Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Zana 13:45, 28 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No bo jak patrzę na to pierwsze zdjęcie to właśnie z zimozielonych rodków zrobiłabym „plecki” czyli przesadziłam je pod płot, a wtedy robi Ci się dużo miejsca przed nimi na różne inne chciejstwa.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 13:49, 28 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
No bo jak patrzę na to pierwsze zdjęcie to właśnie z zimozielonych rodków zrobiłabym „plecki” czyli przesadziłam je pod płot, a wtedy robi Ci się dużo miejsca przed nimi na różne inne chciejstwa.

O, Anulko, to teraz Ci nie popuszczę - załóżmy, że przesadzę rodki pod płot (załóżmy, że przed tym czynem mój M. mnie nie ubije - wiesz, jak jest z szykowaniem stanowiska pod rodki...), to wtedy CO przed nimi? Bo tak jest piękne obrzeże dopiero co posadzonych hakonek
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 14:01, 28 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oj bardzo chętnie tu przycupne i posłucham bo mam bardzo podobny zakątek do ogarnięcia, czyli sosny+rodki, i zero pomysłu co przed nimi...
____________________
mrokasia 14:03, 28 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, Anulko, to teraz Ci nie popuszczę - załóżmy, że przesadzę rodki pod płot (załóżmy, że przed tym czynem mój M. mnie nie ubije - wiesz, jak jest z szykowaniem stanowiska pod rodki...), to wtedy CO przed nimi? Bo tak jest piękne obrzeże dopiero co posadzonych hakonek


Ja bym tych nie ruszała tylko dosadziła większe na tyłach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 14:05, 28 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769

Tak na szybko, brzydkie prześwietlone, ale może lepiej oddadzą tą rabatę - fotki spod płotu po przeciwnej stronie

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 14:06, 28 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ando, Ty mnie zawsze onieśmielasz tą znajomością łacińskich nazw, muszę to rozpracować po polsku Daj mi chwilkę
Edit: Rozczytane Bożykwiat mnie zachwycił, nie znałam. Zapisany. A paprotnik szczecinkozębny też cudny i na dodatek zimozielony, ale doczytałam, że lubi gleby zasobne w wapń, więc tu może chorować. Tu na pewno kwaśna. Muszę poszukać takiej ładnej okazałej paproci zimozielonej ale na kwaśne stanowisko. Adiantum też zapisany Dzięki!!


Sorry, to moje lenistwo przeze mnie przemawia, bo nie chce mi się szukać polskich nazw

W „mojej” szkółce sadzony jest również paprotnik jako towarzystwo do rodków i chyba daje radę, bo inaczej by tak raczej nie robili. Doczytałam co nieco na jego temat i na lekko kwaśnych glebach też rośnie - pH od 5,5 do 6,9, wapnia nie lubi. Nie lubi mieć zbyt sucho. Może warto go wypróbować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:07, 28 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Zobaczyłam fotki Jak te rodki się rozrosną, to juz za dużo miejsca nie zostanie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 14:07, 28 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Ja bym tych nie ruszała tylko dosadziła większe na tyłach .

Kasiu, nie ukrywam, że ta opcja, ze względu na chęć utrzymania pozytywnych stosunków z M. i wrodzoną niechęć do przesadzania, jest mi zdecydowanie bliższa Ale gdyby taka roszada miała diametralnie poprawić widok ogólny od frontu - no to się chyba poświęcę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 14:07, 28 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A ile masz tych rodków? Może nie to że je pod płot wcisnąć, ale przesunąć takie duże odmiany do tyłu, między tymi pniami sosnowymi fajnie by wyglądały. Potrzebne zdjęcia tego miejsca z kilku stron, bo skupiłaś się na łączniku. A jak sadzilaś te rodki, to jaką miałaś koncepcję na tyły, za rodkami?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 14:08, 28 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Zobaczyłam fotki Jak te rodki się rozrosną, to juz za dużo miejsca nie zostanie

Myślisz, że plecki nie będą potzrebne? Bo sosny też myślę, że urosną i żeby łyso za nimi nie było. Co prawda, to są chyba jedne z większych rodków...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies