Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Kasiolaaa 19:01, 19 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewuniu a co bys powiedziala na temag trawy the beatles czy jakos tak lubisz ja czy nie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 19:22, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewuniu a co bys powiedziala na temag trawy the beatles czy jakos tak lubisz ja czy nie

Kasiu, polecam Beatles, są świetne W jednych miejscach rosną mi ładnie kępowo a w innych się rozłażą i zależy to od gleby. W lekkich się rozłogowo rozchodzi i nie trzyma ładnej zwartej kępy a w ciężkich glebach są ładne zwarte kępy.

____________________
eVka 19:57, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu musisz wiedzieć, że Beatles niezbyt ładnie się starzeją na zimę, brązowieją lekko.
____________________
Nowa12 20:13, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A ty te zbiorniki do rynien podpinasz czy to jeszcze na innej zasadzie działa?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 20:18, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
A ty te zbiorniki do rynien podpinasz czy to jeszcze na innej zasadzie działa?

Zbiorniki podpinam do rur spustowy poprzez łapacze, takie rurki które łączą rurę ze zbiornikiem. Podczas deszczu łapacz przechwytuje deszczówkę z rury i ściąga ją do zbiornika.
____________________
eVka 20:31, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Siewkowo na wjazdowej w gaiku brzozowym. Za dwa lata będzie gąszcz, mam nadzieję, bo na razie łysoooo Nie mam pojęcia co to bo tam wszystko się rozsiewa samo Naparstnice, werbena, czarnuszka, etc.

____________________
Toszka 21:05, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)
Siewkowo na wjazdowej w gaiku brzozowym. Za dwa lata będzie gąszcz, mam nadzieję, bo na razie łysoooo Nie mam pojęcia co to bo tam wszystko się rozsiewa samo Naparstnice, werbena, czarnuszka, etc.

(...)


a w pobliżu nie masz ciemierników? te liścienie na ciemierniki mi wyglądają...ale wiesz, ocena będzie dopiero jak pójdą liście właściwe
Naparstnica to na pewno nie jest, bo siewki wyglądają jak rzęsa na stawie i liścienie są okrąglutkie i malusie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 21:11, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


a w pobliżu nie masz ciemierników? te liścienie na ciemierniki mi wyglądają...ale wiesz, ocena będzie dopiero jak pójdą liście właściwe
Naparstnica to na pewno nie jest, bo siewki wyglądają jak rzęsa na stawie i liścienie są okrąglutkie i malusie.

Toszko, nie mam tam ciemierników, naparstnic mam mnóstwo nasianej w dalszej części rabaty (mogłabym sklep otworzyć), to rzeczywiście nie ona. To też nie czarnuszka chyba, bo ona ma takie koperkowe listki. A może Mikołajek płaskolistny?
____________________
Toszka 21:15, 19 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
teraz to sobie możemy zgadywać
U mnie ciemierniki wysiały się kilkanaście metrów dalej pokonując przy tym spore cisowe stożki i poduchy. Moc roślin jest wielka

Te siewki naparstnicy chroń. Nie zadepcz. Niestety przeżywalność siewek naparstnicy to może 5% (optymistyczna wersja).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 21:35, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
teraz to sobie możemy zgadywać
U mnie ciemierniki wysiały się kilkanaście metrów dalej pokonując przy tym spore cisowe stożki i poduchy. Moc roślin jest wielka

Te siewki naparstnicy chroń. Nie zadepcz. Niestety przeżywalność siewek naparstnicy to może 5% (optymistyczna wersja).

To prawda, zgaduj zgadula ale ciemierniki po drugiej stronie ogrodu kilka sztuk tylko.

Kochana, mówisz 5%, to zobacz co u mnie z 4 sadzonek naparstnic zeszłorocznych się porobiło :



Gąszcz totalny, wyrywam je pękami, rozdaję jak ktoś akurat wpadnie do mnie. Pasuję im tam bardzo bo np na wrzosowisku posadzilam w zeszłym roku tyle samo sadzonek i trochę kepek nowych jest ale mało która kwitnie. Wybitnie im tam nie pasuje a tu na wjazdowej szał naparstnic owy, napadły nawet lawendę, fotka z wakacji:

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies