Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

TeresaK 10:34, 26 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Wszystkim Aniom i Grażynom wszystkiego najlepszego, niech każdy dzień przybliża Was do spełnienie marzeń o Ogrodach

Dla Was moja Edenka - pierwsza róża w moim ogrodzie

____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Toszka 10:48, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wiem jakie masz plany pod ambrowcem, ale proponuję

cisowe poduchy
kolejne poduchy

lub tak - podsadzone na gęsto carexami lub runianką lub liriope Liriope fantastycznie będzie pasować siedliskowo, ale nie wiem czy nie będzie wymarzać... musiałabyś u siebie przetestować lub nakrywać stroiszem.
ewentualnie wziąć go w buksową obwódkę, a w środku np. miniaturowe białoobrzezone hosty lub tylko ładna, drobniutka kora.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Monia81 10:54, 26 lip 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7964
Te cisowe poduchy to piękne, fajne wyglądają w tych propozycjach
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 22:03, 26 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Piękny okaz ambrowca. Edenka prześliczna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasja83 07:36, 27 lip 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Piękna sztuka ambrowca.Działasz intensywnie.Super.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
zawitka 09:48, 28 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Witaj Teresko przyszłam od Bożenki /Bozga/--- w sprawie patyczków hortensji.Nigdy nie udało mi się wychodować ich z patyczków,nie wiem też dlaczego wsadziłam były listki i to dużo a potem klapa.Natomiast ukorzeniam przykładając gałązki do ziemi przyciskam drucikiem zgiętym albo patyczkiem przysypuję ziemią i 100% ukorzenionych .Robię to teraz bo to najlepszy czas.Podlewaj i na wiosnę masz piękne ukorzenione gałązki Odcinasz i sadzonka gotowaPozdrawiam.Ogród obejrzę wieczorem
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
TeresaK 14:43, 28 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Toszka, Monia - strasznie podobają mi się te cisowe poduchy. Chyba jest tak niska odmiana cisa, która idealnie by pasowała.. coś na R... Kurcze... może spróbować Do odważnych świat należy Dziękuję Toszko za podpowiedzi i czas dla mnie. Uściski

Haniu, Kasiu - bardzo dziękuję za słowa otuchy... nawet nie wiecie jak to pomaga... pozdrawiam

Halinko - bardzo dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Przy moich hortensjach jest parę takich wiotkich gałązek. Spróbuję zrobić tak jak radzisz. Zajrzę do Ciebie również z wielką przyjemnością... "do zobaczenia"
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Toszka 15:42, 28 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teresko, takie poduchy uzyskasz tylko z cisa baccata. Najszybciej, najbardziej proporcjonalnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
TeresaK 10:22, 29 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
A ja byłam przekonana, że on rośnie tylko wysoko i te poduchy wymkną się spod kontroli
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Toszka 11:28, 29 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No to masz zaległości w wątku Amelki, Anbu, JoannyDe (właśnie, coś ostatnio długo milczy), Makusi, Lindsay (ze stożków robiła kule) etc.
Oj proszem Paniom, oj proszem (tu grożę paluszkiem)

Cis baccata (zawłaszcza forma pienna, nie krzaczasta) ma piekne poziome gałązki, które w naturalny sposób w formie ciętej tworzą bryłę - stożek lub półkulę, poduchę, sferę. Strzyżeniem nadajesz kształt, formujesz pożądaną bryłę, a cięte systematycznie gałązki tylko bardziej się rozkrzewiają nadając zwarty, gęsty kształt. I co ciekawe, dość szybko mozna taki topiar uzyskać, a co chyba najważniejsze cis wybacza błędy w cięciu i bardzo ładnie odrasta (czytaj - jak wytniesz dziurę to w sezon zarośnie)

Najważniejsze i najtrudniejsze są 2 pierwsze lata od posadzenia, bo cis musi się ukorzenić. Potem sama radocha.


EDIT
U Joanny pokazywałam moc cisa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies