Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:20, 14 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

Nie szukaj, zostawiam je i zobaczymy co z delikwentów wyrośnie
Póki co malizny trochę i ML posadzone pomiędzy zjadają je

a weekend będzie idealny na prace ogrodowe. Ja to z rozpędu wzięłam jutro wolne ,żeby popracować w ogrodzie W weekend to sama wiesz jak jest.. mami głodna, mami to , mami tamto A tak nikt nie będzie mi przeszkadzał

Owocnej pracy i pokaż brzytwy koniecznie po weekendzie

Zobacze, zobacze, w końcu obiecałam Mój całekiem dorodny jest i fajna ma ta czuprynę, taką charakterystyczną, małż mówi na niego Ragnarok, bo kojarzy mu się z wikingowym chełmem

Mam na szczęście soboty wolne, córa juz spora i sama się ogarnia więc mam zamiar spędzić go babrając się w ziemi. Padało codziennie, dzisiaj pierwszy dzień z piękną słoneczna pogodą, więc mam nadzieję, że ziemia ciut przeschnie do jutra i nie będę brodziła w błocie...
Udanej pracy w ogrodzie życzę!!!
____________________
nicol21 20:45, 17 lis 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Chwilę mnie u Ciebie nie było a tu już taka zmiana scenerii. Piękna jesien, ale niestety sen zimowy się zbliża. Czas na dekoracje świąteczne no może jeszcze za chwilę.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
DorKa 08:26, 18 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
nicol21 napisał(a)
Chwilę mnie u Ciebie nie było a tu już taka zmiana scenerii. Piękna jesien, ale niestety sen zimowy się zbliża. Czas na dekoracje świąteczne no może jeszcze za chwilę.


a właściwie to dlaczego nie ? Ja w tym roku postanowiłam wynieść ze strychu ozdoby świąteczne wcześniej. Dużo wcześniej. Co rok wyciągam wszystko przed samą wigilią a na 3 Króli juz po wszystkim. Wtedy mi już do wiosny śpieszno Dlaczego więc nie rozpocząć wcześniej i odczarować ten listopad ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:35, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
Chwilę mnie u Ciebie nie było a tu już taka zmiana scenerii. Piękna jesien, ale niestety sen zimowy się zbliża. Czas na dekoracje świąteczne no może jeszcze za chwilę.

Ewelina, ja też powoli zapadam w sen zimowy i rzadziej bywam na forum
Dziękuję za miłe słowa, ogród ciągle mnie zachwyca choć zaraz grudzień, cieplutko, słonecznie, cały weekend spędziliśmy na dworze.
Dekoracje mąż zapowiedział na 06.12.
____________________
eVka 10:44, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


a właściwie to dlaczego nie ? Ja w tym roku postanowiłam wynieść ze strychu ozdoby świąteczne wcześniej. Dużo wcześniej. Co rok wyciągam wszystko przed samą wigilią a na 3 Króli juz po wszystkim. Wtedy mi już do wiosny śpieszno Dlaczego więc nie rozpocząć wcześniej i odczarować ten listopad ?

Hehehe listopad to dla mnie hardcorowo wcześnie ale z drugiej strony jak ktoś koga klimat świąt, czemu nie. Dla mnie 06.12. to mega wcześnie, mój eMek to taki świąteczny elf, który cały rok czeka na święta i nie mam serca mu odmówić zdobienia domu setkami metrów girland i ozdób świątecznych
____________________
eVka 10:50, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A jak już zajrzałam na swój watek, to muszę się pochwalić, że mój eMek oczyścił cały żywopłot szmaragdowy z suszu. Zajęło mu to dwa dni pod kilka dobrych godzin ale tuje są czyściutkie a suszu mimo tak młodych egzemplarzy (rosną u nas 3 rok) a wysokość mają ok. 1,6 m, było mnóstwo. Wymieszaliśmy to z korą i jest dodatkowa ściółka przed zimą Ja wycięłam kilka bylin, które brzydko wyłożyły się na chodnik (resztę zostawiam) i tyle. Kancików trawnikowych w końcu nie zrobiłam z czystego lenistwa chyba zostawiam je do wiosny
____________________
DorKa 10:54, 18 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
A jak już zajrzałam na swój watek, to muszę się pochwalić, że mój eMek oczyścił cały żywopłot szmaragdowy z suszu. Zajęło mu to dwa dni pod kilka dobrych godzin ale tuje są czyściutkie a suszu mimo tak młodych egzemplarzy (rosną u nas 3 rok) a wysokość mają ok. 1,6 m, było mnóstwo. Wymieszaliśmy to z korą i jest dodatkowa ściółka przed zimą Ja wycięłam kilka bylin, które brzydko wyłożyły się na chodnik (resztę zostawiam) i tyle. Kancików trawnikowych w końcu nie zrobiłam z czystego lenistwa chyba zostawiam je do wiosny


i bardzo słusznie przecież na wiosne też będziesz robić i wtedy będzie żyleta
Ja moje tujki zaniedbałam. Muszę też poczyścić. Jaki dobry eMek
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:23, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


i bardzo słusznie przecież na wiosne też będziesz robić i wtedy będzie żyleta
Ja moje tujki zaniedbałam. Muszę też poczyścić. Jaki dobry eMek

Też tak myślę, że po zimie i tak pewnie wiosną bym żyletki chciała porobić
Emuś kochany i obiecałam mu, że go pochwalę na O.

A tu ta moja rabata z trzmielinami:

____________________
eVka 11:37, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
aha Dorka, popatrzyłam na tego jałowca szczepionego. Napisane na etykiecie jest: jałowiec rozesłany "Nana".
____________________
DorKa 11:58, 18 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dzięki Ewcia Przepiękna ta rabata! Obawiam się,że u mnie za mało słońca dla tego zestawienia Choć wygląda obłędnie i zapisuje na inną rabatę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies