Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Margerytka40 11:48, 07 gru 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kopytnik mam i bardzo go lubię ale kojarzy mi się on raczej z rośliną zadarniającą,nie koniecznie na miejsca eksponowane
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 13:44, 07 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Kopytnik mam i bardzo go lubię ale kojarzy mi się on raczej z rośliną zadarniającą,nie koniecznie na miejsca eksponowane

Taj rzeczywiście od zadarnia, jest niski, ale może coś z nim wykombinuję na tej rabacie.
O tak jak u Tess z W gąszczu u Tess:

Fajnie kontrastuje z limonką i bordo żurawki i żółcią hakone
____________________
DorKa 14:08, 07 gru 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ale masz ładne te żurawki. Ja bym chyba zaryzykowała...Sama je lubię i opuchlaków póki co brak
Projekt rabaty bardzo mi się podoba i wiesz co ? Nareszcie wiem co i jak tzn widzę rośliny jakie planujesz bo na tego cada to chyba za tępa jestem. Nie potrafiłam sobie wyobrazić w realu projektu. A tu wszystko jasne i przejrzyste
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 14:13, 07 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ale masz ładne te żurawki. Ja bym chyba zaryzykowała...Sama je lubię i opuchlaków póki co brak
Projekt rabaty bardzo mi się podoba i wiesz co ? Nareszcie wiem co i jak tzn widzę rośliny jakie planujesz bo na tego cada to chyba za tępa jestem. Nie potrafiłam sobie wyobrazić w realu projektu. A tu wszystko jasne i przejrzyste

Żurawki są extra, mają tyle kolorów i faktur, że łatwo je dopasowac do pozostałych nasadzeń.
Co do projektu w puzzlach, rzeczywiście, mi też dużo łatwiej w 3D to zobaczyć niż na płasko w cadzie ale to chyba 99% ludzi tak ma teraz robię podwójnie, dokuentację cadowską z nazwami wymiarami etc i taką wizualkę 3D co by kolorowo i ładnie było.
____________________
Kasia_CS 16:23, 07 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jak się na żurawki zdecydujesz to wiedz, że one się genialnie dzielą - z jednej sadzonki uzyskałam chyba 6 czy 7 roślin po 1 sezonie Nie ma sensu od razu kupować docelowej ilości tylko podzielić je od razu jeszcze wiosną

Co do limonki w trawach to polecałabym może limonkowe hakone albo carex everillo - taki mam i jest baaaardzo limonkowy. A z bordo to może powrot do berberysa, np admiration? widzę, że bgatelle też ma ładny kolor.

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:27, 07 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
oo wpadłam jeszcze na jeden pomysł, który i mnie kusił ostatnio do siebie - tylko, że mam mniej cienistych miejsc i nie wiem ile mi się zmieści w przyszłym sezonie.

Bardzo mi się podoba roślina Mukdenia odmiana karasuba - ona przebarwia się w ciągu roku, kwitnie z tego co własnie zauważyłam. Gorzej z dostępnością gdzieś stacjonarnie. Ale jest do cienia i ma ciekawe liście
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 17:46, 07 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Jak się na żurawki zdecydujesz to wiedz, że one się genialnie dzielą - z jednej sadzonki uzyskałam chyba 6 czy 7 roślin po 1 sezonie Nie ma sensu od razu kupować docelowej ilości tylko podzielić je od razu jeszcze wiosną

Co do limonki w trawach to polecałabym może limonkowe hakone albo carex everillo - taki mam i jest baaaardzo limonkowy. A z bordo to może powrot do berberysa, np admiration? widzę, że bgatelle też ma ładny kolor.


Właśnie jeszcze nie dzieliłam żurawek ale myślę, że w przyszłym roku już te tegoroczne podzielę Rzeczywiście, masz rację nie ma co gęsto sadzić i kasę wydawać na sadzonki, posadzę rzadziej a potem będę wsadzać sadzonki podzielone.

Limonkowe hakone jest piękne, mam odmianę żółta all gold ale limonkową też planuję.
Czy berberysy bordowe nie potrzebują słońca? Bardzo mi się podobają kuliste odmiany ale boję się, że będzie im tam źle.

____________________
eVka 17:54, 07 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
oo wpadłam jeszcze na jeden pomysł, który i mnie kusił ostatnio do siebie - tylko, że mam mniej cienistych miejsc i nie wiem ile mi się zmieści w przyszłym sezonie.

Bardzo mi się podoba roślina Mukdenia odmiana karasuba - ona przebarwia się w ciągu roku, kwitnie z tego co własnie zauważyłam. Gorzej z dostępnością gdzieś stacjonarnie. Ale jest do cienia i ma ciekawe liście

Mukdenia odmiana karasuba - cudo, nigdy tej rośliny nie widziałam, muszę poczytać coś o niej. W sklepach online widzę, że jest dostępna ok. 20zł/szt.
Pięknie się przebarwia, dziękuję Ci bardzo za propozycje i zaglądanie do mnie to bardzo miłe.
____________________
mrokasia 17:55, 07 gru 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Bordowe berberysy potrzebują słońca, w cieniu/półcieniu będą zielenieć i będą trochę rachityczne.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 17:58, 07 gru 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Bordowe berberysy potrzebują słońca, w cieniu/półcieniu będą zielenieć i będą trochę rachityczne.


Potwierdzam . Nawet lekki cień powoduje że tracą swój kolor.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies