Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Magleska 19:41, 25 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18722
effka napisał(a)

Magda coś czytałam kiedyś, że kora i róże to nie bardzo, chyba lepiej kopczykować. Ale W ogóle nie jestem specem, właśnie się zorientowalam że za nisko ściełam te stare róże. Pewnie i tak na wiosnę je wykopię i sadzę szlachetne odmiany.
Dzień zdecydowanie za krótki!

A....kurczę ....zgłupiałam w takim razie na filmiku gości keramzytem z podłoża obsypywał róże ... to ja swoje też korą z rabaty obsypałam .... idę szukać czy dobrze czy źle ,bo nie wiem ......
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:15, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Poczytaj, to chyba chodzi o to, że kora sosnowa zakwasza, ale pewna nie jestem.
____________________
eVka 20:17, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tu Danusia pisze o korze i różach:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2327-sciolkowanie-roz
____________________
Nowalijka 20:50, 25 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
DorKa napisał(a)
Tak trzymać Niech żyją ogrodowe krejzolki !

Pozytywna wariatka ale wszystko rozumiem. Ja w samochodzie wożę doniczki z bukszpanem kupionym z przeceny, kostki chodnikowe, uzbierane kamienie... Syn wsiadł do auta i z dużym zdziwieniem oświadczył zw mam bzika i ze jakiś kot mi nalał w aucie - a to walą bukszpany,hihi...
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 21:23, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)

Pozytywna wariatka ale wszystko rozumiem. Ja w samochodzie wożę doniczki z bukszpanem kupionym z przeceny, kostki chodnikowe, uzbierane kamienie... Syn wsiadł do auta i z dużym zdziwieniem oświadczył zw mam bzika i ze jakiś kot mi nalał w aucie - a to walą bukszpany,hihi...

Nie no wygrałaś! Uzbierane kamienie mnie rozwaliły hihi
Moja sześciolatka jak jej mówię: zgadnij co jedziemy kupić po przedszkolu, odpowiada, mamo no wiadomo roślinki albo korę
____________________
Magleska 06:33, 26 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18722
effka napisał(a)
Tu Danusia pisze o korze i różach:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2327-sciolkowanie-roz

Poczytałam ,dzięki nie mam niestety ani kompostu,ani innych dóbr ..... ale przekompostowana kora z rabaty podobno może być ......... nic innego nie wymyślę ....liczę ,ze sobie poradzą
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 08:54, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Poczytałam ,dzięki nie mam niestety ani kompostu,ani innych dóbr ..... ale przekompostowana kora z rabaty podobno może być ......... nic innego nie wymyślę ....liczę ,ze sobie poradzą

No właśnie czytam o tej przekompostowanej korze. Ja w takim razie z kompost usypię kopczyki. Jedną za krótko ścięłam,nie wiem czy odbije na wiosnę.
____________________
DorKa 10:34, 26 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Rysowałyśmy wczoraj z córą projekt rabaty patio przed, domem, cała jest do przerobienia, moim zdaniem pięknie nam wyszło

No pięknie. Trawki, kulki rozpoznaję a w środku co to ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 17:22, 26 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
W środku są rododendrony, które będą przesadzone wszystkie w jedno miejsce obok siebie, łatwiej będzie mi prawidłowo przygotować kwaśne stanowisko.
Z tylu rząd szmaragdów i jałowców, przed nimi miskanty, rodki, potem kule danice, które też wszystkie przesadzę obok siebie, a całkiem z przodu red barony. Z prawego boku rząd grabów kolumnowych, żeby przeslonic trochę dojście do części tarasowej.
____________________
Magleska 17:40, 26 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18722

Edit :
pomylilam wątki zamiast u siebie to u Ciebie napisałam ......
Ps ciekawy plan na rabatę .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies