kilku dni nie boli, wolny czwartek widać na horyzoncie...
Makusia, wiesz, wstydziłabyś się chować przed nami takie zmiany Nie, nic się u mnie nie dzieje, stoję w miejscu, a jak już się pokazałaś, to połowę forum wyrwało z butów
Taras i donice super Ścieżka przy drewutni bardzo fajnie wygląda
Cisy stożki mega
O hakone to nawet nie wspomnę, tylko sobie powzdycham...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
nicol21 14:42, 11 cze 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Taras super! Donice w hakone będą bardzo fajne. Pozostałe zmiany też pozytywne i to bardzo.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies