Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 20:40, 07 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aaa przy z okazji dzisiejszych zakupów w L...dlu kupiłam sporo pięknych cebulek czosnków Purple Sensation, tulipanów czarnych i białych i krokusów w dwóch odmianach. Polecam!
____________________
Toszka 23:59, 07 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trzymam kciuki za trawę - ziemia ciepła, deszczyk pada, to szybko będzie zielono
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 15:36, 08 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Trzymam kciuki za trawę - ziemia ciepła, deszczyk pada, to szybko będzie zielono


Dzięki! Nawet się ciesze, że na okres jej wschodzenia wyjeźdzam bo przynajmniej nie będę sie denerwować patrząc jak rośnie.
____________________
Magleska 20:49, 08 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Derenie zakupione piękne ......ale jak sama przygotowałaś teren pod trawnik .....jestem pod wrażeniem będziesz mieć dywanik i zakupy cebulowych zrobione , będzie pięknie wiosną
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 22:10, 08 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Derenie zakupione piękne ......ale jak sama przygotowałaś teren pod trawnik .....jestem pod wrażeniem będziesz mieć dywanik i zakupy cebulowych zrobione , będzie pięknie wiosną


Dziękuję kochana W większości sama, znajomy mu rozwiózł i przebronował z ziemią kompost ale powiem szczerze, ze więcej bałaganu zrobił niż pożytku, kompost był nie przesianą z gałęziami, chwastami, malutkimi patyczkami i musiałam to potem ręcznie i grabiami wybierać.... mnóstwo pracy. W sumie po troszkę zajęło mi to wakacje... A i tak chwasty gdzie nie gdzie wyrastają.
Zostało mi jeszcze mały kawałek między garażem a szklarnia. Mam zamiar w tygodniu przekopac i posiac trawę.

Derenie będę sądzić na dniach na rabacie przy tym zasianym trawniku. Przesadzone piorkówki i rozchodniki, dosadzę miskanty i berberysy, opaski z żurawek etc. Jest pracy tona ale aż tupię z zachwytu że tyle sadzenia przede mną.
____________________
eVka 22:16, 08 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale Magleska przy tobie ja jestem Pan Pikuś. Ja tachałaś warzywniki to pełen szacun
____________________
eVka 08:18, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Trawka w końcu ruszyła, dzisiaj rano poleciałam zobaczyć czy w końcu cos kielkuje i jest, malutki równomierny jeżyk ale się cieszę!!! Tylko ten perz, w częsci mniej sumiennie odchwaszczonej pięknie rośnie, mam nadzieję że zniknie przy koszeniu.
____________________
Toszka 08:20, 12 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Perz nie znosi częstego koszenia. Jesli od wiosny sumiennie będziecie kosić 2 razy w tygodniu, to z wielkim prawdopodobieństwem perz skapituluje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 09:01, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Perz nie znosi częstego koszenia. Jesli od wiosny sumiennie będziecie kosić 2 razy w tygodniu, to z wielkim prawdopodobieństwem perz skapituluje


Toszka na to liczę Ciekawe ile razy uda mi się jeszcze w tym rok skosić trawnik...
____________________
Adison 10:18, 12 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Ja to zawsze się kłóce ze starym kto ma kosic.

Na razie robię to ja

Powiedziałam, że jak mi się znudzi to będzie mógł sobie do woli kosić
____________________
Zmienny ogród Ady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies