Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:28, 06 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)


Milunia proponuję ogoławiac powojników po kwitnieniu i one lubią jak jest stale wilgotna ziemia. No i kwestia jaki powojnik kupiłaś i kiedy ma okres kwitnienia.
Trzeba też wybrać taki, który nie jest podatny na uwiąd.

Dobrze Kasia prawi
____________________
AniazUroczyska 13:20, 06 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
A tu ściąga z powojników

https://www.clematis.com.pl/informacje-o-roslinach/eksperci-radza/dr-inz-szczepan-marczynski/lista-powojnikow-dla-poczatkujacych/
eVka 13:26, 06 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)
A tu ściąga z powojników

https://www.clematis.com.pl/informacje-o-roslinach/eksperci-radza/dr-inz-szczepan-marczynski/lista-powojnikow-dla-poczatkujacych/

Tak, własnie u nich kupowałam i maja ogromna wiedze nt. powojników. Mam odmianę Jan Paweł II:



Musze wymyślić jakąś nową podporę na przyszłą wiosnę, bo obecna jest zdecydowanie za niska.
____________________
Zakrecona 15:00, 06 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ewa ,,lotom" po Ogrodowisku na chwilę i na jakie piękności się załapałam

Przed i po super zmiana i Ciebie w końcu trochę widać. Taka sielankowa z tym rowerkiem
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 15:11, 06 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Ewa ,,lotom" po Ogrodowisku na chwilę i na jakie piękności się załapałam

Przed i po super zmiana i Ciebie w końcu trochę widać. Taka sielankowa z tym rowerkiem

Dziękuję Magda
____________________
nyna76 18:49, 06 sie 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1653
Effciu, lecę przez cały wątek od początku, ale ostatnie strony powalają na łopaty.

Jeżówki do cycek - WSPANIAŁE !

Masz rację, że biforki i afterki ogromnie motywują do pracy.
Dzięki Ci ogromne za nie !

Buźka !


____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Dorii 20:05, 06 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Taaa, można zacząć wierzyć że własny ugór też kiedyś może być ogrodem.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
ElzbietaFranka 21:43, 06 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam Ewa

Przejrzałam sporo stron. Piękne hortensje, trawnik i jezowi. Mam tą odmianowa o pięknym biskupim kolorze wg mnie ta jest najpiękniejsza.

Szczawik to przekleństwo moje skąd to się bierze. Usunę a za kilka dni znowu jest. Ma korzenie rozłogowe i w dodatku się rozsiewa.
Jezowkom flancom na i się nie stanie możesz śmiało wykopać i posadzić w inne miejsce.
Nie ma mnie od 2 tygodni i też jestem ciekawa co tam się u mnie dzieje. Podobno pada kilka dni. Więc chwasty pewnie też urósły.

Mam seslerie jesienna, chyba za gęsto posadziłam piszesz że co metr, ja posadziłam co pół metra i z szałwią. Lawenda u mnie kapryśna potrafi wymarzoną.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 09:29, 07 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nyna76 napisał(a)
Effciu, lecę przez cały wątek od początku, ale ostatnie strony powalają na łopaty.

Jeżówki do cycek - WSPANIAŁE !

Masz rację, że biforki i afterki ogromnie motywują do pracy.
Dzięki Ci ogromne za nie !

Buźka !



Aniu, miło, że wpadłaś do mojego ogrodu Trochę oglądania jest Najlepiej ostatnie fotki, bo na początku nic ciekawego nie było

Cieszę się, że podobają Ci się efekty ogrodowej pracy! To mega budujące i dające kopa do dalszej pracy bo oczywiście już kombinuję jak poszerzyć rabaty a raczej co tam wsadzić Marzy mi się kolorowa bylinówka.

Jeżówki do cycek dostałam wraz z piwoniami. Nasiona jeżówek były w ziemi po piwoniach. Rozsypałam ją na rabacie i w kolejnym roku takie giganty porosły. Teraz je rozdaję bo mnożą się na potęgę.

Super, ze6teraz ją mogę być inspiracjadla kogoś, nie dawno to ja szukałam wiedzy i inspiracji na naszym forum. Nadal szukam.

Buziaki!
____________________
eVka 09:30, 07 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Taaa, można zacząć wierzyć że własny ugór też kiedyś może być ogrodem.

Hahaha, dobre! Dorii, masz cudny ogród!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies