Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Wiolka5_7 13:45, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Plany planami, a wiadomo, że zawsze jakieś dodatkowe pomysły zostaną zrealizowane to tak jak u mnie Spontaniczne rabaty czy pojedyncze nasadzenia są fajne.

ID fajnie wygląda Jka jest w dużej masie i jej rozrasta nie jest planowane i porządne, coś jak Carexowisko u Johanki

Też wykopałam ogranicznik Green Baron owi ale widzę że i tak jakoś się rozrasta... Może niedokładnie wyrwałam odrosty i pojedyncze zostały w ziemi. Będę na bieżąco wyrywać, żeby nie zagłuszyły hortensji dębolistnej.

Przemiany w Twoim przedogródku są świetne, uwielbiam je oglądać


Spontaniczne decyzje uwielbiam

Tak u Johanki jest super

Te Barony to rosną u nas jak perz mój włazi w przedogródku w ścieżkę i go rwię,ale on wyłazi zaraz....mus ogranicznik w końcu wkopać

Małe zmaiany w przedogródku są konieczne.....też mi się podobają
Kiedyś jeszcze może buksy wylecą przez ćmę,choć szkoda byłoby mi ich,po są pieknymi kulkami a cisy zanim bym tak uformowała to by zeszło....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:47, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

O widzisz, super dzięki za typy, właśnie Pilea też kupiłam, maleńką w B. Slodziutka jest
O to czekam na fotki, zaraz zobaczę czy coś już wkleilaś


Pileę uwielbiam też kupiłam malutką a teraz mam już 4 szt. szybko.rośnie....tylko pamiętaj ,żeby nie miała za mokro....moją na początku przelałam i miała plamy na lisciach,ale zrobiłam oprysk i uratowałam
Ja podlewam mało jak gleba dobrze przeschnie...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 15:30, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewuszku niedosc ze tyle kwiatuszkow masz w ogrodzie to i jeszcze w domu pelno zieleni u mnie w domu niemam ani jednego kwiatka kiedys mialam 10 orchidei ale splesnialy mi i wszystkie kwiaty sie pozbylam

No widzisz, coś mi się powoli ostatnio zmienia, bo jeszcze całkiem niedawno tylko orchidee miałam a teraz dokupuję co chwila jak gdzieś spotkam różności doniczkowe
Może przesłałaś orchidee, one wbrew pozorom nie lubią za dużo wilgoci. Może jeszcze kiedyś zapałasz chęcią do kwiatków w domu Ozywiają pomieszczenia
____________________
eVka 15:38, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Spontaniczne decyzje uwielbiam

Tak u Johanki jest super

Te Barony to rosną u nas jak perz mój włazi w przedogródku w ścieżkę i go rwię,ale on wyłazi zaraz....mus ogranicznik w końcu wkopać

Małe zmaiany w przedogródku są konieczne.....też mi się podobają
Kiedyś jeszcze może buksy wylecą przez ćmę,choć szkoda byłoby mi ich,po są pieknymi kulkami a cisy zanim bym tak uformowała to by zeszło....

To tak jak ja Niby plany są ale czasami coś mi się bardzo spodoba, roślina, inspiracja, jakaś rabata u kogoś w ogrodzie i bach, spontan.

Z tymi buksami mam dylemat, bo i tak pryskać muszę, bo nie zrezygnuję z mojego wielkiego starego babcinego bukszpan, więc i przy okazji pryska resztę, choć jeden idzie do wykopaną, mała kulka, cała brązowa.
____________________
eVka 15:53, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzisiaj było piękne jesienne słońce, ciepło, cudowny dzień, troszkę w ogrodzie grodzie, troszke na spacerach

Kilka ujęć



W słońcu Green Pillar pięknie błyszczy.

Oczkowa już pustawa

____________________
eVka 16:34, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Uwielbiam trzcinniki, tu Overdam



Hameln i sedum



Jeżówki w jesiennym wydaniu

____________________
eVka 16:40, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Pileę uwielbiam też kupiłam malutką a teraz mam już 4 szt. szybko.rośnie....tylko pamiętaj ,żeby nie miała za mokro....moją na początku przelałam i miała plamy na lisciach,ale zrobiłam oprysk i uratowałam
Ja podlewam mało jak gleba dobrze przeschnie...

Ooo, Wiolu, ja widzę, że mamy podobny roslinkowy gust i w ogrodzie i w domu
Właśnie czytam o tych roślinach które mam, rzeczywiście Pilea nie lubi zbytniej wilgoci. Ona ma taką tycią doniczkę, na wiosnę muszę chyba ją przesadzić.
____________________
eVka 16:54, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Miskanty czarują

____________________
Wiolka5_7 16:55, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Ooo, Wiolu, ja widzę, że mamy podobny roslinkowy gust i w ogrodzie i w domu
Właśnie czytam o tych roślinach które mam, rzeczywiście Pilea nie lubi zbytniej wilgoci. Ona ma taką tycią doniczkę, na wiosnę muszę chyba ją przesadzić.


To prawda
Ja ją podlewam jak ma te listki trochę do dołu a po podlaniu podnoszą się do góry
Tak przesadź na troszkę większą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 17:00, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies