Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Magleska 19:26, 10 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Ewa pomimo ,że listopad ,to Twój ogród zachwyca cały czas

domowe kwiatki śliczne i inspiracje fajne -muszę swoje domowe obfocić ,bo też mam ich sporo i nawet żyją bo córcia podlewa

ławeczkę też zrób borówkową
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 19:33, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Domowe roślinki masz bardzo ładne...
Ja też mam sporo domowych i nie wyobrażam sobie bez nich wnętrz...
Widzę,że na monsterkę się skusiłaś mam 2 szt. Jedna większa druga mała kupiona w B. jakiś czas temu....nie wiedziałam ,że ona tak szybko rosnie....moja ta większa przez kilka miesięcy tak urosła,że szok...

Extra taka ściana z roslinami w moim guście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 21:06, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Na zdrowie !
Jak nie będzie padać to pstryknę...

Ten rok był u mnie pracowity w ogrodzie i sporo się zmieniło....tak ,więc na przyszły sezon póki co nowych rabat i zmian nie planuję,bo jestem zadowolona z tego co jest ....
jedynie w przedogródku wyciepać muszę z obwódki ID i kupić seslerię skalną w zamian....ta trawka pięknie rośnie cały sezon bez podlewania
Z prac ogrodowych jeszcze to zasiać trawkę,żywopłoty przyciąć na docelową wysokość, dokupić jednego graba i narazie tyle...

E tam u Ciebie też sporo się działo...

Fajnie, że masz sprecyzowane plany, widać, że wiesz czego chcesz
Nie mam ID i raczej mieć nie będę bo ona dla mnie zbyt ekspansywna jest. Wystarczy mi Green Baron
Trzymam kciuki za spełnienie ogrodowych planów
A przedogródek masz najładniejszy na O.!
____________________
eVka 21:09, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa pomimo ,że listopad ,to Twój ogród zachwyca cały czas

domowe kwiatki śliczne i inspiracje fajne -muszę swoje domowe obfocić ,bo też mam ich sporo i nawet żyją bo córcia podlewa

ławeczkę też zrób borówkową

Madziu, dziękuję kochana Szkoda, że już końcówka, dzisiaj troszkę poleżałam na leżaczku w ciepłej kurtce i kaloszkach. Snułam plany na przyszły rok...

Strasznie mnie cieszą te domowe kwiatuszki, oby przeżyły Corcię masz świetną! I jaka śliczna dziewczyna!

Oj, no nie Ty mi znów wymyślisz pomysły!!! Jak mi się po tym co napisałaś zachciało borowkowej ławeczki!!! Baboooo...
____________________
eVka 21:15, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Domowe roślinki masz bardzo ładne...
Ja też mam sporo domowych i nie wyobrażam sobie bez nich wnętrz...
Widzę,że na monsterkę się skusiłaś mam 2 szt. Jedna większa druga mała kupiona w B. jakiś czas temu....nie wiedziałam ,że ona tak szybko rosnie....moja ta większa przez kilka miesięcy tak urosła,że szok...

Extra taka ściana z roslinami w moim guście

Dziękuję Wiolu
Ooo, widzisz, nie wiedziałam, że monster tak szybko rosną. Czy mam je od razu przesadzić z tych małych doniczek z torfem czy dopiero wiosną? Jak myślisz?

Ta ściana z roślinami za mną chodzi od jakiegoś czasu, boję się tylko, że za ciemno u mnie na ścianie, chyba że wybiorę czy cieniolubne okazy, jakieś bluszcze, zamiokulcasy, właśnie monstery, zielistki, paprocie, sansewierie, etc. Coś wymyślę
____________________
Wiolka5_7 21:21, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Fajnie, że masz sprecyzowane plany, widać, że wiesz czego chcesz
Nie mam ID i raczej mieć nie będę bo ona dla mnie zbyt ekspansywna jest. Wystarczy mi Green Baron
Trzymam kciuki za spełnienie ogrodowych planów
A przedogródek masz najładniejszy na O.!


Te plany muszę wykonać na pewno, ale znając życie to jeszcze coś pewnie wymyslę, przez sezon

Id był ładny na początku jak były nieduże sadzonki,a teraz są wielkie i potrzebują dużo wody w suszę a ,że stawiam na rosliny niewymagające częstego podlewania to posadzę sucholubną seslerię
A o jego rozłażeniu już nie mówię...

Red baronowi teraz na wjazdowej wkopałam ograniczniki,więc będzie ok

Dzięki za kciuki niech ta zima szybko mija będziemy podziwiać te nasze tulipanki i inne

Przedogródek dziękuje
Powiem Ci ,że jak patrzę na foty jak było kilka lat temu a teraz to jestem bardzo zadowolona...zmiana 360°
Widziałaś moje początki ...dobrze,że pozmieniałam w nim to i owo....
Warto było się pomęczyć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:30, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Dziękuję Wiolu
Ooo, widzisz, nie wiedziałam, że monster tak szybko rosną. Czy mam je od razu przesadzić z tych małych doniczek z torfem czy dopiero wiosną? Jak myślisz?

Ta ściana z roślinami za mną chodzi od jakiegoś czasu, boję się tylko, że za ciemno u mnie na ścianie, chyba że wybiorę czy cieniolubne okazy, jakieś bluszcze, zamiokulcasy, właśnie monstery, zielistki, paprocie, sansewierie, etc. Coś wymyślę


Mam małą z B. to ta jeszcze tak nie rośnie szybko.... nie przesadzałam jeszcze...ale w zeszłym roku kupiłam w O. taką większą,ale zaczęła chorować i ją odratowałam i chyba mi się odwdzięcza i rosnie jak szalona...
Jutro zrobię foto...

Ja mam pokój dzienny od wschodu i świetnie mi rosną właśnie Zamiokulcasy, Sansewierie ,Monstery, Pilea peperomioides, Rhipsalis...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 12:29, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Te plany muszę wykonać na pewno, ale znając życie to jeszcze coś pewnie wymyslę, przez sezon

Id był ładny na początku jak były nieduże sadzonki,a teraz są wielkie i potrzebują dużo wody w suszę a ,że stawiam na rosliny niewymagające częstego podlewania to posadzę sucholubną seslerię
A o jego rozłażeniu już nie mówię...

Red baronowi teraz na wjazdowej wkopałam ograniczniki,więc będzie ok

Dzięki za kciuki niech ta zima szybko mija będziemy podziwiać te nasze tulipanki i inne

Przedogródek dziękuje
Powiem Ci ,że jak patrzę na foty jak było kilka lat temu a teraz to jestem bardzo zadowolona...zmiana 360°
Widziałaś moje początki ...dobrze,że pozmieniałam w nim to i owo....
Warto było się pomęczyć

Plany planami, a wiadomo, że zawsze jakieś dodatkowe pomysły zostaną zrealizowane to tak jak u mnie Spontaniczne rabaty czy pojedyncze nasadzenia są fajne.

ID fajnie wygląda Jka jest w dużej masie i jej rozrasta nie jest planowane i porządne, coś jak Carexowisko u Johanki

Też wykopałam ogranicznik Green Baron owi ale widzę że i tak jakoś się rozrasta... Może niedokładnie wyrwałam odrosty i pojedyncze zostały w ziemi. Będę na bieżąco wyrywać, żeby nie zagłuszyły hortensji dębolistnej.

Przemiany w Twoim przedogródku są świetne, uwielbiam je oglądać
____________________
eVka 12:30, 11 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Mam małą z B. to ta jeszcze tak nie rośnie szybko.... nie przesadzałam jeszcze...ale w zeszłym roku kupiłam w O. taką większą,ale zaczęła chorować i ją odratowałam i chyba mi się odwdzięcza i rosnie jak szalona...
Jutro zrobię foto...

Ja mam pokój dzienny od wschodu i świetnie mi rosną właśnie Zamiokulcasy, Sansewierie ,Monstery, Pilea peperomioides, Rhipsalis...

O widzisz, super dzięki za typy, właśnie Pilea też kupiłam, maleńką w B. Slodziutka jest
O to czekam na fotki, zaraz zobaczę czy coś już wkleilaś
____________________
Kasiolaaa 12:44, 11 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewuszku niedosc ze tyle kwiatuszkow masz w ogrodzie to i jeszcze w domu pelno zieleni u mnie w domu niemam ani jednego kwiatka kiedys mialam 10 orchidei ale splesnialy mi i wszystkie kwiaty sie pozbylam
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies