Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

mrokasia 09:13, 22 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17944
Hej Ewa, z rewizytą przyszłam, na razie na chwilkę, ale muszę tu wpaść na dłużej bo tu plany, plany .
Graby w bergenii ma chyba Jola z lawendowego zawrotu głowy - zobacz, bardzo fajnie to wygląda.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 09:59, 22 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Nono na planie wszystko fajnie, zobaczymy jak na żywo wyjdzie, wybrałam juz materiał na ścieżkę, w kolorze granit antracyt (tak jak ściezka przy garażu i opaski chodników, z tej serii mam całą komunikację wokół domu.
Mówisz, bergenie lub żurawki z czym je połączyć? same?


Ewcia a jak się spisuje ten antracyt w realu ? Czy na takim ciemnym kolorze wszystko widać ? Bo ładny jest bardzo ale ja po białych kaflach w domu już nie tylko na estetykę patrzę ale na funkcjonalność, przede wszystkim
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:00, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Hmm to nieduza.. moze jakas amanogawa albo sliwa pissardi? Najpierw pomyślałam o większym drzewku buk Rohan obelisk, ale nie wiem jak z proporcjami będzie i czy masz tam jakieś drzewa- w sensie, zeby nie było zbyt płasko - jeszcze niestety nie nadrobiłam wątku-ostatnio jestem w stanie czytac tylko bieżące posty

Z tym drzewkiem bdę musiała coś wykombinować, bo na wielkiej rabacie z lewej strony rośnie wiśnia piłkowana ale kiepsko daje radę, bo była przesadzona z innego ogrodu i chyba wysadzę ją po wiośnie jak kolejny raz nie da rady. A wzdłuż garażu i wzdłuż tej ścieżki tam gdzie rząd jasno zielonych drzewek planuję choiny kanadyjskie, bo tam mokro i cień. Podsumuwując, to drzewko w tym malutkiej rabatce musi jakoś wkomponowywać się w te nasadzenia obok. Hm,.
____________________
eVka 10:06, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Hej Ewa, z rewizytą przyszłam, na razie na chwilkę, ale muszę tu wpaść na dłużej bo tu plany, plany .
Graby w bergenii ma chyba Jola z lawendowego zawrotu głowy - zobacz, bardzo fajnie to wygląda.

Witaj, miło miło, że do mnie zajrzałąs To muszę niec do Joli, ciekawa jestem jak to wygląda, nie mam u siebie bergenii.
Pozdrawiam!
____________________
eVka 10:08, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Ewcia a jak się spisuje ten antracyt w realu ? Czy na takim ciemnym kolorze wszystko widać ? Bo ładny jest bardzo ale ja po białych kaflach w domu już nie tylko na estetykę patrzę ale na funkcjonalność, przede wszystkim
Spoko antracyt jest ok, powiem ci tak, mam dwa kolory w ogrodzie, jasno szary płukany nazywa się punto grano i ciemny prawie czarny antracyt płukany. I tak na jasnym widac ciemne brudy a na ciemnym jasne, tylko tym się różnią. Wystarczy zamieść lub grubsze brudy spłukac woda i jest ok.
____________________
DorKa 10:30, 22 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Spoko antracyt jest ok, powiem ci tak, mam dwa kolory w ogrodzie, jasno szary płukany nazywa się punto grano i ciemny prawie czarny antracyt płukany. I tak na jasnym widac ciemne brudy a na ciemnym jasne, tylko tym się różnią. Wystarczy zamieść lub grubsze brudy spłukac woda i jest ok.


to fajnie bo te ciemne super wyglądają Ale widzę,że tylko kwadratowe są a ja szukam prostokątnych
Ja wczoraj szukając inspiracji na schody betonowe znalazłam tzw kamienny dywan. Fajna sprawa. I właśnie nad takim prawie czarnym się zastanawiam ale w praktyce się go boję. Nie ma jak melanż, chyba najbezpieczniejszy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:26, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


to fajnie bo te ciemne super wyglądają Ale widzę,że tylko kwadratowe są a ja szukam prostokątnych
Ja wczoraj szukając inspiracji na schody betonowe znalazłam tzw kamienny dywan. Fajna sprawa. I właśnie nad takim prawie czarnym się zastanawiam ale w praktyce się go boję. Nie ma jak melanż, chyba najbezpieczniejszy

Akurat z tej firmy sa kwadraty ale mnóstwo firm ma tez prostokąty. Kamienny dywan t ciekawe rozwiązanie ale jednak miałabym to uczucie sztuczności pod nogami, bo to niby grys niby kamień.
____________________
iwka 13:24, 22 lis 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
graby i bergenie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Margerytka40 13:29, 22 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
O Iwka była szybsza. Też miałam podesłać Ci linka do Reni .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 13:31, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
iwka napisał(a)
graby i bergenie

Dzięki kochana własnie wpadłam na genialny (chyba pomysł) na mój kwadracik, opaska z niziutko prowadzonych buksików a w środku bergenie i jakieś drzewko albo na pniu albo jakieś fastigiata. Podziękowała! Tylko jakie, co do półcienia badziej w kierynku cienia się nadaje?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies