Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Kindzia 08:56, 23 lis 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Z czyszczeniem tujek to odwaliłaś kawał roboty. Moje nie ruszane, też by im się przydało Mąż jest w Pszczynie, może go namówię

Jeszcze takie piękne kolorowe listki masz? Śliczne!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
BasiaLT 15:16, 23 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
witaj Elu przyleciałam do ciebie od Kasi bardzo ładnie u ciebie, z przyjemnością zaznaczam wątek i będę zaglądać
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Adela 15:43, 23 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kindzia napisał(a)
Z czyszczeniem tujek to odwaliłaś kawał roboty. Moje nie ruszane, też by im się przydało Mąż jest w Pszczynie, może go namówię

Jeszcze takie piękne kolorowe listki masz? Śliczne!


Kasiu - tak kolorowo to ja miałam miesiąc temu teraz pusto, jak u wszystkich. Edytowałam jeszcze tamten wpis.

Rzeczywiście odwaliłam kawał roboty Cieszę się, że mam już to za sobą. Dziś jeszcze oczyściłam pobojowisko. Tak teraz prezentuje się żywopłocik



____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:48, 23 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
BasiaLT napisał(a)
witaj Elu przyleciałam do ciebie od Kasi bardzo ładnie u ciebie, z przyjemnością zaznaczam wątek i będę zaglądać


Basiu, witaj! Cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Miło mi będzie, jak wpadniesz jeszcze kiedyś
A Twoje rodzinne strony wspominam z sentymentem, bo kiedyś były też moimi. W dzieciństwie mieszkałam w Kr.Odrz. a w ZG było moje liceum.
____________________
Ela - Moja ostoja
anulajda 18:42, 23 lis 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
Adela napisał(a)
Ostatnie piękne dni poswięciłam swoim zaniedbanym szmaragdowym tujom. Gdy zajrzałam do środka, to przeraziła mnie duża ilośc suchego igliwia. Przeraziłam się sadząc, że to pewnie jakaś choroba grzybowa. Ale po wyczesaniu, okazało się, że są w całkiem dobrej kondycji.


Mnóstwo młodych odrostów ujrzało światło dzienne. Tuje stały się bardziej "świetliste", ale wiosną się zapełnią.
Wiosenny oprysk przeciw szkodnikom i chorobom dotrze tam, gdzie powinien.


Elu jakie zaniedbane one piękne są u Ciebie. Co roku zawsze tuje i w tym szmaragdy w środku mają suche to norma jak powybierasz te suche to będą schludniejsze jak nie to nie i nic im nie będzie i nie trzeba pryskać wiosną przeciw szkodnikom i chorobą tam w środku
Pozdrawiam
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 18:45, 23 lis 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
Adela napisał(a)


Kasiu - tak kolorowo to ja miałam miesiąc temu teraz pusto, jak u wszystkich. Edytowałam jeszcze tamten wpis.

Rzeczywiście odwaliłam kawał roboty Cieszę się, że mam już to za sobą. Dziś jeszcze oczyściłam pobojowisko. Tak teraz prezentuje się żywopłocik





I żywopocik masz piękny Chyba pół O. Ci go zazdrości
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Adela 19:11, 23 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Aniu, nie żartuj sobie
Do ideału to mu daleko. Ale już widzę, że teraz, jak tuje skończyły 5 lat, trzeba będzie poświęcić im więcej czasu niż dotychczas. Pisałam o wiosennych opryskach, bo wbrew pozorom, już się w nich próbują zagnieździć jakieś, bliżej nieokreślone sówkowate (tak mi podpowiedział Walerek - Mazan). Podczas wyczesywania parę takich wyfrunęło.

Piszesz, że normą jest wysychanie wnętrza szmaragdów. Celowo nie zamieszczałam zdjęcia sprzed, żeby nikogo nie przerazić.
Wiem, że to zmiany fizjologiczne, ale już teraz wiem, że lepiej jest otrzepać je rokrocznie, niż co trzy lata - bo taką miałam, niestety przerwę. A wyczesywanie 43 sztuk to dość sporo roboty.
Ale dziękuję za słowa uznania
____________________
Ela - Moja ostoja
Bogdzia 20:08, 23 lis 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Berberys i kalina ślicznosci. Ja bym co rok tych szmaragdów nie czyściła bo za jakie grzechy?, co trzy lata w zupełnosci wystarczy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Adela 20:20, 23 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Bogdziu, jak miło, że podobają Ci się
Kalina rzeczywiście pięknie się przebarwia jesienią, ładnie też wygląda w maju, kiedy kwitnie. Nawet nie znam nazwy, bo zamawiałam Watanabe
A propos czyszczenia tuji - mówisz, że co roku, to za karę? zobaczę za rok, może wystarczy chociaż trochę otrzepać?
Zapewniam, że trzy lata, to za długo. To była masakra!
____________________
Ela - Moja ostoja
Kindzia 09:04, 24 lis 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Już się boję moim zajrzeć do środka...nie miałam sumienia eMowi o czyszczeniu mówić, wszystkie okna tam umył, dzisiaj przyjeżdża już do Zabrza po mnie. Jutro mamy forumowych gości, właśnie z ZG przyjeżdżają na weekend

Tuje masz na prawdę piękne, na reklamę tujek się nadają!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies