Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 19:33, 04 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przyjemne rowerowe zakupy kwiatowe z szaloną Kasią-Oliwką! Cudne krwawnice pospolite.



Takie mi fotki zrobiła hahaha.
____________________
mrokasia 20:17, 04 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Fajne fotki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 20:46, 04 sie 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewcia, mam Twój kokon w ogródku!! ale się cieszę!!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 20:48, 04 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Fajne fotki .

Dzięki! Tak romantycznie z tymi krwawnicami w koszyku
____________________
eVka 20:48, 04 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ewcia, mam Twój kokon w ogródku!! ale się cieszę!!!

Ooo! Extra, mam nadzieję, że fotki na Twoim wątku już są. Lecę oglądać!
____________________
Dorii 21:17, 04 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dobrze że drzewa nie upolowałaś ;P

Stipy posadzone w miejsce uschniętych a reszta w doniczkach. Jeżówki też w doniczkach czekają na rabatę. Dziękuję

A zdjęcie z rowerkiem na awatarek
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 21:27, 04 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Dobrze że drzewa nie upolowałaś ;P

Stipy posadzone w miejsce uschniętych a reszta w doniczkach. Jeżówki też w doniczkach czekają na rabatę. Dziękuję

A zdjęcie z rowerkiem na awatarek

Dorii, właśnie jadacdo Kwiatonu mowilam Kasi, że drzewo kupimy i włożymy do koszyka

Cieszę się, że roślinki sprawiły Ci tyle radości! Niech zdrowo rosną, tfu tfu

Dzięki, może zmienię
____________________
MiluniaB 20:01, 05 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Pięknie u Ciebie
Co robić, żeby powojnik tak pięknie kwitł? Czy one powtarzają kwitnienie? U mnie drugi sezon - mało o nich wiem.

Lawenda ślicznie się prezentuje, a haconechloa brak słów. Marzę o takiej U mnie kompostu brak
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
eVka 21:10, 05 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)
Pięknie u Ciebie
Co robić, żeby powojnik tak pięknie kwitł? Czy one powtarzają kwitnienie? U mnie drugi sezon - mało o nich wiem.

Lawenda ślicznie się prezentuje, a haconechloa brak słów. Marzę o takiej U mnie kompostu brak

Wiesz co, nie mam pojęcia. Posadzony był wg wytycznych w obornik z kompostem, dodatkowo bardzo często go podlewam bo akurat obok jest zbiornik na deszczówkę więc co chwila dostaję małą konewkę wody.
Rośnie u mnie trzeci lub czwarty sezon, nie pamiętam. Powtarzają kwitnienie.

Dziękuję, szkoda, że zbliża się czas cięcia lawendy, będzie mi brakowało tych lawendowych łanów na podjeździe.
Hakone dosłownie w tym roku oszalała... Niektóre mają ponad metr średnicy, chyba częste deszcze im sprzyjają. Cały ogród w tym roku nie dostała żadnego nawozu (oprócz rodków).
Kompost kupiłam na początku zakładania ogrodu w olbrzymiej ilości 12 ton i to rzeczywiście przynosi efekty.
____________________
oliwka 21:49, 05 sie 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
MiluniaB napisał(a)
Pięknie u Ciebie
Co robić, żeby powojnik tak pięknie kwitł? Czy one powtarzają kwitnienie? U mnie drugi sezon - mało o nich wiem.

Lawenda ślicznie się prezentuje, a haconechloa brak słów. Marzę o takiej U mnie kompostu brak


Milunia proponuję ogoławiac powojników po kwitnieniu i one lubią jak jest stale wilgotna ziemia. No i kwestia jaki powojnik kupiłaś i kiedy ma okres kwitnienia.
Trzeba też wybrać taki, który nie jest podatny na uwiąd.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies