Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

DorKa 07:53, 21 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Jagodnik, warzywnik cie za dużo tych dobroci

Plany pierwsza klasa.Oj nie zazdroszczę planowania ścieżki i wyborów funkcjonalna czy ładna Jak wiesz ja nadal nie podjęłam decyzji Choć mimo wszystko bliżej mi do ładnej a mniej praktycznej
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:02, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ewo, haha, ja nie zauważyłam tej ścieżki Twojej i dlatego próbowałam wcisnąć ścieżkę w miarę gdzie widziałam wolne miejsce i w miarę po linii rabaty Twój pomysł jest bardzo ok, przecież to nie musi być sciezka na widoku i po najmniejszej linii. Z Twojej trudniej jest zboczyć, to jej dodatkowa zaleta

Tyle jest elementów na tym rysunku, że nie dziwię się Tobie, że nie zauważyłas tej ścieżki hehe. No właśnie z tej nie zboczy nikt a znając moją rodzinkę mieliby zakusy na latanie na przełaj mam zimę na myślenie i rysowanie. Dziękuję za opinię, każda jest na wagę złota!
____________________
eVka 09:09, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Plany ambitne jak wszystko u ciebie super wyglada jak nie jesien

Dziękuję Kasiu. No wiekszośc planów zrealizowana, w tej części ogrodu widocznej na rysunku zostało jeszcze dosiać trawę, zrobić warzywnik i dwie małe rabatki, jedna przy tarasie i jedna przy garażu i tej ścieżce. Mana nadzieję wiosną szybko ruszyć.
____________________
eVka 09:12, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Jagodnik, warzywnik cie za dużo tych dobroci

Plany pierwsza klasa.Oj nie zazdroszczę planowania ścieżki i wyborów funkcjonalna czy ładna Jak wiesz ja nadal nie podjęłam decyzji Choć mimo wszystko bliżej mi do ładnej a mniej praktycznej

Hehe mniam mniam, warzywka mamy zawsze, na wiosnę zrobię ich już mniej niż co roku, bo zazwyczaj rodzice wielkie grządki robili a teraz juz nie maja siły i chęci robić cały dzień wokół nich. W tej sytuacji wymyśliłam 4 skrzynie warzywne 1x2 m gdzie posadze truskwki i podstawowe warzywka. Pomidory i papryka będą rosnąć z tyłu za szmaragdami na drugiej działce.

Co do ścieżki mam identyczny dylemat co tu Dorka mamy zimę na myślenie
____________________
DorKa 09:28, 21 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Hehe mniam mniam, warzywka mamy zawsze, na wiosnę zrobię ich już mniej niż co roku, bo zazwyczaj rodzice wielkie grządki robili a teraz juz nie maja siły i chęci robić cały dzień wokół nich. W tej sytuacji wymyśliłam 4 skrzynie warzywne 1x2 m gdzie posadze truskwki i podstawowe warzywka. Pomidory i papryka będą rosnąć z tyłu za szmaragdami na drugiej działce.

Co do ścieżki mam identyczny dylemat co tu Dorka mamy zimę na myślenie


Zazdroszczę pyszności i rodziców za miedzą
Oby nam zimy starczyło na myślenie nad ścieżkami
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:39, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Zazdroszczę pyszności i rodziców za miedzą
Oby nam zimy starczyło na myślenie nad ścieżkami

Nie ma co zazdrościć, trzeba sadzić
Gdyby był wrzesień to juz bym ruszała z tą ścieżką i trawnikiem ale już za późno na takie atrakcje...
____________________
DorKa 09:45, 21 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Nie ma co zazdrościć, trzeba sadzić
Gdyby był wrzesień to juz bym ruszała z tą ścieżką i trawnikiem ale już za późno na takie atrakcje...


wiesz ja tam nie namawiam ale widziałaś prognozę ? Szczerze to sama się bije z myślami czy jeszcze dłubać czy już koniec sezonu ogłosić
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:37, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


wiesz ja tam nie namawiam ale widziałaś prognozę ? Szczerze to sama się bije z myślami czy jeszcze dłubać czy już koniec sezonu ogłosić

Widziałam 13 stopni ale już na sadzenie, sianie za późno

Ja wydłubałam kolejna wersję ścieżki wzbogaconą o łącznik do ścieżki garażowej i mini rabatkę, która powstała przy łączniku. Bez sensu chyba robić w tym kwadracie gdzie mini rabatka trawnika takiego 1,5x1,5 więc wymyśliłam jakies kulki trawki jak na dalszych rabatach, wysypane grysem granitowym.

____________________
DorKa 11:43, 21 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Jak ja Ci zazdroszczę takich sprecyzowanych planów, wszystko wiesz dokładnie gdzie jaka roślina ma być...
Taki mini trawnik faktycznie bez sensu.Nawiązanie do reszty dużo lepsze.
Kulki rządzą
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 14:49, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tak kulki rządzą w całym moim ogrodzie to wszystko przez ogrodowisko . Zakochałam się w połączeniu stip i buksów plus szałwia omszona fioletowa rewelacja. Szkoda tylko że kule są takie drogie.
Co do planów to wszystko muszę narysować żeby zobaczyć jak wygląda inaczej nie umiałam sobie wyobrazić.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies