Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

SlonecznyOgrod 11:45, 01 wrz 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

Wiesz co, jeśli sama sobie zaladujesz myślę, że dadzą Ci gratis. Moja koleżanka ma konie i z chęcią oddaje z free, bo nie musi wtedy się martwić co z tym zrobić.


To ile tych wowów sobie przywiozłaś?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 13:51, 01 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)


To ile tych wowów sobie przywiozłaś?

Na razie 14 worków 120 l, będę sukcesywnie zwozić po parę worków.
____________________
Zuzka25 18:15, 01 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Zaiteresowałam się wątkiem z końskim obornikiem Effka, te Qpy mieszasz z ziemią rodzimą i przygotowujesz pod przyszłe rabaty?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Wendy79 19:59, 01 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Na razie 14 worków 120 l, będę sukcesywnie zwozić po parę worków.


Ewa, napisz mi proszę na priv, jak to daleko od Wrocławia. Może bym w kompost zainwestowała?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 20:59, 01 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Zaiteresowałam się wątkiem z końskim obornikiem Effka, te Qpy mieszasz z ziemią rodzimą i przygotowujesz pod przyszłe rabaty?

Hej Zuzka Obornik przekopuje widłami amerykańskimi (które apropos dzisiaj złamałam, przekopując zbitą ziemię na przedpłociu) z rodzima ziemią, dodając jeszcze kompostu i mączki bazaltowej. Super podłoże dla roślin. Dla kwasolubów jak radzi Toszka trzeba dodać jeszcze siarkę, igliwie i mączkę granitową.
Pozdrawiam
____________________
eVka 21:00, 01 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Ewa, napisz mi proszę na priv, jak to daleko od Wrocławia. Może bym w kompost zainwestowała?

To jest w Bogdaszowicach pod Wrockiem. Tam duzych ilości nie ma, więc trzeba sukcesywnie po trochę sobie zwozić. Udało mi się załapać na zleżałe qpki i bez słomy. Ile potrzebujesz?
____________________
malinia 21:01, 01 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Dobra QPA nie jest zła ;-D ale ja mam dziś zgona po orce w ogrodzie ;-D dopiero 20-30 zeszlam z ogrodu było już ciemno ;p kopaliśmy nawet jak padał deszcz ;-D
nie ma to jak wygłodniali ogrodnicy po urlopie ;p
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 21:07, 01 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)
Dobra QPA nie jest zła ;-D ale ja mam dziś zgona po orce w ogrodzie ;-D dopiero 20-30 zeszlam z ogrodu było już ciemno ;p kopaliśmy nawet jak padał deszcz ;-D
nie ma to jak wygłodniali ogrodnicy po urlopie ;p

Ni nie mów, ja wprawdzie dzisiaj tylko kilka godzin kopałam ale na tak zbitym terenie pełnym chwastów i gruzów (przedpłocie), że skonana jestem. Na szczęście na pomoc przybiegł mój kochany dadi i pomógł mi w najgorszym fragmencie. Potem pojechalismy na obiad a po powrocie zastałam piękny wyrównany teren. Muszę jeszcze przekopać z obornikiem i mączką i mogę sadzić tawułki i miskanty.
Został jeszcze po drugiej stronie od wjazdu trochę dłuższy kawałek przedpłocia, więc walka jutro będzie ostra.
____________________
malinia 21:10, 01 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
u mnie się fajnie kopało mięciutko ale utyrani strasznie bo wcześniej po sklepie lataliśmy itd itp.....
teraz już tak szybko się robi ciemno i zimno że masakra ;/
ale pocieszenie że to co się teraz posadzi to za rok juz będzie piękna i dorodne a część roślin można kupić tylko teraz więc trzeba było działać .
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 21:22, 01 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)
u mnie się fajnie kopało mięciutko ale utyrani strasznie bo wcześniej po sklepie lataliśmy itd itp.....
teraz już tak szybko się robi ciemno i zimno że masakra ;/
ale pocieszenie że to co się teraz posadzi to za rok juz będzie piękna i dorodne a część roślin można kupić tylko teraz więc trzeba było działać .

To prawda, teraz spory wybór roślin w sklepach, juz nie mogę doczekać się festiwalu traw w Wojsławicach, bo zamierzam pokupować jakieś fajne roślinki na wjazdową - część środkową, na której tylko brzozy i odmianowe niskie sosny rosną.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies