Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 15:03, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
lindsay80 napisał(a)
dziś zajrzałam tylko na początek, a jak się rozkręca to przejrzę wieczorami.
Widzę, że jesteś techniczna dziewczyna (rysunki w autocadzie) - czyli jesteśmy z tej samej bajki

O witaj, tak techniczna techniczna cada znam amatorsko o tyle i le mi w pracy jest potrzebny ale daje radę - Zapraszam.
____________________
eVka 15:08, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Plan wykonany, BRAVO !!!
Kory dużo wysypałas, jaka masz szerokość tej nowej rabaty, wydaje się całkiem sporo. Lecę obiad robic ale jeszcze wróce , żeby sie przyjrzeć .

Dzięki kochana! Milutko mi Kupiłam łącznie ok. 35 worków kory. Aż szkoda kasiorki, wolałabym to na roślinki wydać, ale bez kory po pierwsze nie ma tego ładnego efektu uporządkowania rabaty a p drugie ma ona mnóstwo znanych nam zalet
Szerokość w tej węższej części wyszła 2,8 m a w szerszej od uskoku ok. 3,8 m. Działka idzie po skosie więc szerość na całej długości nie jest stała.
Smacznego obiadku ja dzisiaj żeberka hehe
____________________
Lulilaj 17:50, 20 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)

Spokojnie pytaj ile chcesz 'doktoryzowałam" się z brukarstwa w zeszłym rou hehe


O, dobrze wiedzieć

Ewa, a została Ci może jakaś kora w workach? Mi zostały 4 worki, myślałam żeby polać je mocznikiem (oczywiście korę w workach, po zrobieniu w nich otworów ) żeby się przekompostowały. Zresztą miałam w planie sukcesywne, zimowe zakupy kory i działanie jak wyżej...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
eVka 17:57, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)


O, dobrze wiedzieć

Ewa, a została Ci może jakaś kora w workach? Mi zostały 4 worki, myślałam żeby polać je mocznikiem (oczywiście korę w workach, po zrobieniu w nich otworów ) żeby się przekompostowały. Zresztą miałam w planie sukcesywne, zimowe zakupy kory i działanie jak wyżej...

Nie została, muszę jeszcze 5 worków dokupić. Spokojnie możesz polać mocznikiem albo gnojówką i do wiosny się przekompostuje.
____________________
eVka 21:03, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Siedzę i rysuję ścieżkę do jagodnika i warzywnika, przerobiłam milion wersji ale chyba ta będzie najprostsza. Najchętniej w ogóle bym z niej zrezygnowała, ale boję się, że poprzez codziennie bieganie do warzywnika trawa w tym miejscu się wytrze i będzie brzydka Wiem, że nie jest to najkrótsza trasa z chodnika do warzywnika i łatwiej byłoby na skos ale jakoś mi nie pasuje taka skośna ścieżka.
Żeby nikogo nie korciło chodzenie na skos posadziłabym wzdłuż płyt chodnikowych rząd kulek danica z trawkami, które obsypałabym grysem granitowym, taka opaska szer. 1m, prowadząca do warzywnika, który również byłby wysypany grysem.

Co myślicie, będzie to funkcjonalne i czy będzie jako tako wyglądać?

____________________
Kasia_CS 22:34, 20 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ojej, jakie Ty ładne plany robisz

Jeszcze się nie zorientowałam w planie gdzie co jest, ale rozumiem, że szukasz pomyslu na sciezkę tak jak strzałka prowadzi, ale nie tak na równo.. A gdyby tak płyty zatopione w trawie, ale nie na równo tylko hm... nie wiem jak to wytlumaczyc.. moze jakos sprobuję narysowac
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:41, 20 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A może tak?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 22:51, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
A może tak?

Dziękuję Kasiu, lubię rysować w cadzie. Ścieżka jest narysowana na szaro wzdłuż garażu obok szpaleru zielonych gwiazdek (choiny kanad.). Twój pomysł jest extra, już sama nie wiem jak lepiej. Chce żeby było też blisko do jagodnika, on jest po lewej stronie warzywnika.
____________________
Kasia_CS 00:34, 21 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewo, haha, ja nie zauważyłam tej ścieżki Twojej i dlatego próbowałam wcisnąć ścieżkę w miarę gdzie widziałam wolne miejsce i w miarę po linii rabaty Twój pomysł jest bardzo ok, przecież to nie musi być sciezka na widoku i po najmniejszej linii. Z Twojej trudniej jest zboczyć, to jej dodatkowa zaleta
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasiolaaa 06:55, 21 lis 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Plany ambitne jak wszystko u ciebie super wyglada jak nie jesien
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies