Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Iwonka 07:14, 09 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Nowy nabytek na taras. Zawsze jak jesteśmy w Sławie nad jeziorkiem odowedzamy sobotni targ, gdzie jest mały sklepik z cudeńkami ogrodowymi. Piękne donice widziałam ale to następnym razem


Ale się cieszę, że i tobie spodobał się ten kwietnik
U mnie, gdy leżał w altanie i czekał na wiosenne powieszenie, to chłopaki mieli ubaw, że im pisuar kupiłam, a potem, że za wysoko każę wieszać
Wariactwo
Uwielbiam wszelakie wyroby z Belldeco, wszystko bym od nich kupiła Budapeszt też uwielbiam, więc same miłe skojarzenia
Na wiosnę posadziłam w nim bratki, teraz rośnie wilczomlecz Diamond frost.
Coś zwisającego byłoby super, u nas w kwiaciarni widziałam w nim paprocie.
Ja czekam, aż pnąca hortensja nieco go obrośnie, obok dosadziłam też różę Eden rose, będzie romantico na maksa



Gdy obsadzisz i powiesisz koniecznie obfoć
Jak tynkowanie? Finisz?
Bo wakacje to widziałam Boooskie!!!
Ja dupska w tym roku nie ruszyłam poza granice i mam focha. Drugi rok z rzędu, no nie da się tak żyć!

Ogród Efcia masz tak wypasiony, że aż modły wznosiłabym, żeby się zahibernował w tym stanie. Przepiękny busz. Drzewka niech sobie nieco jeszcze rosną, reszta niech czaruje w takiej postaci jak teraz.
Rower sztos! Cudna fota, prawdziwa ogrodniczka Buziaki




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
daredevil 08:25, 09 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Piękne okoliczności przyrody, zakup też niczego sobie Rewelacja
pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Basieksp 09:12, 09 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Ale fajny zakup szkoda, że u nas podobnych miejsc nie ma z takimi skarbami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
eVka 09:34, 09 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


O Mamoooo!!!! Jaki piękny!
I to jeszcze z mojej ojczyzny

Ewuś, posadziłam dziś stipy i jeżówki.
Dzięki za mega dorodne sadzonki!
Te jeżówki do cycek to największe, jakie kiedykolwiek miałam!

Wiesz co, mąż wypatrzył na samej górze regału w sklepie i od razu się zachwyciliśmy tym kwietnikiem. Ooo jesteś ze Sławy?? Uwielbiam to miejsce, bardzo wakacyjnie nam się kojarzy.

Nie ma za co, dzielę się sadzonkami, bo mam ich mnóstwo i aż szkoda wyrzucać. Będę obsadzać chyba nieużytki wokół
____________________
eVka 09:36, 09 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Helen napisał(a)
Ewa, jak Ty wysyłasz te rośliny, że one po posadzeniu zachowują swoje walory? Też mam kilka nadmiarów, ale boję się tego pakowania.

Oj, Helen, to był mega stresik dla mnie, bo mam złe doświadczenia po wysyłce naparstnic, wszystkie padły w transporcie. Teraz wykopuje je z dużą ilością ziemi i pakuję wszystko razem ciasno do worka foliowego i do małego kartonu, żeby było na maxa upchane. Przed zaklejeniem paczki podlewam jeszcze ziemię w worku, nadaję w paczkomacie tylko jak jest chłodny okres (akurat zeszły tydzień był chłodny) i jakoś dają radę te rośliny.
____________________
eVka 09:52, 09 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Ale się cieszę, że i tobie spodobał się ten kwietnik
U mnie, gdy leżał w altanie i czekał na wiosenne powieszenie, to chłopaki mieli ubaw, że im pisuar kupiłam, a potem, że za wysoko każę wieszać
Wariactwo
Uwielbiam wszelakie wyroby z Belldeco, wszystko bym od nich kupiła Budapeszt też uwielbiam, więc same miłe skojarzenia
Na wiosnę posadziłam w nim bratki, teraz rośnie wilczomlecz Diamond frost.
Coś zwisającego byłoby super, u nas w kwiaciarni widziałam w nim paprocie.
Ja czekam, aż pnąca hortensja nieco go obrośnie, obok dosadziłam też różę Eden rose, będzie romantico na maksa



Gdy obsadzisz i powiesisz koniecznie obfoć
Jak tynkowanie? Finisz?
Bo wakacje to widziałam Boooskie!!!
Ja dupska w tym roku nie ruszyłam poza granice i mam focha. Drugi rok z rzędu, no nie da się tak żyć!

Ogród Efcia masz tak wypasiony, że aż modły wznosiłabym, żeby się zahibernował w tym stanie. Przepiękny busz. Drzewka niech sobie nieco jeszcze rosną, reszta niech czaruje w takiej postaci jak teraz.
Rower sztos! Cudna fota, prawdziwa ogrodniczka Buziaki





Iwonko, dziękuję za niesamowite kwietnikowe inspiracje!!! Mam kilka pomysłów na obsadzenie kwietnika, zobaczymy co ostatecznie mi w duszy zagra
Twój ogród to dla mnie niesamowita inspiracja, masz tak kobieco , lekko, uwielbiam go!

Powiedz, wsadzałaś na dno jakąś folię czy prosto w kwietnik?
W tym sklepie maja sporo produktów Belldeco i mogłabym godzinami stamtąd nie wychodzić. Mam na oku kilka kolejnych ozdób (ceny niektórych są zaporowe, ale powoli kupimy wszystko co nam się podoba ), bo mąż tez się zafiksował) Z początkowej wersji ogrodu nowoczesnego zaczynam przechodzić na stronę ogrodu angielskiego/sielskiego/romantycznego hmm... i takie ozdoby też zaczynają mi się podobać a nowoczesne/industrialne mnie nudzą.
Na razie kwietnik muszę powiesić chyba na garażu bo elewacja się robi. Do tynkowania jeszcze chwilka, w tym momencie brat kończy kłaść styropian, potem siatka z klejem i na końcu tynk i farba. Termin mamy do końca października, więc jeszcze trochę czasu.

Oj my mega wakacyjni w tym roku, co chwilę gdzieś jeździmy, aż mi ogrodu szkoda, że nie mam kiedy się nim nacieszyć i o niego zadbać. Plewienie czeka...
Uwielbiam lipiec i sierpień, moje ukochane miesiące!!! Wszystko kwitnie, jest zielono, bujnie cud miód!!! Niech drzewa rosną, za kilka lat Maję zaproszę

Ja od kiedy sobie kupiłam rowerek, codziennie do pracy na nim pomykam, mega przyjemnie

Ślę buziaki do Ciebie!!!

____________________
eVka 09:54, 09 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
daredevil napisał(a)
Piękne okoliczności przyrody, zakup też niczego sobie Rewelacja
pozdrawiam serdecznie!

Dzięki Bardzo jestem z zakupu zadowolona

Pozdrawiam
____________________
eVka 09:57, 09 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Basieksp napisał(a)
Ale fajny zakup szkoda, że u nas podobnych miejsc nie ma z takimi skarbami

Czasami te miejsca są niepozorne, to mały sklepik z takimi ozdobami na targu w Sławie. Zawsze jak tam jesteśmy na weekendzie wpadamy do ten Pani i coś przywozimy. Mamy oko na piękna metalową latarnię a'la klatka dla ptaków. Olbrzymia, stylizowana i kosztująca majątek, ale kiedyś ja kupimy!
Obraz jeden metalowy mi się tez spodobał i chyba kupimy ale to już do salonu. Wszystko to można tez kupić w necie, widziałam sklepy internetowe firmy Belldeco.
____________________
Kasia73 10:49, 09 sie 2021


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Ewa a w Sławie masz jakieś miejsce na nocleg. Kusi mnie wyjazd byłam tam ze 20 lat temu świetne jezioro.
eVka 10:57, 09 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
Ewa a w Sławie masz jakieś miejsce na nocleg. Kusi mnie wyjazd byłam tam ze 20 lat temu świetne jezioro.

Kasiu, my zawsze nocujemy w Brennie i do sławy jeździmy sobie na spacery i zakupy, wiec w samej Sławie niestety nic Ci nie polecę.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies