Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:22, 24 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kurcze, dziewczyny, przesadziłam kilka dni temu dwie wierzby szczepione pendula. Myślałam , że obkopię bryłę korzeniową i jak zawsze przesadze bez problemu. Okazało się, że bryły korzeniowej jakby nie było, tzn. był korzeń główny i małe korznki boczne, nie dało się ich w bryle ziemi wyciągnąć. Wyciągnęłam drzewko z korzeniem bez ziemi i tak też wsadziłąm w nowe miejsce. Mocno podewam wodą codziennie ale one całkowicie uschły, tzn. listki totalnie wysuszne Nie wiem, czy wyciągnąc je i wyrzucić, czy lać wodę i dać szansę? Listki totalnie sucho, bez życia...
____________________
mrokasia 13:29, 24 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ewa, ja z tydzień temu wykopałam i oddałam sąsiadce jedną hakuro. Sytuacja korzeniowa identyczna aż byłam w szoku, że rosnąc u mnie 2 lata drzewko nie wytworzyło prawie żadnej bryły korzeniowej. Może one, te wierzby, tak mają???
W każdym razie po posadzeniu u sąsiadki wszystkie listki uschły. Ale gałązki wyglądały na żywe. Sąsiadka za moją namową przycięła bardzo krótko, podlała ukorzeniaczem i zobaczymy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anbu 13:40, 24 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
effka napisał(a)
Przyznać sie, która to wracała ze szkółki?


He he świetne
____________________
Ania Ogród Ani :)
eVka 13:54, 24 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ewa, ja z tydzień temu wykopałam i oddałam sąsiadce jedną hakuro. Sytuacja korzeniowa identyczna aż byłam w szoku, że rosnąc u mnie 2 lata drzewko nie wytworzyło prawie żadnej bryły korzeniowej. Może one, te wierzby, tak mają???
W każdym razie po posadzeniu u sąsiadki wszystkie listki uschły. Ale gałązki wyglądały na żywe. Sąsiadka za moją namową przycięła bardzo krótko, podlała ukorzeniaczem i zobaczymy.

Pocieszasz to przytnę dzisiaj je króciutko i podleję ukorzeniaczem (hurra, kolejna wizyta w ogrodniczym ), nie przepadam za nimi ale jednak szkoda drzewek , może mają system korzeniowy palowy i nie wytwarzają korzonków bocznych).
Dzięki Kasiu.
____________________
eVka 13:54, 24 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)


He he świetne

____________________
eVka 11:04, 25 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kombinuję z tą rabatą wjazdową, myślicie, że zestawienie kosodrzewiny pumilio z różami i niskim trawami takimi jak hakone jest ok?
____________________
Kasya 11:06, 25 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41731
effka napisał(a)
Kombinuję z tą rabatą wjazdową, myślicie, że zestawienie kosodrzewiny pumilio z różami i niskim trawami takimi jak hakone jest ok?

jakos mi zupelnie nie pasuja roze do sosny
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
eVka 11:30, 25 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasya napisał(a)

jakos mi zupelnie nie pasuja roze do sosny

Hehe no właśnie mi jakoś też nie
I co teraz jak już kupiłam 5 sztuk pumilio w szale zakupów a róże bardzo chce , chyba muszę rozdzielić tą rabatę i stworzyć dwie strefy, minimalistyczną i romantyczną
to ten obszar, od podjazdu do sosen, jest wieeelka. Nic co widac na zdjęciu, oprócz sosen i trzech róż (jedną widac na zdjęciu, czerwona strzałka) nie zostanie.


____________________
Kasya 11:35, 25 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41731
alez to ogromy teren..tam mozna ze 2 wielkie rabaty przedzielone scieżką
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
eVka 12:01, 25 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No właśnie wielgasna. Chcę dosadzić jeszcze dwie sosny czarne (już kupiłam), żeby stworzyły rząd czterech sosen, pod nimi rodki i azalie. Później pas tylko brzóz doorenbos luźno rozstrzelonych po którym będzie można normalnie chodzić+jakaś ławeczka i właściwa przednia rabata, wąska max. 1,5-2 m ztymi pumilio. Cała szerokośc rabaty to ok. 7 m, a długość 14 m.
Róże chce koniecznie, bo mam tylko stare trzy krzaki, może stworzę w jednym miejscu gęsto posadzone "rosarium" otoczone wyższą obwódką z bukszpanu ciętego na początku rabaty, tam gdzie te stare rosną a reszta rabaty będzie minimalistyczna tylko kosodrzewinki i trawy otoczone tylko od przodu obwódką buksową?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies