Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:09, 19 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
szemusia napisał(a)
Gdyby nie te brązowe limki wcale nie widać ze to taka późna jesień...
Pięknie u Ciebie

Widzę ze masz pampasówkę. Doczytałam, ze planujesz okryć liśćmi. Przezimowała Ci już kiedyś? Pytam, bo ja w zeszłym roku swoje wykopywałam i przechowywałam w garażu. Mam 8 sztuk. Teraz nie bardzo mi się chce i chyba je zostawię. Myślisz ze dadzą radę w ziemi?

Dziękuję za miłe słowa Beatko, dzisiaj tak pięknie było, że jak o godz.13 mąż mnie z ogrodu ściągnął, cierpiałam...
Pampasówkę mam od wiosny, maleńką wsadziłam. Nie zimowałam jej jeszcze. Zwiążę ją i obsypię liśćmi dębowymi z parku i będę całą zimę trzymała kciuki. U znajomych cały szpaler wielkich pampasów zimuje bez problemu. Może u mnie ta jedna da radę.
____________________
eVka 21:40, 19 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A tu mini ogródek założony działaj przez moja córeczkę i jej przyjaciółkę, słodki nawet po korę do mnie przebiegły
____________________
Magleska 07:20, 20 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Kawał dobrej roboty wykonałaś ........ ten perukowiec cudnie świeci na rabacie jak na wiosnę wszystko ruszy-będzie przecudnie
Słodki ogródek córki ile ma lat ?
U mnie dziś śniegiem przypruszylo ......zimę lubię tylko w górach na nartach -ech.....byle do wiosny ......
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 07:49, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Kawał dobrej roboty wykonałaś ........ ten perukowiec cudnie świeci na rabacie jak na wiosnę wszystko ruszy-będzie przecudnie
Słodki ogródek córki ile ma lat ?
U mnie dziś śniegiem przypruszylo ......zimę lubię tylko w górach na nartach -ech.....byle do wiosny ......


Ty przynajmniej na nartach jeździsz to czas szybciej zleci. Ja się jeszcze nie nauczyłam więc muszę poszukać jakiegoś zajęcia na zimę...Chyba,że projektowanie ogrodu wypełni caly wolny czas
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 08:26, 20 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
DorKa napisał(a)


Ty przynajmniej na nartach jeździsz to czas szybciej zleci. Ja się jeszcze nie nauczyłam więc muszę poszukać jakiegoś zajęcia na zimę...Chyba,że projektowanie ogrodu wypełni caly wolny czas

Wszystko przed Tobą nauczyłam się dopiero 5 lat temu .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 09:17, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Kawał dobrej roboty wykonałaś ........ ten perukowiec cudnie świeci na rabacie jak na wiosnę wszystko ruszy-będzie przecudnie
Słodki ogródek córki ile ma lat ?
U mnie dziś śniegiem przypruszylo ......zimę lubię tylko w górach na nartach -ech.....byle do wiosny ......

Madziu, dzięki za pochwały najlepsza była moja mama, która stwierdziła, że te kwitnące trawy są boskie i trzeba je wsadzić również za dereniami. A jak wsadzałam je jako maluszki na wiosnę, śmiała się ze mnie, że jakieś trawska wsadzam zamiast ładnych róż, kolorowych kwiatków a teraz chce cały ogró nimi obsadzić (rodzice mieszkają w tym domu który widać na fotkach przy tarasie).
Córcia ma 6 lat, nie przepada za pomaganiem mamie w ogródku ale przy koleżance chciała zaszpanowac jaka to z nej ogrodniczka Moja krew, ja dopiero rok temu odkryłam w sobie nowa pasję, wcześniej nieznosiłam wszystkiego co z wiązane z ogrodem

Mówisz śnieg u Ciebie.... brrrrrr u nas dzisiaj rano było 0 stopni i powiem tak:
JA CHCĘ LATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
eVka 09:25, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Ty przynajmniej na nartach jeździsz to czas szybciej zleci. Ja się jeszcze nie nauczyłam więc muszę poszukać jakiegoś zajęcia na zimę...Chyba,że projektowanie ogrodu wypełni caly wolny czas


Na nartach jeżdze mega amatorsko i rzadko, moze tej zimy uda się wyskoczyć ale można policzyć na palcach jednej ręki ile razy jeźdzałm na nartach. Boję się kontuzji, które wszędzie wokół mnie się zdarzją

Projektowanie ogrodu znacznie przyjemniejsze ale strach się bać co ja przez zimę jeszcze wymyślę...
____________________
eVka 09:26, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Wszystko przed Tobą nauczyłam się dopiero 5 lat temu .....

Ja tez jakos tak ok. 7 lat temu.
____________________
DorKa 09:56, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
No dobra to może spróbuje ale nie w tym roku. Tej zimy mam inną misje - projekt ogród

Zaczynamy odliczanie do wiosny dziewczyny

____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:56, 20 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
PADA ŚNIEG!!! Masakra, temp. jest na plusie ale pruszy lekko....
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies