Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

DorKa 10:38, 23 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
na pewno się zrównają To czekam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
SlonecznyOgrod 11:23, 23 maj 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
mrokasia napisał(a)


Ja bym lubiła wsadzać gdyby to oznaczało po prostu wykopanie dołka i wsadzenie rośliny. A nie kopanie dołów, ganianie z taczkami, wywożenie rodzimej pseudoziemi, dowożenie odpowiedniej ziemi, mieszanie z obornikiem, kompostem itp.
Dlatego najbardziej to lubię sadzenie takich roślin jak rozchodniki i szałwie, które muszą mieć raczej sucho i ubogo .


Ja robie tak samo ... doły , wywożenie całej taczki czy nawet więcej z jednego dołka ...itd
Taka ziemia piaszczysta,szybko przesychająca- trzeba dbać, dbac , dbać żeby cos urosło.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 11:38, 23 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)


Ja robie tak samo ... doły , wywożenie całej taczki czy nawet więcej z jednego dołka ...itd
Taka ziemia piaszczysta,szybko przesychająca- trzeba dbać, dbac , dbać żeby cos urosło.

Ziemią u mnie jest ok więc dorzucam tylko kompostu a pod kwasoluby korę przekompostowaną i obornik. Problem mam tylko na jednej rabacie patio, bo tam po kopaniu pod przyłącze sanitarne całą ziemia to martwica glebowa i mozolnie ją ulepszam, choć tak naprawdę powinnam wszystko wywieźć i nawieźć porządnej ziemi.
____________________
eVka 11:39, 23 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
na pewno się zrównają To czekam

rok różnicy między roślinami a wyglądają jak by było z 5 lat hehe.
____________________
eVka 15:30, 23 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I znów wyszłam po bułki a wróciłam z drzewami hihi
Kupiłam dwie sosny czarne na tył rabaty wjazdowej, do kompletu z już rosnącymi dwiema wielkimi sosnami i dwa szmaragdy co by dziurę przy orzechu wypełniły (jak sadziałam jesienią szmaragdy zabrakło mi dwóch ) Znalazłam bardzo fajną kwaśną mieszankę w sklepie ogrodniczym, w którym nigdy nie byłam: dużo kory przekompostowanej, obornik, treszkę tylko torfu, humus i nawóz do kwasolubów. Worek 50 l jest bardzo ciężki, co świadczy, że mało torfu, bo wszystkie mieszanki kwaśne do tej pory który widziałam były raczej lekkie.
____________________
mrokasia 15:45, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
effka napisał(a)
I znów wyszłam po bułki a wróciłam z drzewami hihi


Zaraziłaś się od Izy Ursy .
Aleś się narobiła kobieto z ta rabatą grabowo-wiązową. Czekam z niecierpliwością na foty!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 18:57, 23 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Zaraziłaś się od Izy Ursy .
Aleś się narobiła kobieto z ta rabatą grabowo-wiązową. Czekam z niecierpliwością na foty!!!

To choroba zakaźna przenosząca się drogą internetową
Foty będą będą.
____________________
eVka 19:11, 23 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Szałwia omszona w tym roku bije rekordy wysokości
____________________
UrsaMaior 20:22, 23 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
mrokasia napisał(a)


Ja bym lubiła wsadzać gdyby to oznaczało po prostu wykopanie dołka i wsadzenie rośliny. A nie kopanie dołów, ganianie z taczkami, wywożenie rodzimej pseudoziemi, dowożenie odpowiedniej ziemi, mieszanie z obornikiem, kompostem itp.
Dlatego najbardziej to lubię sadzenie takich roślin jak rozchodniki i szałwie, które muszą mieć raczej sucho i ubogo .


Kaśka, a do sadzenia jeszcze siekiery używam, więc wiem jak to jest
____________________
ogród pod lasem
eVka 21:34, 23 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
UrsaMaior napisał(a)


Kaśka, a do sadzenia jeszcze siekiery używam, więc wiem jak to jest

Siekiery do sadzenia?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies