Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 09:25, 24 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kindzia napisał(a)

Tuje masz na prawdę piękne, na reklamę tujek się nadają!

Ha, ha, ha udał Ci się dowcip z samego rana

Pozdrów zielonogórzan, życzę przyjemności, a męża już teraz nie dręcz tujami tylko delikatnie przygotuj na wiosnę
____________________
Ela - Moja ostoja
lojalna_ 14:29, 24 lis 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Piekne tujki taka zielen soczysta. Cielam je kiedys? Wygladaja naturalnie . Mysle o cieciu pionowym )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Janina 18:17, 24 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Zgadzam się z dziewczynami żywopłot jest piękny, trawniczek tak samo. Widzę piękny zadbany ogród.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Bogdzia 21:16, 24 lis 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Adela napisał(a)
Bogdziu, jak miło, że podobają Ci się
Kalina rzeczywiście pięknie się przebarwia jesienią, ładnie też wygląda w maju, kiedy kwitnie. Nawet nie znam nazwy, bo zamawiałam Watanabe
A propos czyszczenia tuji - mówisz, że co roku, to za karę? zobaczę za rok, może wystarczy chociaż trochę otrzepać?
Zapewniam, że trzy lata, to za długo. To była masakra!


No to pewnie jest Watanabe bo gałązki choryzontalnie ułożone i liscie podobne .Myśle ze trzy lata spokojnie mozna poczekac , po pierwszym czyszczeniu juz tak mocno sie nie zaśmiecą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Adela 22:02, 24 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Joluś, Janinko, skoro twierdzicie, że tuje ładne, to niech tak zostanie Dziękuję

Bogdziu - ja mam wątpliwości co do tego, czy to Watanabe, bo ona powinna kwitnąć do jesieni. Jest najdłużej kwitnącą kaliną. Moja kwitnie obficie, ale bardzo krótko.
____________________
Ela - Moja ostoja
Kindzia 11:43, 25 lis 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bardzo za życzenia dziękuję Ale mnie kusisz...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 16:01, 26 lis 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Adela napisał(a)
Joluś, Janinko, skoro twierdzicie, że tuje ładne, to niech tak zostanie Dziękuję

Bogdziu - ja mam wątpliwości co do tego, czy to Watanabe, bo ona powinna kwitnąć do jesieni. Jest najdłużej kwitnącą kaliną. Moja kwitnie obficie, ale bardzo krótko.


Podobno kwitnie najdłużej ale te terminy jakie podają to wcale nie oznaczaja tak długiego kwitnienia. Przy niej podają od czewca do wrzesnia ale to tylko znaczy ze moze zakwitnac w tych miesiacach , na ogól w zależnosci od warunków w jakich rośnie zakwitnie wczesniej lub później. O ile wiem żadna kalina nie kwitnie tak długo a te terminy tak samo są podawane np przy powojnikach.
Nie wiem dlaczego w poprzednim poscie mam błąd, tak na pewno nie napisałam a teraz nie mogę juz poprawic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Adela 21:12, 26 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Bogdzia napisał(a)


Podobno kwitnie najdłużej ale te terminy jakie podają to wcale nie oznaczaja tak długiego kwitnienia. Przy niej podają od czewca do wrzesnia ale to tylko znaczy ze moze zakwitnac w tych miesiacach , na ogól w zależnosci od warunków w jakich rośnie zakwitnie wczesniej lub później. O ile wiem żadna kalina nie kwitnie tak długo a te terminy tak samo są podawane np przy powojnikach.


Jest taka, Bogdziu
Moi znajomi kupili równolegle ze mną kalinę Watanabe, ja na allegro, oni w innym sklepie internetowym. Nazwa niby ta sama, a obie różnią się znacznie. Moja o pokroju pagodowym kwitnie obficie i pięknie w maju, ich - bardziej zwarta i wyniosła, kwitnie do października, kwiaty rzadko osadzone na całej wysokości krzewu, jak na innym forum ogrodniczym (nie wiem, czy mogę załączyć link). Dotarłam do niego z google szukając kaliny kwitnącej całe lato.
Która jest tą prawdziwą Watanabe?
____________________
Ela - Moja ostoja
Marta 15:10, 27 lis 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Tujki naprawdę masz ładne. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Gruszka_na_w... 17:14, 27 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Moja Watanabe ma taki pokrój jak opisała Bogdzia-pagodowy, kwitnie w maju/czerwcu. Kwiaty ma zebrane. W necie reklamują ją jako kwitnącą 100 dni. Być może w swoim naturalnym środowisku tak robi (Japonia), w Polsce jest inaczej. tak czy siak, warto ja mieć. Pięknie się przebarwia jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies