Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 00:29, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


Cudowne!
Ja też całe szpalery lecę jednym cięciem jak Hattori Hanzo

U Ciebie jest co ciąć!
____________________
Milka 11:23, 16 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Felco 2 to sekatorek do małych bylinek i trawek a te nożyce elektryczne to takie coś:



Rach ciach jeden ruch i wielka kępa 3 metrowego miskanta leży.

Też mam, ale moje chyba krótsze i szersze. Poszukam jeszcze sobie takich węższych.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:26, 16 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
oliwka napisał(a)
Ewcia no chyba piękniejszego ukoronowania twojej pracy niż słowa Pani od buldożków nie mogłaś się spodziewać
Takie pochwały dają dużego kopa do działania i wiarę w ludzką życzliwość. Mi się wydaje, że taka życzliwość istnieje w lokalnych społecznościach tylko ludzie się wstydzą, bo wkoło się tylko mówi jak to my Polacy , a szczególnie sąsiedzi potrafimy być zawistni.

Tak, jest życie zaczyna się po 40 a nie po 30
Każdy wiek ma swoje dobre strony, trzeba tylko być bardziej czułym na wyłuskiwanie ich w codziennym życiu.
Buziaki Kochana

Ja tylko dodam, że każdy wiek i cofam się dalej, aby doczytać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:29, 16 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Kasia! Spokojnie, to taka nie fajna liczba 40-stka więc się nie chwaliłam jakoś specjalnie
Cięłam dzisiaj wszystko jak leci od 10 do 15 non stop.
Padam ze zmęczenia, po zimie brak ogrodowej kondycji
Apropos sąsiadów zdarzyło mi się dzisiaj coś pięknego i miłego Cięłam miskanty na przedpłociu przechodziła kobieta z buldożkami francuskimi, zatrzymała się obok mnie i powiedziała, że kocha mój ogród, jest on dla niej olbrzymią inspiracją i sadzi u siebie wszystko podobnie jak u mnie.
Codziennie spacerując z psami zwalnia na wysokości mojego przedpłocia i podziwia Gracillimusy, tawuły i rabaty wjazdowe
Było mi tak miło!!! Od razu nabrałam werwy do pracy ogrodowej mimo okropnej wietrzej zimnej pogody.

Wspaniałe to, tak powinno być
I jak to uskrzydla.
kochana, 100 lat i dużo zdrówka i szczęścia i dodam, że na 40 nie wyglądasz, a to jak dla mnie młodociany wiek i tak.

Praca bez rękawiczek, napisz coś więcej, jak to ma działać dla naszego zdrowia. Monty Dan i jego koledzy tez bez rękawic, tylko jak się potem doszorować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 17:14, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Też mam, ale moje chyba krótsze i szersze. Poszukam jeszcze sobie takich węższych.

Polecam Irenko, mają pół metrowe wąskie ostrze. Kupiłam je w Casto, to Bosch.
____________________
eVka 17:16, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Ja tylko dodam, że każdy wiek i cofam się dalej, aby doczytać

na pewno byłoby mi łatwiej pogodzić się z upływem czasu gdyby zdrowie dopisywało, a tu nie mam na nie wpływu i tak jakoś smutnawo.
____________________
eVka 17:27, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Wspaniałe to, tak powinno być
I jak to uskrzydla.
kochana, 100 lat i dużo zdrówka i szczęścia i dodam, że na 40 nie wyglądasz, a to jak dla mnie młodociany wiek i tak.

Praca bez rękawiczek, napisz coś więcej, jak to ma działać dla naszego zdrowia. Monty Dan i jego koledzy tez bez rękawic, tylko jak się potem doszorować

Irenko, bardzo Ci dziękuję za tyle ciepłych słów Bardzo mi miło!

Tu ładnie piszą o pracy w ziemi:

"Poza tym udowodniono, że praca gołymi rękami w ziemi pozytywnie wpływa na nasze ciało i ogólne samopoczucie.
Podczas kontaktu z ziemią, która jest źródłem ujemnie naładowanych elektronów dosłownie czerpiemy „witaminę Z”, która jest w stanie zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników. Zupełnie tak, jakbyśmy dostarczali antyutleniaczy wraz z pokarmem czy suplementami.
...

Kontakt z ziemią podnosi poziom energii, redukuje stres, pozytywnie wpływa na jakość snu, normalizuje ciśnienie tętnicze, pomaga na bóle głowy i łagodzi symptomy związane z napięciem przedmiesiączkowym.

[źródło – Akademia Witalności]"

https://www.ograniczamsie.com/2016/04/dlaczego-warto-brudzic-sie-ziemia-balkon.html

Tak, czarne pazurki to skutek uboczny i dlatego cały sezon moje dłonie nie nadają się na widok publiczny. Ale co mi tam Przy niektórych pracach rękawice są niezbędne i czasami zakładam. Właśnie doszły piękne rękawice do róż :


Buziaki!
____________________
Dorii 17:36, 16 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Słyszałam o sposobie na uniknięcie brudu pod paznokciami, niestety zawsze o nim zapomnę i nie wypróbowałam jeszcze, przypominam sobie gdy szoruję pazury.

Przed zabraniem się do pracy trzeba podrapać kostkę mydła tak żeby mydło właziło pod paznokcie. Skoro miejsce zajęte to ziemia nie wlezie a mydło łatwiej wymyć.

Staram się pracować w rękawicach bo niestety poza tym że ręce trudno umyć to jeszcze pękają mi opuszki palców. Rękawice też nie zawsze dobrze chronią. Zazwyczaj nakładam gumowe a potem ogrodowe i to dopiero daje efekty. Ale i tak jak idę z kawką na obchód to wracam z czarnymi pazurami.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 17:51, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Słyszałam o sposobie na uniknięcie brudu pod paznokciami, niestety zawsze o nim zapomnę i nie wypróbowałam jeszcze, przypominam sobie gdy szoruję pazury.

Przed zabraniem się do pracy trzeba podrapać kostkę mydła tak żeby mydło właziło pod paznokcie. Skoro miejsce zajęte to ziemia nie wlezie a mydło łatwiej wymyć.

Staram się pracować w rękawicach bo niestety poza tym że ręce trudno umyć to jeszcze pękają mi opuszki palców. Rękawice też nie zawsze dobrze chronią. Zazwyczaj nakładam gumowe a potem ogrodowe i to dopiero daje efekty. Ale i tak jak idę z kawką na obchód to wracam z czarnymi pazurami.

Pomysł z mydłem pod paznokciami osobliwy Może kiedyś spróbuję jak będę pamiętać. Fakt, że bez rękawiczek skóra dłoni się niszczy.
____________________
Magleska 19:56, 16 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18450
Ewa ...... dopiero doczytałam Sto lat Sto lat .....
piękne urodziny -życie zaczyna się po 40-tce
Zdróweczka i wszystkiego naj najlepszego Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies