Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:16, 15 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)


Dziewczyny, też chciałam nożyce do traw bo męcze się sekatorem ,ale to Felco 2 to sekator... coś poknociłam?

Felco 2 to sekatorek do małych bylinek i trawek a te nożyce elektryczne to takie coś:



Rach ciach jeden ruch i wielka kępa 3 metrowego miskanta leży.
____________________
malgol 13:37, 15 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
O to, to !!! i co to takiego dokładnie?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
eVka 13:42, 15 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)
O to, to !!! i co to takiego dokładnie?

O coś takiego Polecam z całego serca, on jest elektryczny czyli ma kabel, potrzebny jest przedłużać ogrodowy. Ja kupiłam 40m i podłączam do zewnętrznego gniazdka elektr. Jak masz bardzo długi ogród to chyba lepiej akumulatorowy kupić. U mnie te 40 m wystarcza z naddatkiem od domu do końca ogrodu więc luz.
____________________
malgol 13:57, 15 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzieki Mam długi ogród ,ale gniazdka na końcu ogrodu też także dam radę. Akumulatorowe dużo cięższe sa i dlatego się na nie ostatnio nie zdecydowałam.Jak pomyślałam,ze miałabym nimi machac dłuższy czas jeszcze unosząc ręce na jakiejś wysokości to odpuściłam. Sadziłam,ze elektryczne sa słabe i nie dają rady wielkim trawiastym kępom dlatego męcze sie do teraz sekatorem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
eVka 14:10, 15 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)
Dzieki Mam długi ogród ,ale gniazdka na końcu ogrodu też także dam radę. Akumulatorowe dużo cięższe sa i dlatego się na nie ostatnio nie zdecydowałam.Jak pomyślałam,ze miałabym nimi machac dłuższy czas jeszcze unosząc ręce na jakiejś wysokości to odpuściłam. Sadziłam,ze elektryczne sa słabe i nie dają rady wielkim trawiastym kępom dlatego męcze sie do teraz sekatorem

Ten konkretny model jest mocny, dał radę grubym gałęziom dereni, jednym ruchem je ucięłam a nie każdą gałązkę osobno jak sekatorkiem. Miskanty bierze na raz, te odmiany o grubych stwardniałych pędach a'la bambus tez daje radę.
____________________
sylwik69 19:19, 15 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)

Dokładnie, skrzydła mi urosły coraz ciężej o miłe słowo w tych ciężkich czasach, to prawda.
Co do wieku, muszę się przyzwyczaić bo ja ciągle się czuję jak 20-stka choć niestety już dawno tak nie wyglądam

Jeśli chodzi o nawożenie po wertukulacji, ja najpierw sypie nasiona w puste miejsca, gdzie dużo siana wyszło a potem od razu nawóz 100 dniowy. Potem podlewanie i gotowe.
Dziękuję Buziaki

Nawóz długodziałający już czeka! tylko aura nie sprzyja.Jest mokro i wietrznie.
Dlaczego nie można sypać na mokrą trawę? czy zachodzi jakaś reakcja? przecież i tak się póżniej podlewa??
Widzisz taka stara a jeszcze niedouczona jestem hi hi
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Johanka77 21:28, 15 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
100 lat Kochana!!!
To Ty młoda koza jesteś!!!

Witaj w klubie jest dobrze!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:30, 15 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)

Felco 2 to sekatorek do małych bylinek i trawek a te nożyce elektryczne to takie coś:



Rach ciach jeden ruch i wielka kępa 3 metrowego miskanta leży.


Cudowne!
Ja też całe szpalery lecę jednym cięciem jak Hattori Hanzo
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 00:27, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)

Nawóz długodziałający już czeka! tylko aura nie sprzyja.Jest mokro i wietrznie.
Dlaczego nie można sypać na mokrą trawę? czy zachodzi jakaś reakcja? przecież i tak się póżniej podlewa??
Widzisz taka stara a jeszcze niedouczona jestem hi hi

Nawóz sypnięty na mokrą trawę może ją popalić. Nie zleci pod kłosy trawy tylko przylepi się do liści. Chyba o to chodzi.
Właśnie muszę sprawdzić czy mam jakieś zapasy nawozowe, jak nie to zamówię.
Już się nie mige doczekać wertukulacji, mnóstwo siana i zgniłej trawy jest, bedzie co wertykulować
____________________
eVka 00:28, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
100 lat Kochana!!!
To Ty młoda koza jesteś!!!

Witaj w klubie jest dobrze!

Haha witaj witaj
Mówisz że fajnie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies