Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Margerytka40 08:41, 28 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z tą lawendą to wg mnie nie do końca jest tak ,że musi mieć patelnię. U mnie doskonale sobie radzi w miejscu gdzie słońce pełne ma tylko 5,6 goodzin. Ważniejsze,żeby miała bardzo przepuszczalną ziemię,u mnie na rabacie podwyższonej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 08:56, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Z tą lawendą to wg mnie nie do końca jest tak ,że musi mieć patelnię. U mnie doskonale sobie radzi w miejscu gdzie słońce pełne ma tylko 5,6 goodzin. Ważniejsze,żeby miała bardzo przepuszczalną ziemię,u mnie na rabacie podwyższonej.

Hm to może zaryzykuję, tylko gdzie ją umieścić? zamiast róż okrywowych? przed rabatowymi?
____________________
eVka 10:44, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wrzucam moje wypociny, jeszcze w wersji bez lawendy, bo nie mam pomysłu gdzie ją posadzić (rośnie na łuku to malutkie fioletowe, obok trzy krzaki marcinków, więc można by nawiązać do tego miejsca i dać lawendę w różach):

Nie mam weny co zrobić w dalszej części rabaty wjazdowej, tam gdzie znaki zapytania...
Brązowy kwadracik to studzienka wodomierzowa.
Tak jak pisałam wcześniej rabta do pnia sosen ma 5,7 m szerokości. Długośc do łuku (do tych lawend) wynosi 15,6 m.
____________________
Margerytka40 10:52, 28 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A ten trawnik będzie służył tylko jako rozdzielenie tych rabat czy będzie się tam chodzić często?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 11:04, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
A ten trawnik będzie służył tylko jako rozdzielenie tych rabat czy będzie się tam chodzić często?

Trawnik jako rozdzielenie rabat, szerokość ok. 1,5 m.
Chodzenie tzw. rekreacyjne raz na jaki czas
____________________
Margerytka40 11:13, 28 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gdyby to miała być ścieżka to nie pasują mi tam te wyższe trawy i iglaki. Może tu te okrywowe róże a na ich miejsce lawenda. Tak wymyślam sobie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowalijka 11:16, 28 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Brniesz jak burza. Znowu mam zaległości. Obiecuje ze doczytałam. Tak na marginesie. Cały czas walczę z zakwasem. Zrobiłam drugi zakwas i upiekłam drugi chleb, jest wyższy ale do doskonałości mu daleko. Nie da za wygraną. Będzie ze mnie piekarz pierwszej klasy. Po trupach do celu
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 12:40, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Gdyby to miała być ścieżka to nie pasują mi tam te wyższe trawy i iglaki. Może tu te okrywowe róże a na ich miejsce lawenda. Tak wymyślam sobie

Myslisz? a nie będzie za płasko? Sosny kiedyś wielkie urosną u dołu łyse i będzie przestrzał a tam równolegale za sosnami mega ruchliwa ulica i przystanek autobusowy i chciałam trochę przesłonić podjazd. Chyba, że na granicy mojej działki posadzę choiny kanadyjskie jako przesłonę i wtedy lawenda z przodu a róże okrywowe od strony trawnika za ogrodowymi, o tak:

____________________
eVka 12:49, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)
I bardzo dobrze Zgapiaj ile chcesz , faktycznie kawał rabaty , a myślałaś o podsadzeniu czymś sosny? Co do rodkow to Toszka swego czasu podała u mnie linka do katalogu. Fajnie opisane odmiany tylko później poszukam bo spieszę sie do pracy....
Co do róż, nie myślałaś o lawendzie? Pięknie współgra. Zobacz u Joli z ogrodu wśród pol i wiatrów strona 560 (sorki że nie linkuje ale piszę z tel.).miłego dnia


no tak miałam tą inspirkę zapisaną i zupełnie o niej zapomniałam w natłoku obrazków super wygląda ta lawenda u Joli, zrbiłabym telko szerszy pas lawendowy. Boję się tego łysego pasa w zimie i na wiosnę... jak nie będzie róż. Zostanie wtedy tylko obwódka z bukszpanu i lawenda.
____________________
eVka 12:49, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)
Brniesz jak burza. Znowu mam zaległości. Obiecuje ze doczytałam. Tak na marginesie. Cały czas walczę z zakwasem. Zrobiłam drugi zakwas i upiekłam drugi chleb, jest wyższy ale do doskonałości mu daleko. Nie da za wygraną. Będzie ze mnie piekarz pierwszej klasy. Po trupach do celu

Staram się
Co do zakwasu ile trzymałaś i ile razy dokarmiałaś przed pierwszym pieczeniem chleba?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies