Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

DorKa 15:20, 21 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Tak kulki rządzą w całym moim ogrodzie to wszystko przez ogrodowisko . Zakochałam się w połączeniu stip i buksów plus szałwia omszona fioletowa rewelacja. Szkoda tylko że kule są takie drogie.
Co do planów to wszystko muszę narysować żeby zobaczyć jak wygląda inaczej nie umiałam sobie wyobrazić.


zawsze przy większych ilościach danice można dać. Nie jest to co prawda buksik ale efekty od razu widać
Zestaw z szałwią super
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 15:56, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


zawsze przy większych ilościach danice można dać. Nie jest to co prawda buksik ale efekty od razu widać
Zestaw z szałwią super

Tak danice mam w kilku miejscach i są super, bardzo szybko u mnie rosną i jak się je przycina 2-3 razy w roku pięknie się zagęszczają:
____________________
eVka 19:30, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiecie co chyba jednak za dużo tych kulek i trawek, sama nie wiem co mogłabym wsadzić na tej mini rabatce przy ścieżce:

zbyt jednolicie się zrobiło i nudno. Tam niestety jest półcień, jakby było słońce to bym lawendy nasadziła... co można w taki mały kwadracik ok. 1,5 x 1,5 m wsadzić?
____________________
Magleska 19:47, 21 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Może bergenie albo żurawki ?
Chodniczek fajnie na planie ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 19:52, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Może bergenie albo żurawki ?
Chodniczek fajnie na planie ....

Nono na planie wszystko fajnie, zobaczymy jak na żywo wyjdzie, wybrałam juz materiał na ścieżkę, w kolorze granit antracyt (tak jak ściezka przy garażu i opaski chodników, z tej serii mam całą komunikację wokół domu.
Mówisz, bergenie lub żurawki z czym je połączyć? same?
____________________
Magleska 20:02, 21 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
effka napisał(a)

Nono na planie wszystko fajnie, zobaczymy jak na żywo wyjdzie, wybrałam juz materiał na ścieżkę, w kolorze granit antracyt (tak jak ściezka przy garażu i opaski chodników, z tej serii mam całą komunikację wokół domu.
Mówisz, bergenie lub żurawki z czym je połączyć? same?

Ja bym jakieś ładne drzewo dała i zatopiła albo w bergeniach ,albo w zurawkach ....
Gdzieś widziałam , chyba w lawendowym graby zatopione w bergenii .....kurczę .....nie pamietam w którym ogrodzie to było
Ps. Materiał na ścieżkę fajny
Edit ....chyba "w jak ożywić mój szmaragdowy ogród " to było
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:12, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Ja bym jakieś ładne drzewo dała i zatopiła albo w bergeniach ,albo w zurawkach ....
Gdzieś widziałam , chyba w lawendowym graby zatopione w bergenii .....kurczę .....nie pamietam w którym ogrodzie to było
Ps. Materiał na ścieżkę fajny
Edit ....chyba "w jak ożywić mój szmaragdowy ogród " to było

O dzięki już lukam myślałam nawet o jakimś drzewku ale nie wiedziałam czy w tym miejscy będzie pasować, jak zrobię ścieżki wtedy wszystko będzie widać jak na dłoni.
____________________
Kasia_CS 21:25, 21 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja tez pomyślałam o drzewku cos kolumnowego albo na pniu cos moze? Ile ma ta rabata?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 21:44, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ja tez pomyślałam o drzewku cos kolumnowego albo na pniu cos moze? Ile ma ta rabata?

Malutka ok 1,5 x 1,5 m. Drzewko na pniu jak najbardziej.
____________________
Kasia_CS 22:31, 21 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hmm to nieduza.. moze jakas amanogawa albo sliwa pissardi? Najpierw pomyślałam o większym drzewku buk Rohan obelisk, ale nie wiem jak z proporcjami będzie i czy masz tam jakieś drzewa- w sensie, zeby nie było zbyt płasko - jeszcze niestety nie nadrobiłam wątku-ostatnio jestem w stanie czytac tylko bieżące posty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies