Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:03, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Idziemy na łatwiznę .....lukier i posypki jakoś tak nam się w tym roku podoba .....a może to lenistwo


Jeszcze mamy pełno do dekoracji....... pozdrawiam niedzielne

Ale cudeńka!!! Przepięknie dekoracje mega świąteczny klimat.
Ja dzisiaj pościnałam marcinki - suche badylki oraz szałwię omszoną. Teraz łysiutko i czyściutko
Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru
____________________
eVka 18:12, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Edit :
pomylilam wątki zamiast u siebie to u Ciebie napisałam ......
Ps ciekawy plan na rabatę .....

Nie szkodzi, bardzo mi miło mieć takie cudeńka u siebie.
____________________
eVka 19:47, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kupiłam dzisiaj pięknego storczyka w L-u. Limonkowy kolor bardzo mi się spodobał

Planuję zrobić kompozycję storczykową z mchem w szklanej.niskiej misie, widziałam w Mai w ogrodzie coś takiego:
____________________
wiklasia 19:52, 26 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ja z wrzosami "szlachetnymi" to odnotowuję raczej porażki. Po zimie wyciągam z ziemi suszki. Trochę zmniejszyłam odrzut jak zaczęłam przed wsadzeniem dość mocno rozczochrywać bryły korzeniowe i wytrzepywać substrat torfowy, w który owe wrzosy były wsadzane i mocno podlewać. Ale i tak największą przeżywalność odnotowuję przy tych najpospolitszych bezodmianowych, te to tylko tnę wczesną wiosną poniżej zeszłorocznych kwiatostanów i muszę powiedzieć, że im to służy - nie są wybujałe tylko ładnie się zagęszczają.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 20:07, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
Ja z wrzosami "szlachetnymi" to odnotowuję raczej porażki. Po zimie wyciągam z ziemi suszki. Trochę zmniejszyłam odrzut jak zaczęłam przed wsadzeniem dość mocno rozczochrywać bryły korzeniowe i wytrzepywać substrat torfowy, w który owe wrzosy były wsadzane i mocno podlewać. Ale i tak największą przeżywalność odnotowuję przy tych najpospolitszych bezodmianowych, te to tylko tnę wczesną wiosną poniżej zeszłorocznych kwiatostanów i muszę powiedzieć, że im to służy - nie są wybujałe tylko ładnie się zagęszczają.

To moje pierwsze wrzosowisko, ciekawa jestem ile z nich przeżyje zimę. Bryły korzeniowe na maxa roztrząsam i wsadzam w mocno kwaśną ziemię i do oporu podlewam. Ryzyk-fizyk mam pospolite vulgaris i szlachetne garden girls beauty ladies. Na wiosnę dosadzę jeszcze wrzośce.
____________________
DorKa 07:54, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

mam pospolite vulgaris


Chyba nas nie obrażasz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 08:31, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Chyba nas nie obrażasz ?

Hehe oczywiście że tak
Swoją drogą dzięki łacinskim nazwom roślin mozna sporo nowych słów z łaciny poznać
____________________
DorKa 10:09, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Hehe oczywiście że tak
Swoją drogą dzięki łacinskim nazwom roślin mozna sporo nowych słów z łaciny poznać


zgadza się. Ja mają łacinę z czasów nastolatki sporo rozszerzyłam nazewnictwem roślin
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 11:44, 27 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Skąd mech weźmiesz do tej kompozycji .......do lasu idziesz ..... fajny pomysł ... pokażesz gotową ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 11:57, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Skąd mech weźmiesz do tej kompozycji .......do lasu idziesz ..... fajny pomysł ... pokażesz gotową ?

Ciiii, no z lasu, choć wiem, że nie wolno. Mech jest pod ochroną, ale mam las pod nosem biura i no cóż na szaberek pójdę pokażę, tylko szukam właściwego naczynia, musi być w miarę wąskie a długie i na wysokośc doniczki storczykowej, nie łatwo coś takiego znaleźć. Chcę dać na parapet okienny i owalne jak na fotce z Mai w ogrodzie mi się nie zmieszczą.
Coś takiego tylko z 3 storczykami:
https://pl.pinterest.com/pin/329396160217070052/
https://pl.pinterest.com/pin/446700856782360251/
https://pl.pinterest.com/pin/561331541040933418/
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies