Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Nowa12 21:50, 23 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Niestety przy samodzielnym wykonaniu i tak kilka tysięcy potrzeba.


No własnie mąż mnie przekonuje, że to niedrogo, sam sobie zrobi. Puści pod korą, nie będzie dziur kopał etc więc niby tanio.
Ja tam nie wierzę w takie tanio.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 21:51, 23 kwi 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
U mnie dziś też wiało ale chyba nie aż tak strasznie, bo na krótki rękaw sobie działałam w ogrodzie i dało się coś pogrzebać. Dopiero dzisiaj warzywka siałam. U Ciebie już cos wschodzi na warzywniku?

A właśnie dziewczyny powiedzcie mi jak to jest u Was ile metrów linii kroplującej macie w jednym ciągu max ?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
kaz742011 22:46, 23 kwi 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ewa zrobiłam oprysk lepinoxem. Na wszystkie buksy poszło mi pewnie ze 2 max 3 litry. Czy resztę mogę użyć do kolejnego oprysku? Czy za każdym razem rozrabiać nowy roztwór?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Kasia_CS 22:49, 23 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Niestety przy samodzielnym wykonaniu i tak kilka tysięcy potrzeba.


Ja mam na szczęście mały ogródek, więc i koszty mniejsze za tym idą - zobaczymy jak to będzie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 09:19, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


No własnie mąż mnie przekonuje, że to niedrogo, sam sobie zrobi. Puści pod korą, nie będzie dziur kopał etc więc niby tanio.
Ja tam nie wierzę w takie tanio.

Trzeba kupić sterownik automatyczny, filtr, sporo złączek, rury podziemne doprowadzające wodę, linie kroplujące, zraszacze etc etc
Na pewno bez robocizny wyjdzie dużo taniej ale i tak to spora kwota. Jeszcze zależy jak duży jest obszar do nawadniania.
____________________
eVka 09:21, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
U mnie dziś też wiało ale chyba nie aż tak strasznie, bo na krótki rękaw sobie działałam w ogrodzie i dało się coś pogrzebać. Dopiero dzisiaj warzywka siałam. U Ciebie już cos wschodzi na warzywniku?

A właśnie dziewczyny powiedzcie mi jak to jest u Was ile metrów linii kroplującej macie w jednym ciągu max ?

Oj to u nas wydaje mi się, że chłodniej było. Wszystko już wschodzi oprócz fasoli. Jescze mam zioła do wysiewu, ale je chce w skrzynkach, więc musze przygotowac ziemię, skrzynki etc.

Ile metrów linii w jednym ciągu? Chodzi Ci ile mtrów linii kroplującej wchodzi na 1 mb rabaty bylinowej?
____________________
eVka 09:28, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Ewa zrobiłam oprysk lepinoxem. Na wszystkie buksy poszło mi pewnie ze 2 max 3 litry. Czy resztę mogę użyć do kolejnego oprysku? Czy za każdym razem rozrabiać nowy roztwór?

W sumie wiesz co nie mam pojęcia. Jakoś zawsze lałam tak, że prawie wszystko zużywałam. A rozrobiłaś 10 l?
____________________
eVka 09:35, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


Ja mam na szczęście mały ogródek, więc i koszty mniejsze za tym idą - zobaczymy jak to będzie

U Ciebie na pewno mniej, bo i mniej metrów linii kroplujących, rur, złączek, prostsze sterowniki etc
____________________
eVka 10:44, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wrocławianki, dolnoślązaczki i nie tylko, planowane jest spotkanie w Wojsławicach, chcę jechać. Któraś dołączy?
Jeszcze nigdy nie byłam na żadnym spotkaniu a fajnie by było poznać na żywo ogrodowiczan.
Tu wątek:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9814-wojslawice-maj-2019-rododendrony
____________________
Zakrecona 10:57, 24 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ewa, a jakie masz jaśminowce? Uwielbiam ich zapach, ale właśnie mszyc się obawiam
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies