Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:57, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


zgadza się. Ja mają łacinę z czasów nastolatki sporo rozszerzyłam nazewnictwem roślin

hehe
____________________
mrokasia 17:57, 27 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
effka napisał(a)

mam pospolite vulgaris i szlachetne garden girls beauty ladies.


No proszę, chyba wstyd się przyznać, ale nie wiedziałam że wrzosy też mają szlachetne odmiany... w ogrodniczych nigdy nie widziałam podpisanych inaczej niż "wrzosy"
Człowiek uczy się przez całe życie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 18:46, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


No proszę, chyba wstyd się przyznać, ale nie wiedziałam że wrzosy też mają szlachetne odmiany... w ogrodniczych nigdy nie widziałam podpisanych inaczej niż "wrzosy"
Człowiek uczy się przez całe życie...

a widzisz, ja w sumie tez zawsze widzę tylko podpis wrzosy, ale na doniczkach zauważyłam wydrukowane nazwy odmian
____________________
Lulilaj 22:24, 27 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)
W środku są rododendrony, które będą przesadzone wszystkie w jedno miejsce obok siebie, łatwiej będzie mi prawidłowo przygotować kwaśne stanowisko.
Z tylu rząd szmaragdów i jałowców, przed nimi miskanty, rodki, potem kule danice, które też wszystkie przesadzę obok siebie, a całkiem z przodu red barony. Z prawego boku rząd grabów kolumnowych, żeby przeslonic trochę dojście do części tarasowej.


A ja cały dzień główkuję z czym połączyć Rh, a tu gotowca mam .
Bardzo fajny plan. Ja myslalam jeszcze o kulkach bukszpanowych ale wlasnie mnie oswiecilo że one chyba nie lubią kwaśnego
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
eVka 23:08, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Planuję kolejna rabatę na wiosnę - wjazdową różaną. Jutro wrzucę rysunek, dużo pomogła mi Kasia z Leśniczanki, którą podsunęła mi pomysł róż okrywowych i rabatowych.
A więc:
1. z przodu niska opaska z bukszpanu
2. za nią pas róż okrywowych Gartnerfreude kolor malinowy
3. następnie za okrywowymi róże rabatowe Pastella kolor kremowo różowy
4. za nimi jakieś trawy, jakie??? pomiędzy nimi jakieś iglaki, może cisy kolumnowe, optymalnie duże stożki ale mega drogie???
I teraz dylemat główny: rabata sięga obecnie aż do widocznych na zdjęciach sosen, czyli 5,7 m-to bardzo szeroko. Chcę dosadzić jeszcze dwie sosny, żeby pociągną linię sosen do końca.
Pomyślałam żeby podzielić ta szerokość na dwie rabaty: tą różaną z trawami i czymś zimozielonym i druga sosnowo-rododendronową. Obie rabaty byłyby przedzielone wąskim pasem trawnika-ścieżki. Ziemia pod sosnami byłaby na kwaśno uszykowana, a na rózaną ziemię obojętną.
Plecy rabaty różanej nie mogą być za wysokie (czyli trawy i drzewka zimozielone) żeby nie zasłanialy rodków, które będą pod sosnami.

poniżej fotki jeszcze z maja. Całą rabata oprócz sosen i pasa tuj jest do zmiany, bo w zasadzie nic tu nie ma ciekawego.

Aha ten czarny kwadrat to studzienka wodomierzowa. Będzie ogarnięta, czymś ładnym pokryta.
____________________
eVka 23:14, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)


A ja cały dzień główkuję z czym połączyć Rh, a tu gotowca mam .
Bardzo fajny plan. Ja myslalam jeszcze o kulkach bukszpanowych ale wlasnie mnie oswiecilo że one chyba nie lubią kwaśnego

O widzisz hehe, wiesz co nie wiem jak bukszpan w kwaśnym da radę. Ale polecam bardzo tuje danica, są świetne

Kochana a ja od Ciebie chyba zgapię podział na rabaty kwaśno-zasadowe przedzielone ścieżką. Ja myślę o rabatach kwaśno-obojętnych a w środku ścieżka trawnikowa.
____________________
Lulilaj 05:37, 28 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
I bardzo dobrze Zgapiaj ile chcesz , faktycznie kawał rabaty , a myślałaś o podsadzeniu czymś sosny? Co do rodkow to Toszka swego czasu podała u mnie linka do katalogu. Fajnie opisane odmiany tylko później poszukam bo spieszę sie do pracy....
Co do róż, nie myślałaś o lawendzie? Pięknie współgra. Zobacz u Joli z ogrodu wśród pol i wiatrów strona 560 (sorki że nie linkuje ale piszę z tel.).miłego dnia
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
DorKa 07:47, 28 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ja myślałam,że u Ciebie już prawie koniec planowania a Ty się dopiero rozkręcasz Miłego dnia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 08:26, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)
I bardzo dobrze Zgapiaj ile chcesz , faktycznie kawał rabaty , a myślałaś o podsadzeniu czymś sosny? Co do rodkow to Toszka swego czasu podała u mnie linka do katalogu. Fajnie opisane odmiany tylko później poszukam bo spieszę sie do pracy....
Co do róż, nie myślałaś o lawendzie? Pięknie współgra. Zobacz u Joli z ogrodu wśród pol i wiatrów strona 560 (sorki że nie linkuje ale piszę z tel.).miłego dnia

Oj będę będę
Tak sosny chcę podsadzić rodkami i to gęsto, taką wielka rabatę sosnowo-rodkową chcę zrobić. Co do lawendy mam nawet na łuku tej rabaty posadzona lawendę o tu:

ale słońca nie ma tam cały dzień, więc sadzenie jej na dalszej części te rabaty jest ryzykowne, łuk jest w miarę nasłoneczniony a dalej na rabacie pada cień domu i lipa. Musze wymyśleć coś zimozielonego bo same róże w dwóch pasach w zimie i na wiosnę nie będą widoczne.
____________________
eVka 08:29, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ja myślałam,że u Ciebie już prawie koniec planowania a Ty się dopiero rozkręcasz Miłego dnia

Oj jeszcze trochę zostało: własnie ta rabata wjazdowa, muszę od nowa zrobić "patio", czyli ta rabatę pośrodku przed domem, rabata przy tarasie, warzywnik, choiny przy garażu, rabata ścieżkowa hehe
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies