Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Toszka 11:31, 08 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)
(...)

Na razie wstrzymuję się z nowymi nadadzeniami bo mąż podsumował finansowo moje tegoroczne wyczyny i trochę mi słabo się zrobiło
Muszę spasować.

(...)


Ależ masz niedobrótkiego męża
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 13:41, 08 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


Ależ masz niedobrótkiego męża

Kochaniutki jest, ktoś musi mnie stopować Ostatnio sam się wkręcił ogrodowo a wręcz zaczął namawiać i takie są efekty Oszczędności stopniały
____________________
Kasia_CS 15:03, 08 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Madziu, dzięki za foteczki ogrodowego królestwa Ewy! Zawsze to inne oko, spojrzenie.. fajne spotkanie miałyście

Ewa, że jest bujnie, to mało powiedziane! Istny busz! Róże obłędne i te lawendy... marzenie!

Świetna inicjatywa Wrocławia z tymi pojemnikami na deszczówkę- te co wkleiłaś są ekstra, bardzo gustowne. Nie dali ograniczeń cenowych na to dofinansowanie ? Oby nie..
Ja w sobotę znad morza wróciłam, niestety też pogody nie miałam, ale i tak było fajnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 15:31, 08 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Madziu, dzięki za foteczki ogrodowego królestwa Ewy! Zawsze to inne oko, spojrzenie.. fajne spotkanie miałyście

Ewa, że jest bujnie, to mało powiedziane! Istny busz! Róże obłędne i te lawendy... marzenie!

Świetna inicjatywa Wrocławia z tymi pojemnikami na deszczówkę- te co wkleiłaś są ekstra, bardzo gustowne. Nie dali ograniczeń cenowych na to dofinansowanie ? Oby nie..
Ja w sobotę znad morza wróciłam, niestety też pogody nie miałam, ale i tak było fajnie

Dziękuję Kasiu, busz istny to prawda, w zasadzie na większości rabat nie ma jak szpilki wcisnąć. Ma to swoje plusy, chwasty nie rosną

Co do dofinansowania na odzysk ogrodowy deszczówki, jest ograniczenie do kwoty 5000. Zwracają 80% kosztów, max. 5 tys. zł, więc wystarczy na kilka pojemników i może system rozprowadzania jej po ogrodzie
Te zalinkowane przeze mnie pojemniki bardzo fajnr, jeszcze można u góry kwietnik zrobić A ja mam zamiar zrobić na każdym wodny ogród, a'la oczko z roślinami, które lubią zarówno wodę jak i chwilowe susze, jest takich kilka.

Spotkania z Madzią mimo, że zbyt krótkie było świetne! Kobita petarda!
____________________
eVka 15:38, 08 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A pogoda rzeczywiście kiepska, tetaz hedt słoneczko ale 15 stopni, więc w sweterku trzeba biegać. Caly czas myślimy o tym, że jesteśmy tu ze względu na córkę (chodzimy na zabiegi do sanatorium). Co roku jednak latamy w cieplejsze miejsca, gdzie pogoda pewna. Choć trzeba przyznać że nasze morze ma ten swój niepowtarzalny urok a Świnoujście jest cudne.
____________________
anna_t 19:00, 08 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
effka napisał(a)


Na razie wstrzymuję się z nowymi nadadzeniami bo mąż podsumował finansowo moje tegoroczne wyczyny i trochę mi słabo się zrobiło
Muszę spasować.

A co u Ciebie?

Jak to mówi mój prezes, coś źle policzyliscie, inną metodą to zróbcie. Napewno jest wynik!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
malinia 19:35, 08 lip 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
effka napisał(a)

Kochaniutki jest, ktoś musi mnie stopować Ostatnio sam się wkręcił ogrodowo a wręcz zaczął namawiać i takie są efekty Oszczędności stopniały

Ja też ostatnio wyluzowalam
Trzeba poczekać aż urosnie zobaczyć jak to będzie za rok wygladac jak mocniej ruszy
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 07:43, 09 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)

Jak to mówi mój prezes, coś źle policzyliscie, inną metodą to zróbcie. Napewno jest wynik!

Ehheh skądś znam to powiedzenie mój kierownik też tak powiada
____________________
eVka 07:52, 09 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)

Ja też ostatnio wyluzowalam
Trzeba poczekać aż urosnie zobaczyć jak to będzie za rok wygladac jak mocniej ruszy

Tylko problem w tym, że ja robię coraz to nowe rabaty wykrawając trawnik więc kupuję komplet roślin na każdą z tych rabat. Do jesieni wytrzymam
____________________
iwka 10:37, 09 lip 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
anna_t napisał(a)

Jak to mówi mój prezes, coś źle policzyliscie, inną metodą to zróbcie. Napewno jest wynik!
coś jest nie tak, przeliczy Pani jeszcze raz

Ewa pięknie przedstawiony ogród, no ale inaczej być nie może, tyle pracy to i roślinki się odwdzięczają

Co do wysyłania roślin to polecam jeszcze przy roślinie gazety upchać, tak w doniczkę i wtedy w woreczek albo reklamówkę i taśmą ścisło obkleić. Nie ma prawa ziemia wylecieć, przetestowane. Jeszcze patyk w doniczkę na długość lub wysokość kartonu i dochodzą bez uszczerbku

sorki, nie doczytałam, to nawodnienie to już rozłożyłaś? pokazywałaś foto ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies