Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

oliwka 21:08, 16 mar 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
effka napisał(a)

Irenko, bardzo Ci dziękuję za tyle ciepłych słów Bardzo mi miło!

Tu ładnie piszą o pracy w ziemi:

"Poza tym udowodniono, że praca gołymi rękami w ziemi pozytywnie wpływa na nasze ciało i ogólne samopoczucie.
Podczas kontaktu z ziemią, która jest źródłem ujemnie naładowanych elektronów dosłownie czerpiemy „witaminę Z”, która jest w stanie zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników. Zupełnie tak, jakbyśmy dostarczali antyutleniaczy wraz z pokarmem czy suplementami.
...

Kontakt z ziemią podnosi poziom energii, redukuje stres, pozytywnie wpływa na jakość snu, normalizuje ciśnienie tętnicze, pomaga na bóle głowy i łagodzi symptomy związane z napięciem przedmiesiączkowym.

[źródło – Akademia Witalności]"

https://www.ograniczamsie.com/2016/04/dlaczego-warto-brudzic-sie-ziemia-balkon.html

Tak, czarne pazurki to skutek uboczny i dlatego cały sezon moje dłonie nie nadają się na widok publiczny. Ale co mi tam Przy niektórych pracach rękawice są niezbędne i czasami zakładam. Właśnie doszły piękne rękawice do róż :


Buziaki!


Tak tak, kiedyś na lekcji angielskiego miałam do przetłumaczenia artykuł o dobroczynnym działaniu prac ogrodowych na samopoczucie człowieka. Podobno w ziemi sa substancje/bakterie które korzystnie wpływają na samopoczucie. Ja się tego trzymam i przypominam to sobie za każdym razem kiedy od schylania bolą mnie plecy
Ewa rękawice boskie !!!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
eVka 21:51, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa ...... dopiero doczytałam Sto lat Sto lat .....
piękne urodziny -życie zaczyna się po 40-tce
Zdróweczka i wszystkiego naj najlepszego Buziaki

Dziękuję za życzenia Madziu! Nawet imprezy Ne było jak zrobić przez ten co id.. Ale najważniejsze teraz zdrowie
____________________
eVka 21:56, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)


Tak tak, kiedyś na lekcji angielskiego miałam do przetłumaczenia artykuł o dobroczynnym działaniu prac ogrodowych na samopoczucie człowieka. Podobno w ziemi sa substancje/bakterie które korzystnie wpływają na samopoczucie. Ja się tego trzymam i przypominam to sobie za każdym razem kiedy od schylania bolą mnie plecy
Ewa rękawice boskie !!!!

O właśnie, dokładnie Samopoczucie od razu się poprawia! Nawet jak człek ledwo zipie po intensywnym dniu w ogrodzie.
Rękawice super, długie i mocne, wypróbuje w najbliższym czasie na moich różach Aspirynkach bo zostały mi jeszcze do przycięcia. Ta holenderska firma ma jeszcze inne fajne, stylowe ogrodowe gadżety, może zacznę kolekcjonować
____________________
SlonecznyOgrod 22:08, 16 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Też mam te rękawice w koszyku, haha

Ewka ty teraz 4dyszki skończyłaś?
To wszystkiego najcudowniejszego
Buziaki
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Dorii 22:08, 16 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Również wszystkiego najlepszego życzę :-*

Tę samą rocznicę urodzin będę za niecały rok obchodzić więc rówieśniczki jesteśmy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 23:12, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Też mam te rękawice w koszyku, haha

Ewka ty teraz 4dyszki skończyłaś?
To wszystkiego najcudowniejszego
Buziaki

O widzisz, fajne są, zobaczę jak w praktyce chronią przed kolcami róż.

Tak 4 dyszki za mną Dziękuję Daria
Buziaki
____________________
eVka 23:12, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Również wszystkiego najlepszego życzę :-*

Tę samą rocznicę urodzin będę za niecały rok obchodzić więc rówieśniczki jesteśmy.

Dziękuję Dori O widzisz!
____________________
Milka 07:29, 17 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rękawice kultowe, jak je utytłać.
Dzięki za info, część prac robię gołymi rękoma, może ten sposób z mydłem wykorzystam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 10:09, 17 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)
Rękawice kultowe, jak je utytłać.
Dzięki za info, część prac robię gołymi rękoma, może ten sposób z mydłem wykorzystam

A widzisz nawet nie znałam tej marki ani rękawic, szukałam jakiś długich do róż i te mi się wyświetliły i kliknęłam Bede ich używać tylko do cięcia wszelakiego, do ziemi mi ich szkoda
____________________
Milka 16:34, 17 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No pewnie. Zamykają nas od 20.03 do 9.04, sajgon...trzeba zapasy jedzenia robić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies