Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Toszka 09:09, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)

Toszka bo sypnęłam na kwaśną mączkę bazaltową, czy mogę teraz sypnąć granitową pod rodki? przemieszać wokó l bryły z ziemią, czy lepiej nie ruszać?
Skąd bierzesz hemoglobinę? - to wyższa szkoła jazdy dla mnie hehe



Maczka bazaltowa jest zasadowa, a granitowa jest kwaśna...tak jak kamienie z których ją się robi.

Nic teraz już nie rób...za 3-5 lat trzeba będzie znów mączki dodać to wtedy pamiętaj, że pod kwaśne daje się granit.

Hemoglobinę znajdź na All... ew. jesli masz w okolicy jakąś hurtownię mięsną...

O hemoglobinie i innych ciekawych sprawach poczytasz na wątku u Anbu. Polecam w wolnej chwili poczytać jej wątek. Nie pożałujesz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 09:33, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)



Maczka bazaltowa jest zasadowa, a granitowa jest kwaśna...tak jak kamienie z których ją się robi.

Nic teraz już nie rób...za 3-5 lat trzeba będzie znów mączki dodać to wtedy pamiętaj, że pod kwaśne daje się granit.

Hemoglobinę znajdź na All... ew. jesli masz w okolicy jakąś hurtownię mięsną...

O hemoglobinie i innych ciekawych sprawach poczytasz na wątku u Anbu. Polecam w wolnej chwili poczytać jej wątek. Nie pożałujesz

No widzisz, dałam ciała kurcze a tak studiowałam ten wątek anbu, ale widocznie mało dokładnie... zła jestem na siebie, że o tej mączce granitowej nie doczytałam.
____________________
Toszka 09:35, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przestań, tragedii nie ma...są większe na świecie...

Nie myśl o tym
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 09:40, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Przestań, tragedii nie ma...są większe na świecie...

Nie myśl o tym

Hehe no są są, ale wiesz jak człek się stara, czyta a i tak ciała daje to wkurza. Mam stresa z rodkami na tej nowej kwaśnej rabacie, bo częśc jest przesadzona z okropnej gliny, korzenie ledwo żyły i chę, żeby na tej nowej pulchnej rabacie odżyły.
____________________
Kasia_CS 09:58, 31 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja muszę moją hemoglobinkę znaleźć, bo gdzieś skitrałam i nie wiem gdzie, a sypnęło by się to tu to tam.. różom sadzonym jesienią bym dała, bo one nie dostały
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 10:04, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)

Hehe no są są, ale wiesz jak człek się stara, czyta a i tak ciała daje to wkurza. (...)

Zwłaszcza jak testuję nowe ciasto to rozumiem ten problem...człowiek czyta, a potem okazuje się, że wyszedł zakalec, bo np. jajka leżą z boku nietknięte

Daj rodkom czas do połowy przyszłego roku. Niech się korzenią i aklimatyzują w nowym miejscu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
szemusia 10:14, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Toszko - czytam dyskusję o mączce i wbijam z pytaniem
Przyszła paczka bazaltowej - całe 30 kg - tak jak pisałaś - ciężkie jak ... Jak kurier położył na tarasie, tak drugi dzień leży
I teraz chciałabym dodać do kompostu. Ile? Mam dwie pryzy kompostu, takie mniej więcej 1,5m X 1m. Ile tej mączki?
A na rabaty? CHciałabym na jesień pomiędzy rośliny przemieszać z przekompostowanym obornikiem. Jakie ilości?

Ewcia - nie gniewaj się za prywate
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
eVka 10:26, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ja muszę moją hemoglobinkę znaleźć, bo gdzieś skitrałam i nie wiem gdzie, a sypnęło by się to tu to tam.. różom sadzonym jesienią bym dała, bo one nie dostały

Jessu jak by to ktoś z boku niekumający bazy ogrodniczej przeczytał, pomyśłaby, że to forum wapirów
____________________
eVka 10:27, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)

Zwłaszcza jak testuję nowe ciasto to rozumiem ten problem...człowiek czyta, a potem okazuje się, że wyszedł zakalec, bo np. jajka leżą z boku nietknięte

Daj rodkom czas do połowy przyszłego roku. Niech się korzenią i aklimatyzują w nowym miejscu

Padłam! Hehehe no widzisz, niby znawcą ogrodowym jestem (po szkoleniu na O. ) a taie podstawowe błędy robię hehehe
Dam im czas, tylko muszę jeszcze rozpiąć za nimi siatkę cieniującą, bo zanim sosny urosną i dadzą cień rodkom, słońce je popali.
____________________
eVka 10:38, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
szemusia napisał(a)
Toszko - czytam dyskusję o mączce i wbijam z pytaniem
Przyszła paczka bazaltowej - całe 30 kg - tak jak pisałaś - ciężkie jak ... Jak kurier położył na tarasie, tak drugi dzień leży
I teraz chciałabym dodać do kompostu. Ile? Mam dwie pryzy kompostu, takie mniej więcej 1,5m X 1m. Ile tej mączki?
A na rabaty? CHciałabym na jesień pomiędzy rośliny przemieszać z przekompostowanym obornikiem. Jakie ilości?

Ewcia - nie gniewaj się za prywate

Beatko coś ty, pytaj, z rad Toszki sama chetnie korzystam i cieszę się jak akurat u mnie tyle ciekawych informacji się pojawia
Też zamówiłam kolejne 30 kg bazaltowej, powiem Ci, że ja sypię na oko, może nieprofesjonalnie ale cięzko mi wyliczyć ilość. Niby się pownno 10-15kg/100m2, czyli można przyjąc że ten 30kg worek na 200m2, i tak się staram sypać. Do kompostu nie mam pojęcia ile.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies