Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:06, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Ewa, a jakie masz jaśminowce? Uwielbiam ich zapach, ale właśnie mszyc się obawiam

Nie mam pojęcia, tak wygląda kwitnący (te krzaczki z białymi kwiatkami):

Ma być kompaktowy, rośnie nieduży, kupiłam u Grochowskich ale sobie nie zapisałam nazwy.
____________________
Zakrecona 11:17, 24 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale piękny w tym roku kupiłaś? Może bym przy tarasie gdzieś wkomponowała
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 11:20, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Ale piękny w tym roku kupiłaś? Może bym przy tarasie gdzieś wkomponowała

Kupiłam w maju w zeszłym roku. W tym roku juz dużo większy. Nie mogę się doczekać kwitnienia. Te kwiatki wyglądają ja różyczki Może to odmiana Snowbelle, podobne kwiatki.
____________________
SlonecznyOgrod 11:25, 24 kwi 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Chodzi mi o to ile max metrów linii kroplującej macie w jednej ciągłości.

Np. ja mam kilka sekcji i tak rabata hortensjowa jest osobno tam jest ok 120m i woda równo dolatuje. Na rabacie różowej mam jeszcze więcej i już na końcu słabiej leci. Trzecie podłączenie idzie do rabaty przy drodze, gdzie teraz kwitną tulipany i tam było za mało metrów linii więc sie na złączkach rozsadzało od ciśnienia, no to tam dołożyłam więcej węża kroplującego.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Zakrecona 11:27, 24 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gdzieś czytałam, że niektóre jaśminowce są bardzo podatne na mszyce, a inne mniej. Chyba, że z nadmiaru nowych informacji wszelakich znowu coś pokręciłam

Niemniej jednak zapach jest upajający
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 11:35, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Chodzi mi o to ile max metrów linii kroplującej macie w jednej ciągłości.

Np. ja mam kilka sekcji i tak rabata hortensjowa jest osobno tam jest ok 120m i woda równo dolatuje. Na rabacie różowej mam jeszcze więcej i już na końcu słabiej leci. Trzecie podłączenie idzie do rabaty przy drodze, gdzie teraz kwitną tulipany i tam było za mało metrów linii więc sie na złączkach rozsadzało od ciśnienia, no to tam dołożyłam więcej węża kroplującego.

Ja jeszcze nie mam nawadniania żadnego, ale najdłuższa linia kroplująca będzie mieć 35 m (to jest długośc rabaty więc linia będzie dużo dłuższa bo będzie się wić po rabacie a i tak zastanawia się czy nie podzielić tego na min. dwie osobne sekcje.
____________________
eVka 11:37, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Gdzieś czytałam, że niektóre jaśminowce są bardzo podatne na mszyce, a inne mniej. Chyba, że z nadmiaru nowych informacji wszelakich znowu coś pokręciłam

Niemniej jednak zapach jest upajający

Jaśminowce i mszyce ponoć to duet zgrany nie wiem czy jedne odmiany przyciągają bardziej a inne mniej.
____________________
kaz742011 11:45, 24 kwi 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

W sumie wiesz co nie mam pojęcia. Jakoś zawsze lałam tak, że prawie wszystko zużywałam. A rozrobiłaś 10 l?


Tak rozrobiłam 10 l. Moje bukszpany nie są za duże i stąd tylko taka ilość poszła.
Teraz zastanawiam się czy to za 2 m-ce jeszcze zadziała ?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Makusia 14:21, 24 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Zapytam z ciekawości- ta linia, to do rabaty będzie wkopana normalnie w ziemię?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
eVka 15:12, 24 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)


Tak rozrobiłam 10 l. Moje bukszpany nie są za duże i stąd tylko taka ilość poszła.
Teraz zastanawiam się czy to za 2 m-ce jeszcze zadziała ?

Niestety nie mogę Ci odpowiedzieć bo nie mam pojęcia. Może napisz do polskiego dystrybutora?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies