Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:57, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
No dobra to może spróbuje ale nie w tym roku. Tej zimy mam inną misje - projekt ogród

Zaczynamy odliczanie do wiosny dziewczyny


Ja odliczam GŁOŚNO
____________________
eVka 12:03, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

no niestety tłuczeń bo on już tam jest, do tego brzydki kolor ( żółtawo kremowy z domieszka szarości ) więc muszę tylko uzupełnić miejsca gdzie wytnę trawę. W kwestii koloru to pomyslałam ,ze jak zamówię ten najdrobniejszy szary i rozsypie po calości to może przykryje nieinwazyjnie ten kolor i wyrówna teren. Mój tłuczeń leży już tam 5 lat, ma pełno braków wygląda strasznie

Dorka coś ci pokażę:
tu rok temu wysypany tłuczeń na podjazd jako podbudowa (matko ile od tamtego czasu się zmieniło ):

i tu aktualnie, na tłuczeń wysypylaśmy grys granitowy, frakcja chyba 8-16 mm (marne zdjęcie i kora się wysypała więc nie widac za bardzo, ale generalnie wygląda super):

Wysyp na tłuczeń grys granitowy, będzie wyglądało elegancko.
____________________
DorKa 12:14, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Dorka coś ci pokażę:
tu rok temu wysypany tłuczeń na podjazd jako podbudowa (matko ile od tamtego czasu się zmieniło ):

i tu aktualnie, na tłuczeń wysypylaśmy grys granitowy, frakcja chyba 8-16 mm (marne zdjęcie i kora się wysypała więc nie widac za bardzo, ale generalnie wygląda super):

Wysyp na tłuczeń grys granitowy, będzie wyglądało elegancko.


No Kobieto o taki efekt mi chodziło Dzięki bardzo za oświecenie. Ja grys granitowy kupowałam na rabaty, alejki i byłam pewna,że to się nie nada. Ja mam jakąś większą frakcję ale rozumiem,że są też mniejsze.
Pięknie to wygląda. A le w takim przypadku krawężniki juz chyba muszą być bo mi zaraz przerośnie jak obecnie ten tłuczeń ? Jak wysoka ta warstwa pamiętasz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:23, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


No Kobieto o taki efekt mi chodziło Dzięki bardzo za oświecenie. Ja grys granitowy kupowałam na rabaty, alejki i byłam pewna,że to się nie nada. Ja mam jakąś większą frakcję ale rozumiem,że są też mniejsze.
Pięknie to wygląda. A le w takim przypadku krawężniki juz chyba muszą być bo mi zaraz przerośnie jak obecnie ten tłuczeń ? Jak wysoka ta warstwa pamiętasz ?

obrzeża koniecznie bo trawa ci wrośnie i będziesz się męczyć z wyrywaniem przerostów, mogą być ze zwykłej kostki albo obrzeża trawniowe betonowe. Warstwa ok 4-5 cm, frakcja tak jak napisałam ok. 8-16 mm
____________________
DorKa 12:32, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
dzięki wielkie No to wyjdzie troszkę taniej niż kostka
Nie wiesz co się sprawdzi jako obrzeza przy kołach ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:49, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
dzięki wielkie No to wyjdzie troszkę taniej niż kostka
Nie wiesz co się sprawdzi jako obrzeza przy kołach ?

Hm najlepsza kostka drobna, w sensie w małym formacie, którą ułozysz po łuku albo obrzeża betonowe łukowe.
____________________
DorKa 12:55, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Hm najlepsza kostka drobna, w sensie w małym formacie, którą ułozysz po łuku albo obrzeża betonowe łukowe.


nie zaśmiecam Ci juz watku ale jeszcze raz dzięki wielkie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
lindsay80 13:06, 20 lis 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dziś zajrzałam tylko na początek, a jak się rozkręca to przejrzę wieczorami.
Widzę, że jesteś techniczna dziewczyna (rysunki w autocadzie) - czyli jesteśmy z tej samej bajki
____________________
Tu ma być ogród :)
SlonecznyOgrod 13:37, 20 lis 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Plan wykonany, BRAVO !!!
Kory dużo wysypałas, jaka masz szerokość tej nowej rabaty, wydaje się całkiem sporo. Lecę obiad robic ale jeszcze wróce , żeby sie przyjrzeć .
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 15:01, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


nie zaśmiecam Ci juz watku ale jeszcze raz dzięki wielkie

Spokojnie pytaj ile chcesz 'doktoryzowałam" się z brukarstwa w zeszłym rou hehe
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies