Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Szarobialy 14:22, 02 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
Tutaj cisy na 40 metrach. Są nierówne, ale mam nadzieję, że w przyszłości, po cięciach się wyrównają. Czas pokaże, czy się przyjmą i będą rosły. Na tym długim pasie, pod spodem pokłady gliny, co i kilofem nie ruszysz.





Wczoraj przy sadzeniu zobaczyłam te kulki na gałązkach. Przeraziłam się, że to jakiś misecznik albo inne robale. Misecznik powinien być chyba brązowy. Mam nadzieję, że to nic złego, ale się boję, bo nigdzie na zdjęciach tego nie widziałam. Czy wiecie co to jest?

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
kasia_w 14:48, 02 paź 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Chyba nie.zapytaj Jazzy on miała misecznika i Ci pomoże w identyfikacji.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
UlaB 19:27, 02 paź 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
To nie misecznik moim zdaniem - wygląda chyba na pąki na przyszły rok? U mnei tez był misecznik i nigdy nie był zielony.
Natomiast na zdjeciu widze jakieś plamy na igiełkach - złudzenie czy są tam? To po oprysku?

żywopłot bosssssski - dbaj o niego, chuchaj i dmuchaj Bedzie przepieknie. Nie zapominaj teraz podlewać.


Jak głeboko ruszyliście ziemię na tej glinie? Oby woda tam nie stała.

Masz bardzo ładną elewację.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 20:53, 02 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 21:12, 02 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
UlaB napisał(a)
To nie misecznik moim zdaniem - wygląda chyba na pąki na przyszły rok? U mnei tez był misecznik i nigdy nie był zielony.
Natomiast na zdjeciu widze jakieś plamy na igiełkach - złudzenie czy są tam? To po oprysku?

żywopłot bosssssski - dbaj o niego, chuchaj i dmuchaj Bedzie przepieknie. Nie zapominaj teraz podlewać.


Jak głeboko ruszyliście ziemię na tej glinie? Oby woda tam nie stała.

Masz bardzo ładną elewację.

Ula bardzo Ci dziękuję za radę co do wyboru cisów. Brałam te rozkrzaczone, niekoniecznie największe.
Białe plamki są tylko na nietórych roślinach. Pan mi tłumaczył, że to od podlewania. Rzeczywiście obok stała jakaś "podlewaczka" i cisy wokół niej miały barwę odbiegającą od pozostałych.
Ziemia na glinie ruszona na około 40 cm. Najgorsza "skorupa" od wykuszu w dół do śmietnika. Działkę mamy ze spadkiem - około 80 cm na całej długości.
Boję się, że cisy na dole (na najgorszej glinie mogą mieć zbyt mokro. Do tej pory nigdy tam woda nie stała, ale nie było też przeszkody w postaci śmietnika. Teraz nie wiadomo jak bedzie po deszczu.
Myślałam, żeby zrobić zagłębienie pomiędzy trawnikiem, a linią cisów (taki jakby ubity rowek). Odprowadzałoby wodę z opadów w dół działki pod frontowe ogrodzenie.

Dziękuję za miłe słowa o elewacji. Sama fugowałam cegłę, a jest jej trochę
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 21:22, 02 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
Byłam w Lasbudzie i widziałam bardzo ładną korę olchową. Myślę, że nadaje się lepiej niż sosnowa pod cisy. Worek 80l chyba 27 zł. Trochę drogo ?

Nic nie kupiłam, choć podobało mi się wiele. W tym roku zostawiam rabaty w spokoju, więc nie mam gdzie sadzić.
Swoją drogą, gdybym nie czytała ogrodowiska, wróciłabym pewnie z roślinkami.

Powoli prawda.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Mary 21:34, 02 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Szarobialy napisał(a)
Tutaj cisy na 40 metrach. Są nierówne, ale mam nadzieję, że w przyszłości, po cięciach się wyrównają. Czas pokaże, czy się przyjmą i będą rosły. Na tym długim pasie, pod spodem pokłady gliny, co i kilofem nie ruszysz.


Jola. Ale Ty nie posadziłaś ich w tej glinie, prawda?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
aga_podlasie 21:35, 02 paź 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Świetna robota z tymi cisami. Napracowaliście się. Ramy ogrodu juz masz, teraz wystarczy to pięknie wypełnić
Zazdroszczę Ci. Też bym chciala tak zacząć od zera.
Na targach też byłam, ale dziwnie mało ludzi było tym razem.
Kora wydaje mi się, że to drogo.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Szarobialy 21:38, 02 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
MariBere napisał(a)

Jola. Ale Ty nie posadziłaś ich w tej glinie, prawda?


Glinę mam wyrzuconą. Był wykopany na częsci tego pasa rowek, a na częsci doły. Potem ziemia ogrodowa i torf. Źle ? Nic z tego nie będzie ?
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 21:48, 02 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
iwka napisał(a)
super bardzo ładne te cisy kupiłaś

Iwonko cisy krzaczaste owszem, ale zapakowane powiedziałabym różnie. Chyba trzeba było być przy wykopywaniu. Ja tylko poprzedniego dnia zaznaczyłam które sadzonki chcę, a oni kopali. Niektore korzenie były w złym stanie. Ziemia w jucie się obsypała. Czy zdołają się przyjąć ? A jeszcze w mojej ziemi ?
Myślałam, że szkółki dbają o dobro roślin. Chyba jestem naiwna.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies